Як вимикати комп’ютер за таймером

22

Таймер-корисна функція, за допомогою якої можна задати певний час, щоб комп’ютер автоматично завершував роботу всіх програм і відключав живлення. Автоматичне відключення можна використовувати, наприклад, щоб поставити ввечері фільм на скачування і не прокидатися серед ночі, щоб вимкнути комп’ютер. Тепер розглянемо способи, як вимкнути комп’ютер за таймером.

Використовуємо стандартні засоби windows для установки таймера

Для активації таймера не обов’язково завантажувати сторонні утиліти. Можна обійтися стандартними засобами операційної системи. Є кілька способів, як це можна зробити.

Команда «виконати»

Найпростіший спосіб-виконати команду за допомогою поєднання клавіш win + r. Порядок дій, наступний:

 1. ввести команду shutdown-s-t 3600

Після цього в треї з’явиться системне повідомлення. У ньому буде вказана дата і час відключення, а також відлік часу.

Щоб скасувати автоматичне відключення, необхідно виконати команду shutdown-a . Якщо все зробити правильно, в треї з’явиться системне повідомлення, що підтверджує скасування.

увага! значення потрібно вводити в секундах, тобто: 1 година = 3600 секунд1 година 30 хвилин = 5400 секунд2 години = 7200 секунд

Створення bat файлу

Якщо часто користуватися таймером, то регулярно набирати команду на клавіатурі може бути незручно. Щоб спростити завдання, можна прописати команду відключення в bat-файл. Тоді, щоб включити таймер, потрібно тільки запустити створений файл.

Щоб користуватися таймером через bat-файл, потрібно записати в стандартному текстовому редакторі ту ж саму команду shutdown-s-t із зазначенням часу відключення. Порядок дій, наступний:

 1. відкрити блокнот;
 2. записати команду і час;
 3. натиснути» файл « — ” зберегти як»;
 4. додати назву, поставити крапку і прописати розширення «bat», так само не забудьте змінити кодування на ansi.

Щоб відключити таймер, можна набрати команду shutdown-a за допомогою поєднання клавіш win+r або створити з цією командою окремий bat-файл. Також гарною ідеєю буде створити кілька bat-файлів з різним часом таймера.

Планувальник завдань

Команда shutdown дозволяє тільки налаштувати одноразову відстрочку відключення живлення. Якщо комп’ютер потрібно постійно відключати в певний час, можна скористатися планувальником завдань. Ось, як його потрібно налаштувати:

 1. натиснути win + r і набрати команду taskschd.msc ;
 2. вибрати дію “створити просте завдання»;
 3. придумати ім’я завдання (писати опис не обов’язково) і натиснути далі;
 4. задати тригер для запуску завдання і встановити дату, з якої таймер повинен почати працювати;
 5. вказати в якості дії” запустити програму»;
 6. написати в рядку команду shutdown і вказати аргумент – s .
 7. перевірити дані і натиснути»готово”.

Перервати вимикання комп’ютера за таймером можна в бібліотеці планувальника завдань. Для цього в розділі “обраний елемент” потрібно натиснути ” відключити»

Створення ярлика

Замість того, щоб створювати bat-файл можна створити ярлик і винести його на робочий стіл. Для цього знадобиться прописати все ту ж команду. Ось порядок дій:

 1. створити ярлик на робочому столі;
 2. ввести команду shutdown-s-t і вказати потрібний час в секундах;
 3. натиснути “далі” і задати ім’я для ярлика, натиснути готово.

Принцип відключення таймера такий же, як і у bat-файлу. Можна скасувати його командою shutdown-a за допомогою поєднання клавіш win+r, а можна створити з цією командою окремий ярлик.

Сторонні утиліти

Можна налаштувати автоматичне відключення без створення файлів і набору команд. Для цього ми зібрали найбільш прості утиліти, які підтримують російську мову. Вони не вимагають активації і ними можна користуватися безкоштовно.

Wise auto shutdown

Програма допомагає налаштувати автовідключення на певну дату і час, а також встановити його періодичність. Можна навіть вибрати режим ” під час простою», щоб комп’ютер відключався тільки якщо не здійснювати ніяких дій протягом заданого часу.

Ще одна цікава функція — вибір завдання. Вона стане в нагоді тим, хто не любить постійно відключати комп’ютер, а вважає за краще переводити його в режим сну або очікування.

Auto poweroff

Програмний продукт має більш гнучкими настройками. З її допомогою можна налаштувати план відключення на певні дні. Наприклад, можна зробити так, щоб таймер працював в заданий час тільки протягом робочого тижня, а на вихідних відключався.

Завантажити з перевіреного джерела:

Кожен із запропонованих варіантів стандартних засобів і утиліт коректно завершує роботу операційної системи. Однак ризик втратити важливу інформацію все-таки є. Під час спрацьовування таймера операційна система закриває всі програми, включаючи незбережені документи. З цим слід бути обережніше.