Як вибрати швидкий Wi-Fi роутер, який буде ловити по всій квартирі

283

Практично кожен користувач інтернету добре знає, що Wi-Fi роутер – незамінний пристрій у квартирі, що забезпечує передачу бездротового інтернету. Але от коли справа доходить до вибору роутера, на покупця обрушується цілий шквал запитань: що таке діапазон частоти хвиль, скільки антен потрібно, що означає стандарт роботи роутера? Так багато питань і так мало відповідей… до сьогоднішнього дня. Адже у цій статті ми розповімо, як вибрати оптимальний і швидкий роутер, який поширить на всю квартиру високошвидкісний інтернет.

Насамперед дивимося на стандарт роботи роутера

Головний аргумент на користь покупки того чи іншого маршрутизатора – максимальна швидкість передачі даних Wi-Fi модулем, яка залежить від стандарту роботи роутера. Всього існує 5 поколінь стандартів: від застарілого 802.11 a до швидкого як адронний колайдер 802.11 ad. Відразу відзначимо, що новоявлений стандарт 802.11 ad отримав мінімальне поширення на території Росії, тому краще зупинитися на роутерах, що підтримують формат 802.11 ac, які забезпечують пропускну здатність до 600 Мбіт/с при роздачі бездротового інтернету в частоті 2.4 ГГц.

Зазначеної швидкості цілком достатньо для повноцінної роботи офісу, так і для роздачі інтернету на безліч гаджетів у великій родині. Серфінг в інтернеті, перегляд HD фільмів онлайн або навіть завантаження додатків через торрент буде проводитися з максимальною швидкістю. Однак варто враховувати, що швидкість інтернету може знижуватися в залежності від кількості одночасно підключених до роутера пристроїв.

При виборі роутера рекомендуємо звернути увагу на продукцію компанії Дом.ги. В каталозі Wi-Fi модулів ви можете знайти як преміум модель Archer C9 зі стандартом роботи 802.11 ac, так і бюджетні варіанти за мінімальною ринковою вартістю.

Ще більше швидкості: вибираємо діапазон частоти хвиль

Wi-Fi роутер передає інтернет за допомогою радіохвиль, що працюють в двох діапазонах: 2.4 ГГц і новий стандарт 5 ГГц. Перевага сучасних роутерів в тому, що вони дозволяють вибрати, який діапазон частоти хвиль використовувати. Найчастіше роутери використовують в діапазоні 2.4 ГГц, дозволяють домогтися максимальної площі, на яку буде передаватися інтернет. Але варто враховувати один важливий момент: на частоті 2.4 ГГц працюють побутові прилади, такі як мікрохвильові печі, а також роутери сусідів, що створює перешкоди, що зменшують швидкість передачі інформації.

Хочете вичавити максимум потужності з власного роутера? Тоді сміливо переставляйте режим роботи на діапазон 5 ГГц, але не забувайте, що чим вище частота хвилі, тим менше дальність поширення бездротового інтернету. Втім, для невеликої квартири 5 ГГц – кращий вибір.

Как выбрать быстрый Wi-Fi роутер и настроить каналы

Ще одна важлива відмінність між діапазонами 2.4 ГГц і 5 ГГц в кількості каналів, своєрідних подчастот, на яких працює Wi-Fi роутер. При частоті 2.4 ГГц доступно 3 неперекрывающихся каналу, при виборі частоти 5 ГГц – 4 каналу. Чим сильніше завантажений канал, тим більше втрата швидкості інтернету, все просто. Якщо просканувати мережа програмою Wifi Analyzer можна дізнатися, який канал Wi-Fi найменш завантажений і вибрати підходящий.

Дводіапазонні роутери Дом.ги автоматично знаходять вільний канал і підключають до нього пристрій, що дозволяє збільшити швидкість і зону покриття бездротового інтернету. Інший важливий момент – безпека. На кожному роутері Дом.ги відключена система швидкого налаштування WPS, завдяки чому маршрутизатор надійно захищений від злому і особливо допитливих сусідів.

