Двоє астронавтів, які повинні були відправитися до мкс на кораблі boeing starliner, тепер полетять на spacex dragon

20

Nasa перевело двох астронавтів з тренувань на обладнанні boeing в команду, яка відправиться в космос на кораблі spacex. Це пов’язано з триваючими затримками в розробці космічного корабля boeing starliner. Ніколь манн (nicole mann) і джош кассада (josh cassada), які повинні були увійти в перший екіпаж starliner, тепер відправляться до мкс на борту корабля spacex dragon в рамках місії crew-5.

Bloomberg.com

Nasa вирішило, що такий крок необхідний, щоб з одного боку дати boeing час на завершення розробки starliner, а з іншого продовжити реалізацію планів щодо забезпечення астронавтів досвідом космічних польотів для майбутніх місій агентства. Nasa як і раніше впевнене, що boeing зможе вирішити проблеми, з якими вона стикається в ході роботи над космічним кораблем starliner. Агентство очікує, що компанія буде готова здійснити випробувальний політ на початку 2022 року.

Bloomberg.com

Nasa найняло boeing і spacex для доставки астронавтів на міжнародну космічну станцію і назад, хоча boeing ще не зробила успішний випробувальний політ, а її корабель starliner стикається з технічними труднощами. Компанія скасувала запланований безпілотний політ у серпні після виявлення несправності клапанів у двигуні starliner. З тих пір boeing усуває причини цієї проблеми і не оголошує дату наступного польоту.

Boeing заявила, що вона розуміє, що nasa необхідно скорегувати плани польотів своїх екіпажів, підтримує рішення агентства і як і раніше має намір в першу чергу забезпечити безпеку астронавтів, які будуть літати на starliner.