Як змінилася ємність акумуляторів iphone 13

17

На презентації 14 вересня apple ні слова не сказала про акумуляторах нових iphone . Незважаючи на те що в компанії оголосили про приріст автономності всіх моделей, фактичну ємність так і залишили в таємниці. У купертіно взагалі воліють особливо не поширюватися про цифри, які можуть бути мало зрозумілі користувачам. Однак сказати про те, що батарейка дійсно виросла і стала тримати зарядку довше, було цілком можна. Через це багато засумнівалися, що акумулятор став більше, припустивши, що вся справа у високій енергоефективності процесорів. Але не тут-то було.

Ємність акумулятора може бути будь-хто. Важливіше-автономність

ємність акумуляторів iphone 13 дійсно зросла щодо моделей попереднього покоління. Тепер це можна зрозуміти не тільки за показниками автономності. Фактичну ємність батарейок вдалося з’ясувати інженерам ifixit, які спеціалізуються на вивченні нутрощів нових пристроїв apple.

Перше враження від iphone 13 pro max. Він краще, ніж здавалося

Вони розібрали всю лінійку нових смартфонів компанії, витягли їх акумулятори з корпусів і вивчили реальну ємність, після чого порівняли її з показниками апаратів минулого року. Результат виявився якщо не вражаючим, то принаймні цілком собі непоганим. Особливо на тлі більш старих моделей iphone, що виходили раніше.

Який акумулятор в iphone 13

Iphone 13 вже розібрали і з’ясували, що їх акумулятори виросли на 9-18%

 • iphone 13 pro max-16,75 вт * год
 • iphone 13 pro-11,97 вт * год
 • iphone 13 — 12,54 вт*год
 • iphone 13 mini-9,34 вт * год

ма * год-це одиниця виміру електричного заряду, яка використовується для характеристики ємності акумуляторів, при якому електричний заряд проходить через поперечний переріз провідника за одну годину.

Я більше ніж впевнений, що конкретно ці цифри багатьом з вас не говорять взагалі ні про що. Це цілком природно, оскільки ми звикли міряти ємність акумуляторів в ма*ч.але стосовно фактичної ємності це не дуже точний показник, який залишає занадто багато умовчань. Втім, перевести ємність з ма * год в вт * год цілком можливо.

вт * год-це одиниця виміру електричного заряду, яка використовується для розрахунку споживання енергії, рівна кількості енергії, споживаної електричним пристроєм. Так само використовується для вимірювання ємності акумуляторів.

Правда, щоб перевести вт * год в ма * год , потрібно знати напругу літій-іонного акумулятора, який встановлюється в нові iphone. Як правило, у традиційних батарейок воно становить 3,7 в, але у iphone 13, судячи з усього, коливається в районі 3,8-3,9 в.

Ємність акумулятора iphone 13 в ма*ч

Порахувати запас енергії акумуляторів iphone можна по-різному і в різних величинах

Тому, якщо вірити підрахунками експертів, ємність акумуляторів нових iphone в ма*год буде приблизно такою (приблизно, тому що напруга акумуляторів може змінюватись):

 • iphone 13 pro max — 4325 ма*год
 • iphone 13 pro — 3080 ма*год
 • iphone 13 — 3208 ма*год
 • iphone 13 mini — 2427 ма*ч

А ось так виглядають показники iphone 12:

 • iphone 12 — 2775 маг
 • iphone 12 pro – 2775 маг
 • iphone 12 mini – 2227 маг
 • iphone 12 pro max – 3687 маг

Різницю з iphone 12 насправді не можна назвати колосальною. Найсуттєвіший приріст випробував iphone 13 pro max. Його акумулятор виріс на 18,5%. Батарейка iphone 13 pro отримала на 11% велику ємність, а ось iphone 13 — на 16%. Різниця обумовлена наявністю більшого простору всередині класичної версії. Все-таки старша оснащується більш просунутою камерою, і простору у неї в корпусі виявилося менше.

Що стосується iphone 13 mini, то його приріст склав мінімальні 9%. Але навіть з ними його акумулятор виглядає вкрай бідно. Адже 2500 ма*год, якими він номінально володіє, — це явно не ідеал для 2021 року. Особливо на тлі конкурентів, які вже давно оснащують смартфони початкового цінового сегмента батарейками на 4500-5000 ма*ч.

Ясна річ, що перед apple стояло завдання зберегти габарити новинки, і вмістити всередині неї акумулятор більшої ємності інженерам було досить складно. Але в купертіно повинні зрозуміти і кінцевого користувача, якому доведеться страждати від посередньої автономності смартфона тільки тому, що бал правлять дизайнери, а не інженери, як за логікою речей повинно було бути.

Втім, вже зараз ми бачимо, що такий незначний приріст в ємності призвів до збільшення ваги і товщини новинок. Але якщо з десятими частками міліметра в товщині ми, мабуть, як-небудь змиримося, то ось з вагою безумовно потрібно щось робити. Торішній iphone 12 pro max і так важив досить чимало, а його наступник так і зовсім погладшав до неймовірних 240 грамів, що для смартфона ну дуже багато.