Як захистити свої дані працюючи з дому

4-2-2020

Робота з дому може зробити вас вразливими до хакерських атак. Все більше і більше людей сьогодні працюють у своєму особистому просторі, іноді на своїх персональних комп’ютерах або телефонах. Це призводить до того, що цільова аудиторія хакерів зростає, вважають експерти з кібербезпеки.

Працюючи з дому, ви не захищені корпоративним програмним забезпеченням, яке може просканувати кожен ваш клік та кожен файл, який ви завантажуєте. Крім того, ви можете відволікатися на фоновий шум, рідних чи друзів, з якими проживаєте. Все це призводить до зростання вразливості.

Однак є кілька простих кроків, які допоможуть зменшити ризик. Особливо актуально це зараз, оскільки активність хакерів останнім часом зросла, повідомляють експерти з кібербезпеки. Дослідники компанії Zscaler зазначають, що з січня спостерігається зростання випадків хакерства та збільшення загроз злому на 15-20%. Користувачів змушують поділитися персональною інформацією або встановити зловмисне програмне забезпечення. Незалежно від того, зростає кількість загроз чи ні – захищати себе від хакерів потрібно завжди.

Деякі трюки допоможуть запобігти проблемам на роботі та не дати хакерами викрасти дані, на яких тримається ваша компанія. А оскільки ваше особисте та професійне життя переплітаються, існує ризик передачі та власної конфіденційної інформації.

Щоб безпечніше працювати з дому, можна зробити наступне.

Оновіть програмне забезпечення

Ви можете цього не усвідомлювати, але професіонали з кібербезпеки зазначають, що оновлення програмного забезпечення – це одна з найважливіших речей, яку потрібно робити регулярно.

Коли компанії випускають програмні оновлення, вони виправляють попередні недоліки безпеки. По суті, вони передають хакерам ключ, який допомагає отримати доступ до пристроїв, на яких працює старіша версія програмного забезпечення. Якщо ви оновлюєте програмне забезпечення, ви змінюєте блокування, і хакерам буде набагато важче ввійти.

Оновлення потребують не лише програми. Необхідно також переконатися, що операційні системи на ваших пристроях оновлені. Навіть маршрутизатори повинні бути захищені, хоча виробники маршрутизаторів часто встановлюють ці оновлення автоматично.

Звичайно, є й потенційні недоліки. Самі оновлення програмного забезпечення іноді можуть спричинити проблеми на вашому пристрої, змінюючи програми, які є важливими для роботи, або навіть зробити ваш пристрій непрацездатним. Однак ці проблеми, як правило, помічаються та вирішуються швидко. Тож, якщо вам потрібно зачекати, щоб переконатися, що з оновленням не виникло несподіваних проблем, не чекайте занадто довго.

Використовуйте двофакторну автентифікацію

Якщо хакерам все-таки вдасться проникнути у вашу систему, вони можуть вкрасти ваші логіни та паролі. Звучить неприємно, але існує спосіб зробити цю інформацію менш доступною для хакерів. Цей спосіб називається двофакторною автентифікацією. Він передбачає введення одноразового коду або використання спеціального токена після введення облікових даних. Використання токенів та одноразових кодів є дуже ефективним і активно застосовується великими брендами та компаніями, які працюють з постійним потоком грошей і численними рахунками, такими як банки (Citigroup, Raiffeisen Bank), веб-сайти електронних ігор (Blizzard, PokerStars), інтернет-магазини тощо.

Якщо увімкнено цю функцію, крадіжки пароля недостатньо, щоб хакер увійшов у ваш особистий банківський рахунок або в систему оплати праці вашої компанії. Це один з найефективніших способів зупинити хакерів. Налаштування безпеки в хмарних сервісах Microsoft та Google, якими користуються багато малих підприємств, дозволяють увімкнути двофакторну автентифікацію та переглянути інші варіанти захисту ваших облікових записів.

Уникайте фішингу

За даними Microsoft, 91% хакерських атак починаються зі зловмисного електронного листа, що називається фішинг-атакою. Електронні листи можуть мати будь-яку форму. Це можуть бути обіцянки про надання життєво важливої інформації, а насправді – клікнувши на посилання ви скачаєте шкідливий файл, який може заразити ваш комп’ютер. Інші будуть намагатися скласти листа таким чином, щоб він був схожим на стиль вашого начальника, який поспішно просить переслати йому гроші.

Працюючи з дому, ви звичайно не можете підійти безпосередньо до свого керівника та запитати про деталі незвичайного запиту. Але зателефонувати йому можна й з дому. Так ви швидко дізнаєтеся, що насправді відбувається.

Піклуйтеся про особисту безпеку

Для людей, які вдома використовують робочий комп’ютер, корпоративне антивірусне програмне забезпечення та інші інструменти безпеки часто працюють за замовчуванням. Якщо у вас є доступ до корпоративного VPN, ви можете використовувати його для доступу до мережі вашої компанії, де ваш роботодавець може краще захистити вас навіть на відстані.

Якщо ваша компанія не має корпоративного VPN, ви можете використовувати особистий VPN, але це в основному для захисту вашої особистої конфіденційності, оскільки ці послуги не призначені для захисту від шкідливого програмного забезпечення та програм.

Якщо ви користуєтесь власним комп’ютером і не маєте доступу до внутрішньої мережі вашої компанії, ви все одно можете встановити продукти, які сканують шкідливе програмне забезпечення. Воно може красти інформацію, шпигувати за вами та розсилати ваші контакти, а також потенційно небажані програми, наприклад, рекламне програмне забезпечення.

Пам’ятаючи про ці поради, у вас буде набагато більше шансів захистити себе та свою компанію від кібершахрайства.