Як відкрити XML файл в читаному вигляді?

28

Доброго дня. Існує безліч різних форматів документів, які не завжди можна відтворити простим чином. Приміром, як відкрити XML файл в читаному вигляді, щоб не тільки переглядати, але і редагувати представлену інформацію? Про це і піде мова в сьогоднішній публікації. Тема нескладна, але дуже важлива для розуміння.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Що за XML?
 • Перегляд у браузері
 • Якою програмою відкривати XML файли?
 • Просунутий «Блокнот»

Що за XML?

Даний формат вміщує в себе дані, відформатовані особливим чином. Розмітка багато в чому нагадує мову HTML для створення веб-сторінок), але можуть міститися всередині налаштування програмного забезпечення, бази даних і т. д.

Впевнений, програмістам немає сенсу пояснювати суть. Але коли звичайний користувач вперше стикається з такими файлами, не розуміє, як його відкрити в зручному для сприйняття вигляді. Приміром, нерідко виникає логічне запит – чим відкрити XML файли Росреестра, отримані по електронній пошті?

Схема коду досить проста: є певні теги форматування, інформація має деревоподібну структуру і складається з атрибутів, значень. Кожна людина може вносити свої зміни, додавати дані. Яким же чином це зробити найкраще?

Перегляд у браузері

Якщо на Вашому комп’ютері не встановлено додаткове програмне забезпечення, то при спробі відкриття файлу XML запустити браузер. Варто відзначити, що різні браузери відображають контент неоднаково. Наприклад, в Internet Explorer розмітка виглядає дещо хаотично, в Firefox – набагато наочніше.

 • Щоб вибрати програму для відкриття, потрібно клікнути по документу правою кнопкою мишки і в меню вибрати «Властивості».
 • На головній вкладці клікаємо по кнопці «Змінити»:

Як відкрити XML файл в читаному вигляді?

 • Вказуємо шлях до іншого браузера або програми:

Як відкрити XML файл в читаному вигляді?

Невелика порада: якщо Ви часто працюєте з даним форматом, і необхідно одноразове відкриття для перегляду, можна просто запустити потрібний браузер і перетягнути мишкою у його вікно необхідний документ.

Рекомендуємо:

 • Відключаємо автоматичний запуск USB у Windows 10
 • Виправляємо помилку 0xc000007b при запуску програми
 • Як зашифрувати диск або флешку з секретними даними з допомогою Bitlocker
 • Міняємо шрифт в Windows 10 — тонка настройка
 • Як провести правильну установку Windows 10 на MacBook Pro

Якою програмою відкривати XML файли?

Крім браузерів є чимало іншого софту, який дозволяє вирішити проблему. Стандартний Блокнот відображає хаотичну інформацію. Те ж саме можна сказати і про старих версіях редактора Word. Але вже починаючи з редакції 2007 року документи запускаються в читаному вигляді, з правильною структурою:

Як відкрити XML файл в читаному вигляді?

Єдиний недолік такого способу – велику кількість сторінок. Можна довго гортати, поки дістанетеся до потрібного місця. Тому, я раджу скористатися офісним комплексом Майкрософт Ексель.

Як відкрити XML в MS Excel?

Досить запустити програму і натиснути сполучення клавіш Ctrl + O. Потім вказуємо шлях до документа і чекаємо завантаження. Таблиця може формуватися тривалий час, утиліта трохи подвиснет, але не потрібно відразу її закривати. Дочекайтеся закінчення процесу, і ви побачите щось подібне:

Як відкрити XML файл в читаному вигляді?

Краса, чи не правда? Все зрозуміло і доступно.

Просунутий «Блокнот»

Використовуючи софт з назвою Notepad++, скачати який рекомендую на офіційному сайті за посиланням, Ви зможете не тільки переглянути код, але і відредагувати його при необхідності:

Як відкрити XML файл в читаному вигляді?

Також, в мережі можна знайти безліч онлайн сервісів і спеціальних утиліт. Ось деякі з них:

 • xmlgrid.net (натискаємо на кнопку «Open file» і вибираємо файл);
 • EditiX Lite (викачуємо, встановлюємо додаток);
 • XMLPad (потрібно завантажити софт, інсталювати на ПК).

Відверто кажучи, для простого перегляду, і браузера. Але якщо мають намір вносити зміни, то доведеться звернутися до специфічного.

Я розповів, як відкрити XML файл в читаному вигляді, способів чимало. Практично всі вони схожі між собою, тому, досить і тих, які я перерахував в огляді.

Хотілося б дізнатися Вашу думку з теми, що можете висловити в коментарях.

З повагою, Віктор!