Far cry 6 протестували на 22 відкритих. Гра виявилася вельми ненажерливою

19

Вчора відбулася прем’єра far cry 6-довгоочікуваної шостої частини головної шутер-пісочниці сучасності. Критики вже пройшлися по екшену паровим катком, звинувативши його в банальності і конвеєрності, але це ще не все: експерти індустрії вирішили перевірити оптимізацію новинки. І з нею теж все не слава богу.

Автори сайту tom’s hardware протестували бойовик на 22 відкритих з різними пресетами графіки. У хід пішло як топове залізо на зразок geforce rtx 3090 і radeon rx 6900 xt, так і застаріле на манер geforce gtx 1050 ti. Результат в якійсь мірі передбачуваний – на середніх налаштуваннях в дозволі 1080p far cry скрізь працює цілком прийнятно, але для 4k-геймінга з трасуванням променів потрібно дуже потужний pc.

Є, правда, один підводний камінь: як з’ясувалося досвідченим шляхом, нормально відобразити hd-текстури (які на pc треба завантажувати окремо як dlc) здатна далеко не кожна топова карта. Володарі rtx 3060, rtx 3080 ti і rtx 3090, втім, можуть спати спокійно: їх 11 гб відеопам’яті цілком справляються з навантаженням.

В цілому far cry 6 виявилася більш-менш оптимізованою, але для кращої гри треба копатися в налаштуваннях не тільки самого бойовика, але і заліза (наприклад, відключати cpu-потоки для приросту кадрової чистоти). Звучить цілком в дусі новинки-судячи з відгуків, сам екшен теж цілком собі непоганий, але не без шорсткостей.