Як вибрати адаптер

9-5-2020

 

Сучасні користувачі часто стикаються з проблемою підключення персонального комп’ютера до роутера по Wi-Fi. Через відсутність відповідного адаптера на ПК доводиться купувати додаткові пристрої. У той же час, при виборі такого приладу потрібно звертати увагу на деякі його особливості. У даній статті ми розповімо про те, як вибрати модуль для підключення персонального комп’ютера до Wi-Fi роутера. Також хочемо порекомендувати замовити найкращий адаптер на сайті https://vago.ua/

В даному випадку є свої плюси і мінуси. До позитивних моментів можна віднести те, що роутер завжди буде стабільно передавати інтернет на комп’ютер. З мінусів багато виділяють незручності, зумовлені наявністю самого проводу, який потрібно проводити по всій квартирі або дому.

1.2 Wi-Fi

В даному випадку доведеться купувати спеціальний адаптер, який підходить до всіх ПК, але вимагає установки. Незважаючи на відносно невелику вартість, апарат відрізняється зручністю в роботі, так як комп’ютер ніяк не прив’язаний до проводам. Маніпуляції з адаптером не викличуть незручностей, але користувач відразу відчує якусь свободу в розміщенні ПК в будь-якому зручному месте.

2 Класифікація адаптерів

 

Найпопулярнішими пристроями такого типу є USB і PCI Express. Для ноутбуків передбачені також PCMCIA, але застосовуються вони відносно рідко. Розглянемо кілька видів інтерфейсів і порівняємо їх по функціоналу.

USB. Подібні адаптери відрізняються швидкістю роботи і компактними розмірами. Візуально прилад може нагадувати просту флешку, але буде мати досить широкий функціонал, забезпечуючи швидкість передачі даних. Приймачі можуть бути з антенами і без них, від чого буде залежати їх вартість. Для кращого прийому сигналу можна застосувати подовжувач і встановити адаптер на висоті людського зросту. Крім того, моделі з антеною найчастіше закріплюються стаціонарно, а сам приймач виводиться в оптимальне для його роботи місце, даючи можливість отримувати максимальний сигнал.

PCI Express. Подібні приймачі відносять до внутрішнього типу. Вони підключаються через спеціальні порти PCI Express на материнській платі вашого комп’ютера. Для такого модуля на ній повинно бути вільне місце. В іншому випадку доведеться застосувати зовнішній адаптер, який, фактично, нічим не відрізняється від аналога.

3 Вибір Wi-Fi приймача

В першу чергу потрібно визначитися з інтерфейсом підключення, який грає важливу роль в будь-якому пристрої. Інші технічні характеристики приладу перераховувати не варто, так як вони майже ніяк не впливають на його роботу. Увага важливо звертати на швидкість передачі даних по бездротовій мережі. У разі якщо вона буде досить низькою, то в з’єднанні з Wi-Fi не буде сенсу. Також варто звернути увагу на коефіцієнт посилення. Різні адаптери, як правило, володіють не однаковими значеннями в даній характеристиці, що може відображатися і на їх вартості. Функція особливо важлива при застосуванні подовжувача кабелю, так як він також може впливати на швидкість передачі данних.

3.1 Стандарт Wi-Fi, підтримка 802.11ac (5 GHz)

Варто звернути увагу на характеристики приймача Wi-Fi. Він повинен мати швидкість не менше 300 мегабіт в секунду. Найдешевші прилади розташовують приблизно в два рази меншими показниками, що відбивається і на їх ціннику. Адаптер варто виразно купувати з підтримкою 802.11ac, так як цей стандарт в сучасному світі застосовується повсеместно.

3.2 Сумісність адаптера, ПК і роутера

Про цю особливість розповідалося і раніше, але на ній також варто зупинити увагу. Wi-Fi адаптер потрібно підбирати під роутер, але не звертати увагу на специфікацію комп’ютера. У цій галузі вони є універсальними.

3.3 Виробник і ціна

На сучасному ринку існує величезна кількість пропозицій від компаній TP-Link, ASUS, D-Link, Netis, Tenda, Edimax, Belkin, Linksys і багатьох інших. Всі вони відрізняються цінником і деякими характеристиками, через що вибирати доводиться самим споживачам. 

4 Підсумок

Для підключення адаптера Wi-Fi до роутера досить просто встановити драйвери на нього. Виробників таких приладів досить багато, через що користувачеві краще самостійно вибирати їх відповідно до власних потреб. Процес настройки адаптера не є складним, через що описувати його немає сенсу. Важливо підібрати сумісні між собою прилади, які будуть працювати стабільно і без перебоїв. Сподіваємося, що наша стаття допомогла вам відповісти на питання щодо підключення адаптера бездротової мережі до роутера і комп’ютера.