Як видалити розділи на флешці USB або карті памяті

405

Доброго дня. Сьогодні дізнаєтеся, як видалити розділи на флешці USB або карті пам’яті. Проблема дає про себе знати, коли на зовнішньому накопичувачі є кілька томів, але операційна система Віндовс виявляє лише один (перший), а інші залишаються невидимими. Як результат, ми втрачаємо вільний простір і замість заявленого виробником кількості гігабайт фактично маємо в рази менше. Як виправити ситуацію, чому так відбувається, і які перешкоди можуть зустрітися на шляху – про все розповім в цій статті.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Упс! Windows не бачить усі розділи флешки.
 • Як видалити розділи на флешці – інструкція для Windows 10 версії 1703 / 1709 і вище
 • Видалення розділів флешки в більш ранніх версіях Windows

Упс! Windows не бачить усі розділи флешки.

Багато хто користувачі вже давно використовують можливість розбиття USB носіїв на кілька томів, за аналогією з жорсткими або SSD-дисками. Це має свої переваги. Але є і свої проблеми, які виникають найчастіше після некоректного форматування сторонніми утилітами або ж, коли Ви створили на одному з розділів завантажувальну область.

При спробі підключити флеш-накопичувач до ПК виявиться, що система Віндовс визначає лише перший «диск». На закордонних форумах пропонують просте рішення, пов’язане зі штатним інструментом ОС – «Керування дисками». Але в деяких випадках згаданий спосіб непридатний, оскільки більшість потрібних дій просто заблоковані (недоступні, підсвічуються сірим кольором).

Зараз розповім про всіх варіантах, щоб Ви змогли точно підібрати робочий інструмент для виправлення помилки.

Як видалити розділи на флешці – інструкція для Windows 10 версії 1703 / 1709 і вище

«Десятка» самих нових редакцій вміє коректно працювати з USB носіями даних, розділені на томи. Проблем виникати не повинно. Якщо знадобитися прибрати один або більше розділів, досить скористатися вбудованим засобом «Керування дисками».

!!!В результаті таких маніпуляцій вся збережена інформація на карті пам’яті буде остаточно видалено.

 • Натискаємо на клавіатурі поєднання двох кнопок Win + R для виклику консолі «Виконати» і в рядку введення пишемо команду:

diskmgmt.msc

Як видалити розділи на флешці USB або карті памяті

 • Як тільки завантажиться сервісне вікно, в головній його частині знайдіть свою флешку, яка буде відображатися графічно, що складається з кількох частин;
 • Клік правою кнопкою мишки на одному з елементів викличе меню операцій, де слід вибрати дію «Видалити…»:

Як видалити розділи на флешці USB або карті памяті

 • Повторюємо кілька разів, поки не залишиться лише незайнята область, розмір якої буде відповідати загальним обсягом USB-носія;
 • Знову викликаємо контекстне меню, але тепер виконуємо команду «Створити простий…»:

Як видалити розділи на флешці USB або карті памяті

 • Залишилося лише слідувати підказкам Майстра». Це займе лічені хвилини. У підсумку Ви отримаєте зовнішній диск з одним єдиним розділом.

Видалення розділів флешки в більш ранніх версіях Windows

Якщо Ви використовуєте Віндовс 10 до редакції 1703 або Віндовс 7 / 8 / 8.1, то попередня інструкція буде неактуальна. Вся справа в тому, що в службі Disk Management (описаної вище) будуть неактивні потрібні пункти:

Як видалити розділи на флешці USB або карті памяті

Але це не означає, що нічого зробити не можна. Нам допоможе утиліта командного рядка спільно з корисним інструментом DISKPART.

 • Запускаємо консоль з правами адміна (всі описані методи по посиланню, але я рекомендую через пошук – універсальне рішення для будь-якої ОС Microsoft):

Як видалити розділи на флешці USB або карті памяті

 • Далі варто бути гранично уважними, оскільки належить по черзі вводити кілька команд в «чорному вікні» із зазначенням коректної букви тома (над кожною операцією буде коротке пояснення).

Запускаємо утиліту

Diskpart

Запитуємо перелік дисків і в ньому знаходимо свою флешку і привласнений її номер (колонка зліва).

list disk

Замість «Х» ставимо цифрове значення Вашого накопичувача. Якщо вкажіть некоректно, то ризикуєте втратити всі дані на іншому носієві.

select disk X

За допомогою цього запиту Ви зможете видалити всі розділи флешки. Тепер переходимо до творчих дій.

Clean

Створюємо головний розділ (йому автоматично присвоюється номер 1.

create partition primary

Вибираємо новостворений тому.

select partition 1

Активуємо його.

Active

Виконуємо швидке форматування для створення файлової таблиці FAT32.

format fs=fat32 quick

Підключення з присвоєнням імені.

Assign

Виходимо з утиліти Diskpart.

Exit

Як видалити розділи на флешці USB або карті памяті

Тепер можете закривати вікно командного консолі і насолоджуватися результатом виконаної роботи. Ви дізналися, як видалити розділи на флешці USB (спосіб підійде, навіть якщо елементи приховані).

З повагою, Віктор!