Вся правда про погані акумулятор

298

З кожним роком смартфони стають краще. Єдина річ, на яку люди скаржилися і продовжують скаржитися – це автономність.

На відміну від інших характеристик, акумулятори еволюціонують в значно більш повільному темпі. Не обходиться і без впливу трендів: покупці віддають перевагу більш легкі і тонкі пристрої, а виробники, намагаючись догодити, приносять у жертву автономність. Ось і виходить, що доступний смартфон, здатний протриматися від одного заряду тиждень (як це було з мобільниками нульових років), залишається лише у мріях.

Ось ще кілька причин, за якими ваш смартфон може мати відносно низький час автономної роботи.

Нові шаблони використання

3-4 роки тому для покупок в інтернеті, оплати рахунків та інших подібних операцій був потрібен десктопний комп’ютер або хоча б ноутбук. Сьогодні все це можна зробити за допомогою смартфона. Виходить так, що сьогодні ми беремося за мобільники набагато частіше, ніж раніше.

Повного заряду батареї в таких умовах вистачає ледь на день. Може здатися, що в смартфоні стоїть слабенький акумулятор, але насправді він просто дуже інтенсивно витрачається.

Більш потужні компоненти

Щороку технічні бренди розробляють нові екрани, більш швидкі процесори, поліпшені чіпи для бездротового зв’язку – все заради того, щоб поліпшити ваш користувальницький досвід. Вони потужні і, відповідно, споживають багато енергії. Наприклад, чим вище дозвіл екрана, тим більше електрики йде на його роботу.

Однак зауважте: автономність у сучасних смартфонів краще, ніж у ноутбуків. Але поки в моду не увійдуть товсті, важкі мобільники, невдоволення нікуди не подінуться.

Синхронізація та фонові служби

Більшість програм працюють в режимі постійного оновлення. Наприклад, Facebook по мірі прокручування стрічки довантажує перші кілька секунд відео. Поштові клієнти постійно підтримують зв’язок з серверами. Всі ці служби також агресивно витрачають заряд.

Фонові оновлення можна відключити, і від цього автономость пристрою помітно покращиться. Але це також означає, що ви можете не отримати важливе повідомлення вчасно.

Неминуче старіння

15-20 років тому технологічним компаніям подобалося створювати продукти, які могли б служити людям як можна довше. Це було плюсом до репутації бренду і давало покупцям впевненість у якості придбаного товару.

Сучасний смартфон розрахований на те, що покупець позбавиться від нього через пару років. Не випадково все менше мобільників випускаються з незнімними батареями. Виробники сподіваються, що до того моменту, як батарея відпрацює призначений термін, людина задумається про придбання більш досконалого гаджета.

В середньому люди купують новий смартфон кожен 21 місяць. Мобільні акумулятори розраховані на термін від 12 до 18 місяців. Збіг? Скоріше маркетинговий хід. Розробка успішного мобільника коштує великих грошей. І оскільки люди прагнуть мати все найновіше і найкраще, технічні бренди просто реагують на попит і, звичайно, прагне на цьому заробити.

Джерело: http://ua-games.com.ua/