Як зробити YouTube безпечним для дитини

313

З настанням канікул у дітей з’являється більше вільного часу, і левову частку його вони проводять не в компанії друзів, а в інтернеті. Батькам, які як зазвичай зайняті роботою, стає складніше контролювати те, як довго дитина зависає в смартфоні або планшеті.

Щодня на YouTube заходить мільярд користувачів, багато з них діти та підлітки. Однак далеко не всі ролики на відеохостингу призначені для перегляду особам молодше 18. Як би ретельно не працювали модератори, шокуючий контент час від часу потрапляє у відкритий доступ.

YouTube не можна назвати повністю сімейним сайтом, але є кілька простих кроків, які ви можете зробити, щоб захистити свою дитину від небажаних роликів.

Використовувати платформу YouTube Дітям

Спеціально для дітей YouTube створив окремий додаток під назвою YouTube Дітям (YouTube Kids). Воно безкоштовно для iOS і Android і гарантує доступ тільки до безпечного вмісту.

Завантажити

При першому запуску програми ви побачите вікно з базовими налаштуваннями. Там можна увімкнути або вимкнути можливість пошуку відео. З вимкненим пошуком дитина не зможе самостійно вводити запит в пошуковій рядку YouTube або за допомогою голосового методу. Це різко зменшує шанси того, що він знайде щось таке, що не призначене для його віку.

Увімкніть безпечний режим YouTube

Перейдіть на сайт YouTube і в правому верхньому куті натисніть на іконку із зображенням вашого аватара. В нижній частині вікна виберіть рядок «Безпечний режим». Натисніть на неї і виберіть опцію «включити». Безпечний режим приховує контент, позначений як неприйнятний на основі повідомлень користувачів і алгоритмів автоматичної модерації.

Підписуйтесь тільки на перевірені канали

На YouTube є маса сімейних каналів на будь-який смак – освітні, розважальні, пізнавальні. Виберіть з них кілька найбільш цікавих. Не забувайте про те, що перегляд відео – це відмінний спосіб провести час разом і обговорити з дитиною нову інформацію.

Джерело: http://gyrus.org.ua/