Звертаємо увагу на технічну начинку роутера

Якщо заглянути під капот» маршрутизатора, можна виявити, що багато в чому він схожий на звичні стаціонарні комп’ютери або смартфони. Наприклад, у роутерів є процесор, постійна і оперативна пам’ять, яка відповідає за якість передачі інтернету. Як і у випадку з іншими електронними пристроями, можна керуватися стандартним правилом: чим більше кількість ядер процесора і об’єм пам’яті, тим краще.

Wi-fi роутер

А що щодо кількості антен?

На правилі «чим більше, тим краще» вміло спекулюють виробники роутерів, випускаючи справжніх монстрів з десятком антен. Але варто гнатися за кількістю антен? В теорії – так, якщо на пристрої встановлена одна антена, то вона працює одночасно на прийом і передачу даних. Очевидно, що комплект з хоча б двох антен, одна з яких працює на прийом сигналу, інша на роздачу даних дозволяє підвищити чутливість роутера і швидкість передачі Wi-Fi.

Wi-fi роутер Archer C9

Але в теж час варто враховувати, що якість важливіша за кількість і одна гарна антена буде продуктивніше, ніж кілька класом нижче. Потужність антени вказана в децибелах на міліметр(dBm). Окремо необхідно зазначити, що деякі виробники вважають за краще вказувати чутливість приймача, измеряющихся в тих же децибелах на міліметр, але з від’ємним значенням. Тобто приймач з показником -60 dBm дасть кращий сигнал, ніж аналогічний пристрій з приймачем -90 dBm.

Поради по розташуванню Wi-Fi роутера

Вибір місця розташування роутера – це ціле мистецтво, яке по праву можна назвати «Фэншуем 21 століття». На якість сигналу бездротового інтернету впливає безліч змінних, таких як відстань від маршрутизатора до приймального пристрою, перешкоди електронних пристроїв, а також товщина і матеріал перешкод. Навіть незважаючи на той факт, що радіохвилі намагаються об’їжджати перешкоди, частина сигналу може або поглинатися (наприклад, проходячи через несучі стіни) або відбиватися (від дзеркальних поверхонь).

Оптимальна точка, на якій слід встановити роутер, розташовується посередині квартири. Інший варіант – розмістити WI-Fi модуль у передпокої, якщо приміщення виконано за стандартною плануванні. Також не варто забувати, що краще всього розміщувати роутер якомога вище в приміщенні, наприклад, поставивши на шафу, завдяки чому можна розраховувати на найбільший рівень покриття квартири Wi-Fi сигналом.

Якщо в одній з кімнат спостерігається низька швидкість бездротового інтернету, а то і зовсім розриви сигналу, то не варто бігти в магазин за ще одним роутером. Спробуйте розгорнути роутер в бік потрібного приміщення. Навіть незначний зсув роутера може вигідно позначитися на якості сигналу.

Перейдемо до напрямку антен. Частина користувачів вважає, що якщо розгорнути їх у бік певного приміщення або електронного пристрою, то якість і швидкість безпровідного інтернету помітно зросте. На жаль, це груба помилка, так як антени передають сигнал всенаправленно і рівномірно в кожну зі сторін. Оптимальний вибір – розташувати антени строго перпендикулярно роутеру.

Уровень затухания сигнала роутера

І останній момент – радіоперешкоди. При використанні роутера на частоті 2.4 ГГц не варто дивуватися, якщо швидкість інтернету помітно знизиться, так як комп’ютери, мікрохвильові печі або розумні гаджети працюють на тій же частоті. Для вирішення проблеми можна встановити роутер в гордій самоті і в максимальному видаленні від електронних приладів, а є і інший спосіб – переключити роботу Wi-Fi діапазон 5 ГГц.

Ви можете легко позбавити себе від головного болю при налаштуванні і виборі місця розташування роутера, якщо замовте установку Wi-Fi на сайті провайдера Дом.ги.

Джерело: http://rapidzona.com.ua/