Як зробити прінтскрін на Маке – MacBook, iMac

29

Доброго дня. Чи вмієте ви робити скріншоти? До речі, це слово перекладається як екранний знімок. В ОС Віндовс для таких справ призначена спеціальна кнопка, після натискання файл копіюється в буфер обміну. Для отримання фото потрібно відкривати документ, вставляти копію і зберігати його. В деяких ОС не передбачена така кнопочка, тому багатьох цікавить, як зробити прінтскрін на Маці?

ЗМІСТ СТАТТІ:

  • Сполучення клавіш
  • Прінтскрін монітора на Маці
    • Зміна формату прінтскріна в Маці.
    • Зміна папки збереження

Сполучення клавіш

Для тих, хто тільки починає користуватися подібним обладнанням, поясню, в якій послідовності натискаються такі «дуети». Якщо прописано три-чотири і більше клавіш, то першу потрібно утримувати, і тільки потім натискати другу. Коли в команді необхідно використовувати більше двох кнопок, натискати і слід тримати все в порядку черги, при цьому остання натискається без утримування. Для того щоб створити на Маці скрін слід користуватися такими варіантами:

  • Shift + Cmd + 3 – збереження знімка на робочому столі;

Як зробити прінтскрін на Маке – MacBook, iMac

  • Shift + Cmd + 4 + Пробіл – зробити фото використовуваного віконця і зберегти зображення;
  • Shift + Cmd + 4 – виділення певної «території» і подальше її збереження.

Як зробити прінтскрін на Маке – MacBook, iMac

До кожного з цих поєднань ви можете додати Ctrl , так знімок потрапляє в звичне місце – обмінний буфер. Ця опція може стати в нагоді, якщо необхідно створити прінтскрін і відправити його в редактор або по електронній пошті. Вставити туди його можна кнопками Command + V .

Як зробити прінтскрін на Маке – MacBook, iMac

Для того щоб захопити скріншоти, потрібно натиснути пробіл після того, як були відпущені всі кнопки. Курсор мишки змінюється з Х на фотоапарат, і ви вибираєте вікно. Зображення вікна буде захоплено відразу з тінню. Вона зазвичай напівпрозора, так що легко вставляти картинки на будь-який фон, а додаткова обробка не потрібна.

Прінтскрін монітора на Маці

Якщо не хочеться запам’ятовувати різні поєднання і мишкою зручніше працювати, компанія Apple розробила спецпрограму – «Знімок екрану». Знайти її можна в папці з програмами. Працювати з нею просто – відкриваєте і вибираєте потрібну дію в меню.

Як зробити прінтскрін на Маке – MacBook, iMac

Зміна формату прінтскріна в Маці.

У даної ОС автоматично передбачено створення знімків з форматом файлу PNG. Іноді необхідно змінити, для цього слід включити Термінал і виконати наступні дії:

defaults write com.apple.screencapture type format «прописуємо потрібне спецрасширение»

killall SystemUIServer

Зміна папки збереження

Кожен зроблений прінтскрін на Mac Air або будь-якому іншому типі пристрої з цією операційною системою, відправляється на комп’ютерний стіл, що не дуже зручно. Краще створити конкретне місце для таких дій. Для цього також можуть бути використані можливості терміналу.

Деяким користувачам звичніше працювати апаратами під управлінням Windows, але Мак теж поступово завойовує аудиторію. Остання операційка вважається влаштованої більш складно, і навіть для простих дій потрібно шукати якісь шляхи. Сподіваюся, я зміг зрозуміло пояснити, як зробити прінтскрін на Маці. Але якщо щось залишилося незрозумілим, задавайте питання в коментарях, я із задоволенням відповім на них.

З повагою, Віктор!