Як відрізнити репліку від оригінального смартфона?

274

По мірі того, як флагманські мобільники стають все більш дорогими, зростає і чорний ринок фейкових смартфонів. Купівля мобільника з рук не є чимось незаконним.

Деякі користувачі купують фейки усвідомлено, тому що не мають достатньо коштів для придбання оригіналу. Дехто з них стверджує, що цілком задоволений придбаної реплікою. Тому, перш ніж ми навчимося відрізняти підроблені смартфони від оригінальних, давайте дізнаємося, чому реплік варто уникати.

5 причин, чому ви не повинні купувати підроблений смартфон

Невідповідність стандартам

При виробництві та експлуатації смартфона деякі правила повинні дотримуватися особливо суворо. Наприклад, це стосується використання пристрою при екстремальних температурах.

Що стосується виробників реплік, досить складно з’ясувати, де знаходяться їх складальні цехи і як там справи зі стандартами безпеки. Порушення при складанні та встановлення неякісних комплектуючих призводять до того, що підроблені смартфони перегріваються, вибухають під час зарядки, а з неякісно зібраної батареї випливає електроліт. Все це несе загрозу здоров’ю (а іноді й життя користувача.

Віруси

У виробників фейків немає ніяких принципів. Їм нічого не варто встановити на свій товар віруси для перехоплення електронних листів, банківською інформацією і деталей акаунтів. Шкідливе ПЗ може бути впроваджено в саму прошивку, тоді виявити і знешкодити його буде практично неможливо.

Політика повернення або заміни

Виробники реплік часто не є зареєстрованими підприємствами. Випадків шлюбу на ринку фальшивих смартфонів спостерігається багато. Цілком можливо, що куплена репліка перестане працювати вже через тиждень. Якщо це станеться, повернути або обміняти ви не зможете, адже звертатися нікуди.

Втрата продуктивності

Мета неоригінального виробника – швидше продати вам товар, який виглядає і працює, як оригінал. Підроблені смартфони не розраховані на збільшення навантаження і поставляються з нестандартним програмним і апаратним забезпеченням, яке швидко виходить з ладу. Протягом короткого часу мобільник може стати непридатним для використання.

Порушення закону

Поширення фейкових смартфонів є незаконним підприємством. Виробники неоригінальних пристроїв не платять податки, порушують стандарти безпеки та охорони здоров’я. Перепродаж підробленого смартфона може стати підсудною справою, оскільки незнання законів не звільняє вас від відповідальності.

Як відрізнити фейковий смартфон від оригінального?

Витоку інформації від відомих виробників дають злочинцям чудове уявлення про дизайн і технічні характеристики флагманських пристроїв. Тому фотографії, надіслані продавцем, нічим не допоможуть. Однак якщо не втрачати пильності, фейк можна впізнати.

Спосіб продажу

Зазвичай підроблені смартфони реалізуються через соціальні мережі, регіональні паблики і форуми. Перше підозру повинні викликати занижена ціна і швидке згоду продавця на знижку. За фактом, репліка може коштувати на 25-50% дешевше оригіналу, і така пропозиція може здатися досить привабливим для покупця.

Ні в якому разі не погоджуйтеся на купівлю, якщо продавець:

  • поспішає;
  • не дає як слід оглянути пристрій;
  • при виявленні дрібних недоліків готовий скинути хоч півціни;
  • пропонує відправити товар поштою замість того, щоб зустрітися особисто.

Огляд пристрою

Кожен флагманський смартфон поставляється з унікальними функціями, які важко зімітувати. Наприклад, у iPhone X є анимодзи, у Samsung – сенсор серцебиття, у Huawei і Honor скріншот можна зробити подвійним постукуванням кісточкою пальця. Заздалегідь дізнайтеся, які особливі характеристики є у даної моделі, і протестуйте їх при зустрічі з продавцем. Якщо користувацький інтерфейс виглядає інакше, унікальні функції відсутні/працюють некоректно, у ваших руках напевно підробка.

Відрізнити підроблений айфон від оригінального нескладно: фейки працюють на Android, що легко з’ясовується при перезавантаженні.

Вага, розміри і дозвіл екрану

Скопіювати вага оригінального пристрою простіше простого, проте розподіл ваги може багато чого розповісти про речі. Як правило, у якісних мобільників вага розподілена рівномірно. Підозри повинні виникнути, якщо одна сторона явно важче або легше інший.

Відмовляйтеся від угоди, якщо реальним характеристикам пристрою не відповідають:

  • товщина і розміри корпусу;
  • форма дисплея (округлені або загострені кути, виріз);
  • діагональ екрану.

Все перераховане допоможе вам з великою часткою ймовірності визначити, що знаходиться у вас в руках – оригінал або жалюгідна підробка. Для більш детального вивчення доведеться заглянути в налаштування, відомості про систему і подивитися, як пристрій веде себе в бенчмарках. Але витрачати час на це не доведеться, якщо вже з перших хвилин ви зрозумієте, що продавець намагається вас обдурити.

Джерело: http://programer.org.ua/