«Аліса» Яндекс помічник – що це, як завантажити і запустити

424

Починаючи з травня 2017 року компанія Yandex на сторінках офіційного блогу неодноразово згадувала про створення власного голосового асистента, який перевершить Siri і інші аналоги в російськомовному сегменті. І ось, 10 жовтня з’явилася «Аліса» Яндекс помічник з унікальною системою самонавчання і іншими можливостями, про які піде мова в даному огляді.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Від ідеї до готового продукту
 • Як скачати Алісу?
 • Що таке (хто така) Аліса від Yandex?
 • Яндекс Аліса – голосовий помічник як запустити?

Від ідеї до готового продукту

Як відзначили в прес-службі «пошукового гіганта», проект був закладений ще кілька років тому, а великий поштовх для розвитку він отримав після популяризації нейронних мереж. Такий підхід дозволив створити не просто помічника з обмеженою базою даних заготовлених відповідей, а навчається механізм, що підбудовується під особливості кожного власника смартфона.

Не можна сказати, що «Alice» далеко пішла від своїх зарубіжних аналогів, але деякі переваги у системи є. Приміром, у листопаді 2017 року розробники додали ігри для веселого проведення часу.

Як скачати Алісу?

Звичайно ж, можна багато розповідати про новинку, але найкращий варіант – це голосовий помічник Аліса від Яндекс скачати безкоштовно для Android або iOS з офіційних маркетів:

«Аліса» Яндекс помічник – що це, як завантажити і запустити

«Аліса» Яндекс помічник – що це, як завантажити і запустити

Щодо версії для ПК: можливе використання кількох варіантів. Простіше всього буде тим, у кого встановлена Windows 10. Досить активувати пошуковий рядок Yandex і в ній вже буде підтримка голосової технології.

Для більш ранніх редакцій Віндовс єдиним виходом стане установка емулятора Android – Bluestacks, який дозволить запустити на комп’ютері «оболонку» з можливістю установки Яндекс Аліса для Windows через Google Play. Досить інсталювати емулятор, дочекатися закінчення початкового налаштування, за допомогою пошуку відшукати потрібний софт, завантажити його магазину Гугл і потім можна запускати, як на телефоні або планшеті.

Розгляд інсталяції для ноутбука на прикладі Яндекс Транспорт.

От тільки замість управління пальцями доведеться клікати мишкою. Та й наявність мікрофону, підключеного до ПК, обов’язково.

Що таке (хто така) Аліса від Yandex?

Розробники розуміють, що майбутнє – за мобільними пристроями. Тому, варто акцентувати увагу на створення сервісів і додатків, орієнтованих на компактні гаджети. До речі, Яндекс останнім часом прям-таки радує корисними утилітами – чого тільки стоїть Транспорт онлайн.

Та й зручніше на смартфоні задавати питання голосом, а не вводити їх з екранної клавіатури. Згодні?

Крім того, статистика 2016—го року показує, що «Ya» почав втрачати свої позиції в протистоянні з Google. І справа не в тому, що вітчизняний пошуковик гірше, просто у Гугла є голосовий асистент для мобільних девайсів, яким користується все більше і більше людей.

Але тепер ситуація змінитися, адже Яндекс Аліса – голосовий помічник майбутнього, що працює на базі нейронних мереж. Він (або вона) відмінно адаптований до особливостей російської мови, тонкощам менталітету, і може стати відмінним співрозмовником, коли Вам не з ким поговорити. В підтвердження цьому багато користувачів вже у всю викладають скріншоти подібного спілкування. Ось деякі з них:

«Аліса» Яндекс помічник – що це, як завантажити і запустити

«Аліса» Яндекс помічник – що це, як завантажити і запустити

«Аліса» Яндекс помічник – що це, як завантажити і запустити

Всі репліки вимовляються голосом Тетяни Шитової, яка озвучує актрису Скарлетт Йоханссон у всіх фільмах за її участю. Примітно, що акцент «робота» практично відсутня, ніби Вам відповідає реальна людина.

Яндекс Аліса – голосовий помічник як запустити?

Як вже було сказано вище, повноцінно працює «новинка» тільки на мобільних пристроях. Тому, спочатку доведеться встановити додаток Пошук Yandex на свій девайс. Доступна версія для iOS, так і для Андроїд.

Як тільки запустіть програму, натисніть на значок «мікрофон», після чого відкриється вікно чату, де буде відображатися весь діалог:

«Аліса» Яндекс помічник – що це, як завантажити і запустити

Тепер сміливо питайте, що завгодно. Оскільки новий продукт, його можливості дещо обмежені. Перелік функцій можна подивитися на офіційному сайті:

«Аліса» Яндекс помічник – що це, як завантажити і запустити

Клікаючи по кожному пункту, перейдете на сторінку з коротким відео (до 30 секунд), яке наочно показує роботу того чи іншого функціоналу.

Ось базовий перелік умінь «Аліси» – голосового помічника Яндекса:

 • Повідомлення про пробки, пошук необхідної адреси та прокладання оптимального маршруту;
 • Пошук інформації про потрібні Вам закладах, компаніях;
 • Надання прогнозу погоди в будь-якому місті світу на сьогодні і найближчі дні;
 • Вміє прораховувати валютні курси, конвертувати грошові одиниці;
 • Повідомляє час в будь-якому місті планети з найвищою точністю;
 • Здатна виконувати базові математичні операції;
 • Шукає будь-яку інформацію по потрібних запитах;
 • Може запускати утиліти, які є на Вашому телефоні;
 • Машинне навчання – найважливіша складова новинки. Помічниця постійно вдосконалюється, підвищується рівень її інтелекту – не тільки за рахунок оновлень, але і завдяки спілкуванню з користувачем.

Якщо виникають проблеми з цим софтом (немає підключення до інтернету, асистент зависає), то рішення надано на офіційному довідковий ресурс – ось посилання.

На даний момент ще не всі компанії дали дозвіл на інтеграцію Alice в їх софт, але це питання часу. Вже зараз можна запросто запускати голосом програму Вконтакте і навіть Instagram.

Оскільки вимова ще далеко від ідеально людського (присутні деякі дефекти), то при необхідності можна в налаштуваннях відключити звук. Тобто, спілкування буде вестися виключно в чаті (текстовий режим).

І наостанок, один з Ютуб блогерів вирішив побавитися і влаштувати «діалог» між двома смартфонами:

Як бачите, Аліса Яндекс Помічник – це дуже цікавий програмний продукт, який не просто допомагає знаходити потрібну інформацію в мережі, але і відмінно справляється з роллю російськомовного співрозмовника. Дуже сподіваюся, що софт буде розвиватися і вдосконалюватися, оскільки деякі недоліки все ж є.

З повагою, Віктор!