Японська влада не проти угоди kioxia з western digital, але бажають зберегти контроль над технологіями

11

Діюча влада японії, як відзначають обізнані джерела, не готові категорично дотримуватися принципу технологічної та економічної автономії. Вони навіть можуть схвалити угоду western digital з купівлі kioxia, якщо контроль над ключовими технологіями залишиться за японською стороною. В якості альтернативи kioxia розглядає можливість виходу на ipo в листопаді.

Джерело зображення: reuters

Міністерство економіки, торгівлі та розвитку японії зараз дотримується більш м’якої позиції в питанні залучення іноземних інвестицій в напівпровідникову промисловість. Конгломерат японських компаній зараз контролює більше 40 % акцій kioxia, і продаж в 2018 році активів toshiba memory, які і лягли в основу першої з компаній, супроводжувалася досить болючими процесами.

Нинішня влада японії, як зазначає reuters з посиланням на поінформовані джерела, бачить в угоді kioxia з western digital можливість не тільки отримати конкурентні переваги на міжнародному ринку, але і завоювати прихильність американських союзників. Прецедент з kioxia може залучити до японії та інших інвесторів, які бажають взяти участь у відродженні місцевої напівпровідникової галузі. Єдине, на чому наполягають влади японії — це збереження географічної приналежності цінних технологій.

Офіційні представники kioxia подібні чутки коментувати не стали, а замість цього заявили, що компанія готується до виходу на публічне розміщення акцій. За даними японських змі, воно відбудеться в листопаді цього року, хоча раніше в цьому контексті згадувався вересень. Після об’єднання kioxia і wdc спільно контролюватимуть 34% ринку твердотільної пам’яті, що дозволить їм скласти конкуренцію лідеру в особі південнокорейського гіганта samsung electronics.