Як вибрати блок живлення

9-30-2019

Как выбрать блок питания
А пам’ятаєте, коли запуск ПК був схожий по звуку на запуск ракети.
Також хочемо вам порекомендувати https://samsung-battery.com.ua/power-supply
Для початку – що таке блок живлення.
На жаль, багато хто просто не звертають уваги на вибір БП і просто беруть його «в доважок» до всього іншого залозу або обирають перший, який попався на очі. Краще відразу брати блок живлення з завищеними вимогами до нього, а не «впритул».
Якщо згорів блок живлення – є ймовірність, що дорогий процесор і відеокарта теж… Воно вам треба.
Не будемо писати багато теорії, а висвітлимо лише найважливіші аспекти.
В – живить процесор і відеокарту – є найбільш завантаженою лінією.
Навантаження на перші два пункти в середньостатистичному ПК не надто велика, вистачить 100 Вт з цим обом лініях з головою.
А ось 12 В заслуговує більш пильної уваги. Тому і самим важливим в блоці живлення є те, скільки він може віддати за 12 В лінії.
Друге, але не менш важливо, на що варто звернути увагу – це роз’єми БЖ. Не пропустіть цей момент, щоб кабель з правильним кількістю контактів. Роз’єм 8pin для процесора і для відеокарти – різні.
Третє, форм – фактор блоку живлення.
Почати можна з підбору блоку живлення під вже вибраний корпус, так і з підбору корпусу під блок живлення, який потрібно. Найпоширеніший – ATX, підходить для більшості повнорозмірних корпусів, а от якщо Ви габарити мають значення і Ви хочете невеликий корпус, типу серії Slim, вже знадобиться БЖ microATX більш компактного розміру.
Від якості і розміру вбудованого кулера буде частково (якщо є ще джерела охолодження) залежати вся терморегуляція системи. Стандартно існують БП з 8 см і 12 см вентилятором, це вбудований кулер до блоку живлення.
В першу чергу якість охолодження на практиці визначає потужність кулера, а вона в свою чергу визначається заявленым (і вказаними на ньому) струмом споживання.
І насамкінець, навіть при «сліпий» покупці варто звернути увагу на товщину вихідних проводів, при недостатній їх товщині, відбувається втрата напруги і з урахуванням осідання на самому БП і на контакти роз’ємів під навантаженням може також стати причиною некоректної роботи ПК. Якщо Ви не впевнені у своїх силах підключення блоку живлення та вибору його – довіртеся професіоналам.
Переглянути повний каталог блоків живлення можна тут.
Мережевий фільтр і подовжувач – в чому відмінність.
На перший погляд ці два пристрої дуже схожі між собою.