” яндекс.маркет “буде випускати продукцію під торговою маркою” до речі, на маркеті»

21

«яндекс “почне випускати товари під власною торговою маркою (втм)» до речі, на маркеті «для свого маркетплейсу” яндекс.маркет”, повідомив “коммерсантъ” з посиланням на інформацію, отриману в компанії.

Джерело зображення: depositphotos

За словами представника «яндекса», на першому етапі під брендом «до речі, на маркеті» будуть пропонуватися продукти харчування, включаючи печиво, цукерки, зефір, горіхи. Також “яндекс” планує продавати електроніку, але це буде вже під іншою втм, і що саме буде пропонуватися, в компанії не розкривають.

На відміну від товарів під втм “з лавки” в сервісі експрес-доставки продуктів ” яндекс.лавка”, продукція під брендом «до речі, на маркеті» буде доступна по всій країні, а не в містах присутності. Крім того, продукція для реалізації під новим брендом буде закуповуватися про запас і може продаватися зі знижками за обсяг.

У «яндекса» вже є близько десяти партнерів по втм, включаючи «новапродукт», який буде випускати гранолу і «белевские солодощі», на чиєму майданчику будуть проводитися кондитерські вироби.

За словами учасників ринку, ідея використання втм в ритейлі і онлайн-торгівлі знову стала популярною в останні роки, чому, зокрема, сприяв успіх «вкусвілла», що реалізує в основному товари під власною маркою. За даними infoline, в 2020 році частка втм в роздрібному товарообігу в продовольчому ритейлі зросла більш ніж на 2 п.п. І перевищила 10%. Згідно з оцінками nielseniq, частка втм в продажах ритейлерів з травня 2020 року по квітень 2021 року досягла рекордного показника за останні п’ять років — 5,3% від загального обсягу.

Експерти відзначили, що продукція під власним брендом високомаржинальна, а партнер data insight борис овчинников додав, що це дозволить «яндексу» збільшити лояльність споживачів. Гендиректор “infoline-аналітики” михайло бурмістров вважає, що випуском під втм займуться всі маркетплейси. А у компанії wildberries таких планів немає. “від втм ми відмовилися ще кілька років тому”, – відзначили в торговому сервісі.