Як ввести Айфон в DFU режим, що це таке?

365

Доброго дня. У користувачів, які тільки стали власниками «яблучних» пристроїв, досить часто з’являються складності з перепрошивкою або оновленням операційки до останньої версії. Особливо це відноситься до власників “джейлбрейкнутих” Айфонів, у яких перепрошивка часом викликає помилки iTunes. У цій інструкції мені б хотілося поговорити про те, як ввести Айфон в DFU режим, що це таке і що робити, якщо вийти з цього стану немає можливості.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Що це таке?
  • Для чого потрібен, і як ввести гаджет в цей стан?
  • Як вивести?

Що це таке?

DFU-режим є оновлення прошивки обладнання. Його відносять до аварійних. iTunes розпізнає його під час підключення iPhone або Айпада до ПК через USB-кабель в якості Recovery Mode (відновлення). Відміну від цього самого Recovery Mode в тому, що в цьому стані девайс здається неживим, тобто на екрані нічого не з’являється, і клавіші управління не функціонують.

В даній ситуації апарат функціонує без завантаження оболонки ОС, так що на екрані Айфона не з’являється зображення, і він абсолютно не реагує на клавіші “Power” і “Home” у комбінації або окремо.

Для чого потрібен, і як ввести гаджет в цей стан?

Ввести в ДФУ може знадобитися для процесу відновлення або оновлення операційки «яблучного» гаджета тоді, коли стандартними параметрами Айтюнз не здатний зробити потрібну дію. Бувають випадки, коли цей режим виправляє збій системи, так що повторно смартфон завантажується в звичному ритмі.

В DFU iPhone 5s і 6s, як і в інших пристроях від Apple, можна ввести так:

 • підключаєте апарат до ПК (можна підключати як до Windows, так і MacOS);
 • затискаєте на деякий час кнопки Додому і Включення (близько десяти секунд);
 • відпускаєте кнопку Включення, при цьому клавіша Додому залишається натиснутою;
 • утримуєте її до того часу, поки ПК не побачить Айфон в DFU.

Як ввести Айфон в DFU режим, що це таке?

Варто ще раз зазначити, що немає зовнішніх ознак, за якими можна визначити це положення, тому як смартфон ніяк не реагує на одиночне натискання клавіш і не функціонує екран. Ідеальний варіант, коли iPhone робочий і можна використовувати всі об’єкти управління, але може статися так, що доведеться щось робити без кнопки Home або без кнопки Power. В такому разі доведеться скористатися іншою інструкцією.

Для цього необхідні:

 • файл останньої версії операційної системи конкретно для вашого пристрою;
 • програма redsn0w (краще використовувати останню стабільну версію);
 • ПК з встановленим на ньому додатком Айтюнз;
 • вільний час.

Як ввести Айфон в DFU режим, що це таке?

Якщо всі складові у вас є, значить можна переходити до процесу перекладу Айфона в режим ДФУ, можна ввести так:

 • запустіть програму redsn0w;
 • перейдіть до “Extras”, далі “Even more” і “DFU IPSW”:

Як ввести Айфон в DFU режим, що це таке?

 • нам потрібно вказати файл з офіційною прошивкою, потім натискаєте ОК;
 • чекаєте, поки програма зробить кастомний прошивку пристрою. Кастомний відрізняється від оригіналу назвою, у першій додається приставка ENTER_DFU_;
 • запускаєте Айтюнз в головному вікні утиліти з даними про ваш обладнанні шляхом натискання та утримування клавіші Shift на Віндовс ( Option на Mac), клацаєте “Відновлення”;
 • чекаєте завершення процесу, після чого гаджет активує режим DFU.

Як бачите, навіть якщо не працює одна з кнопок, вихід все одно є. Процес займе трохи більше часу, але результат ви отримаєте той, що необхідний.

Розпізнати це стан в апараті від Apple можна тільки через комп’ютер, тобто при підключенні смартфона до ПК через кабель. Як раз ПК повідомляє вас про те, що запущено оновлення прошивки.

Як вивести?

Коли комп’ютер розпізнає Айфон, наприклад, у стані оновлення прошивки для виведення гаджета з нього слід зробити так званий «холодний рестарт». Для цього потрібно одночасно натиснути та утримувати в цьому положенні близько десяти секунд клавіші “Power” і “Home”. Далі швидко натиснути клавішу живлення. На дисплеї смартфона випливе фірмовий логотип – це буде означати, що iPhone завантажується в звичному ритмі.

Цілком можливо, що апарат активує постійний відновний режим, вийти з нього можна буде тільки за допомогою спеціалізованої утиліти, наприклад, це може бути iReb або TinyUmbrella. Такі ситуації виникають дуже рідко, але якщо раптом це станеться, вихід все одно є.

Насправді DFU у будь-якому пристрої з операційною системою iOS дуже корисний, тому що з його допомогою можна відновити нормальний стан обладнання при будь-якому збої системи, зробити відновлення або перезавантаження ОС до необхідної версії. Якщо ваш пристрій не бажає включатися в традиційному звичному режимі або при відновленні та відновлення прошивки з цього режиму параметрами iTunes з’являється помилка, необхідно просто ввести девайс в стан, описаний вище, і провести всі необхідні дії. Тепер ви знаєте, як ввести Айфон в DFU режим, так що зможете зробити це самостійно, якщо виникнуть труднощі або питання, звертайтеся в коментарях, я спробую допомогти.

З повагою, Віктор!