Виробляти електроніку в китаї рентабельніше ніж в росії – чому

18

Радіоелектронні товари виробляються в китаї. Ринок країни займає майже перше місце у світовому виробництві електронної продукції. У кнр роблять все: від годинників до холодильників і комплектуючих для персональних комп’ютерів. Так через що в китаї виробляти рентабельніше,ніж в росії?

Дешева робоча сила чи ні

Багато хто стверджує, що в кнр люди працюють за менші гроші, ніж в російській федерації. Насправді-це помилка. Вся справа в рідкоземельних елементах, які по великій частині зосереджені саме в цій країні.

Видобуток рідкісних земельних матеріалів на 2019 рік в китаї становить 70 відсотків. У росії в цей же час добувають всього півтора відсотка цих елементів. Так як ця країна багата чорним золотом.

Які елементи видобувають у китаї

До рідкоземельних металів відносять 17 елементів у таблиці менделєєва. В основному знаходять в оксидних сполуках. Ось деякі з них: ітрій, диспрозій, гольмій. З них роблять електронні плати, компоненти для мобільних телефонів.

Мінімум витрат

Рівень виплат робітникам у китаї вищий, ніж російський. За рахунок чого? цьому сприяє скорочення витрат за рахунок розвиненої транспортної інфраструктури. Наприклад, затримки між поставками з одного міста в інший становлять максимум 3 дні. У порівняння з росією, де терміни подібних доставок складають від 15 до 22 днів.

Постійно на зв’язку

На відміну від російських виробників, які можуть виїхати на дачу і загубитися на два тижні на риболовлю, китайські люди завжди на зв’язку. Люди в кнр все своє життя проводять в мобільних смартфонах і інтернеті.

Завдяки такому підходу, вони постійно на зв’язку. Якщо з’явилося замовлення, вони тут же беруть його в обіг і дають команду тим, хто стоїть нижче для початку закупівлі товарів і виробництва.

Рідко порушують технології виробництва

Якщо вчасно роботи з’ясовується, що деякі товари для виготовлення продукції виявилися бракованими або не підходять за кольором або типажу, в китаї йдуть на сусідній ринок і змінюють непотрібну продукцію на ту, яка підійде для виробництва.

У росії ж підганять під замовлену продукцію. У гіршому випадку замовлять нові комплектуючі, а ті, які не підійшли, або викинуть, або розберуть по домівках.

Подібні маневри серйозно підривають статус компанії та економічне становище.

Можна не реєструвати дрібні компанії

Якщо у компанії виробництво товарів на малих оборотах, то господар може навіть не реєструвати в податковій свій бізнес. Податкові та фінансові відділи з контролю реєстрації малого бізнесу будуть закривати на це очі. Всі угоди будуть проведені через фізичну особу.

Це робиться з метою створення робочих місць.

Географія промисловості