Як вибрати датчик руху

11-24-2021

Огляд датчиків руху 2021 року: види, типи, принцип роботи.

Всілякі “розумні” системи все більше проникають в повсякденний побут. Власники будинків і квартир роблять все можливе, щоб створити комфортний, функціональний життєвий простір. І для цього використовуються як традиційні методики, так і інноваційні технології. Не дивно, що такі зручні прилади, як датчики руху, були оцінені по достоїнству. Якщо до недавнього часу вони використовувалися переважно в громадських місцях, магазинах і торгових центрах, на промислових підприємствах, то сьогодні їх охоче встановлюють в житлових приміщеннях. Ми радимо звернути увагу на датчики руху від компанії Ajax Systems ознайомитись з датчиками можливо на сайті https://ajax.systems/ua-ua.

Датчики руху: що це таке

Даний тип приладів називається датчиком або сенсором руху (по-англійськи це звучить як «motion sensor»). Компактні пристрої фіксують переміщаються об’єкти, дозволяючи контролювати обстановку на обмеженому просторі, і автоматично реагують на них. В результаті запускається закладена програма дій:

 • включається освітлення;
 • відкриваються двері;
 • починають працювати різні прилади;
 • подається сигнал тривоги.

Сфера застосування пристроїв обширна. За принципом дії вони поділяються на кілька типів:

 • інфрачервоні реагують на теплове випромінювання. Встановлені чутливі датчики pir вловлюють теплові хвилі, що проходять через підсилюючи лінзи френеля. Як тільки в поле дії пристрою потрапляє об’єкт, що випускає інфрачервоні хвилі (людина, теплокровна тварина), датчики посилають сигнал на запрограмовану дію;
 • ультразвукові прилади постійно випускають високочастотні хвилі, які відбиваються від поверхонь навколишніх об’єктів, і повертаються назад, до датчиків. Картинка залишається незмінною, поки периметр не буде порушений. Варто датчику вловити зміни, він подає сигнал;
 • датчики, що працюють в радіохвильовому діапазоні, поділяються на томографічні і мікрохвильові. Радіохвилі вільно проходять через стіни і дерев’яні предмети меблювання, тому дозволяють контролювати периметр, незалежно від планування. Однак, їх вартість досить висока;
 • фотоелектричні пристрої реагують на зміни світлового потоку. Вони складаються з двох окремих частин. Одна випускає яскравий, тонкий промінь, друга-вловлює його. Крім видимого спектру в приладах часто використовують невидимий інфрачервоний. Варто будь-якому тілу перекрити світловий пучок, датчик спрацьовує.

Датчики руху використовуються тільки в поєднанні з іншими електроприладами і пристроями, побутовою технікою, складними, багатокомпонентними системами.

При монтажі датчики руху з’єднують з іншими пристроями і приладами, адже вони тільки визначають зміни, що відбуваються навколо, і посилають сигнал. А вже приєднані системи реагують потрібним способом. Які з них найчастіше використовують в побуті?

Об’єднання з освітлювальними приладами

Саме логічне і поширене застосування-це об’єднання з освітлювальними приладами, встановленими у дворі. Це можуть бути звичні настінні і підвісні світильники або підсвічування, світлодіодні стрічки, ліхтарі і вуличні прожектори.

 • система виходить дуже зручною і економічною: як тільки людина, машина або домашній улюбленець потрапляють в поле дії приладу, він подає сигнал, по якому включаються світильники. Причому включення відбувається в обмеженій зоні, там, де в даний момент знаходиться об’єкт. Після чого світильники вимикаються.
 • короткочасне включення / вимикання гарантує мінімальну витрату електроенергії. Власникам нерухомості не доводиться йти через весь двір в темряві, спотикаючись об сходи, бордюри, щоб включити ліхтарі. Також, не потрібно виходити з машини або судорожно шукати завалився пульт ду, щоб запалити світло на під’їзній доріжці і в гаражі.

Такі системи довговічні, прекрасно працюють за умови достатнього захисту від вологи і пилу. Тому, необхідно звернути увагу на рівень ip, він повинен становити 55 одиниць і вище. Такі датчики створюють максимальний комфорт при пересуванні по прибудинковій території.

Датчики для охоронних систем

Датчики чудово працюють в поєднанні з охоронними системами. Так як їх основна функція – це реагування на рух різного роду об’єктів і тіл, з їх допомогою можна:

  • запобігти злочинним діям;
  • зафіксувати несанкціоноване вторгнення на територію;

Вчасно відреагувати на різноманітні нестандартні ситуації.

Охоронні системи встановлюють не тільки на великих промислових об’єктах і торгових підприємствах. Такі пристрої широко застосовуються для забезпечення безпеки музеїв, банків, об’єктів, що охороняються державою. А ще, їх встановлюють в квартирах і приватних будинках, поєднуючи з відеокамерами і записуючими пристроями, сигналізацією, виведеної на пульт охоронної організації. Така система набагато надійніше і чутливіше, ніж прості герконові (магнітні) датчики, що повідомляють лише про те, що двері або вікно відкриті.