Як вибрати ноутбук

3-14-2018

Комп’ютер перетвориться в зайвий вантаж, а ноутбук, завдяки своїй мобільності, буде більш зручним у поїздках, так і щоденній роботі. Варто звернути увагу на технічні характеристики моделі перед покупкою, щоб через місяць у неї не розчаруватися. Якщо ви переживаєте з-за потужності ноутбука, можете не сумніватися в тому, що сучасні моделі не поступаються звичайним домашнім комп’ютерам. Останнім часом попит на ноутбуки настільки зріс, що звичні раніше ПК відсунулися на другий план. Як вибрати ноутбук, адже їх різноманітність настільки велика, що ви ніколи без сторонньої допомоги не вгадаєте який саме вам потрібен ноутбук. Сьогодні я спробую вам її надати.Хочу порекомендувати https://notebook-battery.com.ua/power-supply/apple/macbook-pro

Як вибрати ноутбук: цілі
Як вибрати ноутбук

Перерахуємо параметри, за якими зазвичай вибирають ноутбук, не варто ними нехтувати і при своєму рішенні потрібно їх враховувати.

Для початку, потрібно визначитися з цілями, для яких ви купуєте пристрій. Ігрові ноутбуки дуже відрізняються від ноутбуків для роботи, нетбуків і ультрабуків, про які буде розказано пізніше.

Як вибрати діагональ ноутбука
Діагональ екрану також пов’язана з завданнями, з якими, на вашу думку, повинен впоратися ноутбук. Як вибрати ноутбук з оптимальною діагоналлю? Діагоналі умовно діляться на три класи:

Діагоналі, розміром від 11 до 13 дюймів. На ноутбуках з такими екранами легко коригувати, писати і читати тексти, дивитися фільми і гортати фотографії і картинки.
Діагоналі, розміром від 14 до 15 дюймів хороші тим, що вони чудово працюють з графічними додатками, а тому користувачі можуть грати в різні ігри.
Діагоналі, розміром від 17 до 18 дюймів надають всі можливі послуги та дають повну свободу графіки.
Але не забувайте, що розмір екрану значно впливає на вагу пристрою і енергію, необхідну для роботи.

Як вибрати дозвіл ноутбука
Як вибрати ноутбук

Дозвіл екрану відіграє важливу роль, саме завдяки йому ми бачимо зображення таким яскравим і контрастним і можемо дивитися фільми в чудовій якості.

Дозвіл, становить менш 1366 на 768 використовується на ноутбуках дуже рідко, винятком є нетбуки.
Роздільна здатність 1366 на 768 найчастіше «живе» на ноутбуках, діагоналлю від 14 до 15 дюймів. З ним ви зможете вільно працювати і дивитися фотографії.
Дозвіл для сімнадцяти дюймових ноутбуків — 1600 (1440) на 900. Воно дозволяє відтворювати графіком якісних ігор в повній мірі і ідеально передає кольору.
Дозвіл 1920 на 1200 (1080) або більше вважається професійним і призначене для роботи з мультимедіа у високій HD якості.
Всі дозволи маю назви, наприклад, дозвіл 1024 на 768 називається XGA, 1280 на 800 — WXGA, 1440 на 900 — WXGA+, а 1400 1050 — SXGA+.

Якщо Ви ставите питанням, як вибрати ноутбук і Ваша робота зводиться до друкування тестів, то вам цілком вистачить дозволу XGA, але якщо вона вимоглива до графіку, то вам знадобиться WUXGA (1920 на 1200). Висока роздільна здатність стане в нагоді вам для перегляду фільмів і картинок, а також ігор.

Як вибрати ноутбук: технологія виробництва
Якщо ми почали говорити про дисплеях, то ще один важливий фактор при їх виборі — це технологія виробництва. Тут також є своя класифікація.

Найдешевшою технологією по праву вважається Twisted Nematic (позначається, як TN, STN або TN + Film). Вона забезпечує економне споживання енергії при тривалому користуванні ноутбуком, але це все, що в ній є хорошого. Дуже засмучує низький кут огляду і жахлива передача кольору. Вся справа в тому, що биті пікселі виявляються шляхом яскраво-підсвічування, а на інших дисплеях вони просто будуть чорними. Технологію використовують донині на недорогих моделях ноутбуків.
А ось якщо матриця виготовлена дотримуючись технології Multi-Domain Vertical Alignment, інакше званої просто MVA, вона забезпечить вам не саму погану контрастність і передачу кольору, а також пристойну яскравість. На сьогоднішній день, така матриця є оптимальним варіантом. Ще одним її перевагою є широкий кут огляду, що становить цілих 160 градусів.
І, нарешті, найкращу передачу кольору дає матриця IPS, тобто In Plane Switching. Огляд у таких моделей може бути до розгорнутого кута (180 градусів по горизонталі і навіть по вертикалі. Технологія недоступна на бюджетних ноутбуках і до того ж вимагає підвищеної електроспоживання.
Вигляд матриці, на жаль, не вказується при виборі ноутбука, але, по-перше, ви завжди можете поцікавитися у консультантів у магазині або на сайті виробника, а, по-друге, кожен виробник в тій чи іншій мірі випускає ноутбуки в більшості своїй належать до одного типу матриці. Пояснюємо: Fujitsu, наприклад, використовує MVA-технологію, а ASUS — TN+Film.

Як вибрати акумулятор ноутбука
Як вибрати ноутбук

Акумулятор ноутбука цілком і повністю визначає час його роботи без підзарядки. Оскільки ноутбук потім і купується, щоб його зручно було носити з собою, важливо, щоб він служив вам досить довго поза домом — у дорозі, на вулиці, на роботі. Ви ж не хочете, щоб він вимкнувся в самий невідповідний момент, наприклад, під час відповідального доповіді або закриє файли, які ви не встигли зберегти. Правда, якщо поряд з вами весь час буде джерело живлення — нічого страшного в малої ємності акумулятора не буде.

Задавшись дилемою як вибрати ноутбук з розрахунку акумулятора, важливо пам’ятати, що мінімальний час роботи ноутбука від акумулятора складає близько двох годин, при цьому тип батареї Li-Ion. Але, оскільки технології не стоять на місці, — на сьогоднішній день існує ряд моделей, здатних тримати заряд до восьми годин. Але не розраховуйте сильно на нього, оскільки розрахунок енергії наданий при споживанні нижче середнього.

Якщо ви плануєте використовувати ноутбук без підзарядки дуже довгий час, краще купіть запасний акумулятор до нього для більшої надійності. Хоч ємність акумулятора і значно впливає на ціну, краще відмовитися від суперпотужного процесора або неймовірного обсягу жорсткого диска, але, повірте, час роботи персонального комп’ютера набагато важливіше. Крім списку технічних характеристик і порожніх цифр, почитайте відгуки реальних покупців в Інтернеті (на Яндекс.Маркеті, наприклад) для підтвердження цих даних або їх спростування. Але знову ж таки, не варто переплачувати, якщо ви весь час перебуваєте з розеткою. З часом акумулятор може перестати тримати заряд, в такому разі, його потрібно замінити.