Як вибрати доменне ім’я для бізнесу

13

Ще 10 років тому через обмежену кількість доменів верхнього рівня було проблематично підібрати ім’я для сайту. До того ж багато з вдалих варіантів були своєчасно скуплені кіберсквоттерами, що призвело до деяких складнощів пошуку вільного доменного імені для бізнесу.

Щоб поліпшити ситуацію на ринку, організація icann додала сотні нових доменних імен, в числі яких десятки професійних і профільних доменів для бізнесу. Але попит перевищує пропозицію, і проблема вибору імені для сайту залишається актуальною донині.

Рекомендації щодо вибору домену для бізнесу

  1. перед тим, як перевірити доменне ім’я, визначитеся з транслітерацією назви бізнесу в мережі (не перекладом). Не кожна доменна зона дозволяє реєструвати імена на кирилиці, тому подумайте над варіантом в англійській розкладці.
  2. не варто зациклюватися на підборі імені в доменних зонах ru і рф. З високою часткою ймовірності оригінальна назва або товарний знак будуть зайняті. І не факт що вашими прямими конкурентами.
  3. не варто викручуватися в підборі імені для сайту, в спробах зайняти популярну доменну зону. В першу чергу воно повинно бути незабутнім, а значить простим.
  4. спробуйте знайти відповідне ім’я серед доменів для бізнесу. Наприклад, для інтернет-магазину відмінно підійдуть store,, shop, market та інші. А для представництва фірми business, online або site.
  5. не варто реєструвати ім’я в глобальній доменній зоні, якщо бізнес здійснює свою діяльність в рамках однієї країни або навіть міста. Є прекрасні варіанти moscow, spb та інші домени.
  6. якщо ваш бізнес пов’язаний з профільною діяльністю, зверніть увагу на професійні домени. Найпопулярнішим є pro, але є й інші. Наприклад jobs, name або expert.
  7. завдяки різноманітності доменних зон, можна отримати говорить ім’я в мережі. Якщо ви володієте кав’ярнею-coffee, якщо у вас фудкорт або точка фастфуду — food. Завжди є варіант підкреслити свою приналежність до бізнесу.