Змі: ios-додатки стежать за користувачем в обхід захисту iphone

17

Компанія apple вже не раз посилювала політику конфіденційності ios для боротьби зі стеженням за користувачами. Але не стоять на місці і розробники додатків, які отримують дохід від показу реклами. За словами одного з колишніх співробітників американської компанії, вони в будь — якому випадку отримують потрібні відомості про власника гаджета-навіть якщо він упевнений у зворотному.

Як стверджує екс-інженер apple джонні лін, відмова від збору даних ios-додатками дає користувачам помилкове відчуття безпеки. Навіть якщо смартфон не передає ідентифікатор пристрою разом з історією перегляду рекламних пропозицій і переходу по кліках на банери, розробники як і раніше можуть збирати інші відомості.

За інформацією видання the washington post, в «шпигунській» діяльності їм вдалося викрити як мінімум три гри. Наприклад, subway surfers навіть при забороні відстеження відправляє на сервери маркетингової компанії chartboost 29 значний пакет відомостей про iphone геймера. “досьє” включає записи про рівень гучності з точністю до трьох знаків після коми, статистикою витрати заряду акб (до 15 знаків після коми), ip-адресу та обсяг пам’яті пристрою.

Всі ці відомості дозволяють ідентифікувати смартфон на стороні рекламодавця, а потім вирішити, яку саме рекламу пропонувати і як краще налаштувати таргетинг. При цьому жоден з розробників ясно не відповів, навіщо відправляє величезну кількість конфіденційних даних про користувачів рекламним компаніям. У відповідь на запит журналістів розробники subway surfers заявили, що збір даних «необхідний для нормальної роботи програми».