Як вдихнути нове життя в слабкий Android

329

Смартфон став працювати повільніше? Лагает інтерфейс програми запускаються довше звичайного? Якщо апаратна частина ціла, то з лагами можна впоратися. Стаття пропонує 5 способів, як це можна зробити.

Незважаючи на різноманітні вдосконалення, з часом всі смартфони починають працювати повільніше. По мірі того, як пам’ять заповнюється додатками, встановлюються оновлення ОС, зношується акумулятор, ви починаєте помічати, що девайс все більш неохоче реагує на команди. На щастя, це можна виправити.

Не поспішайте витрачатися на більш потужний мобільник. Пожвавити навіть самий старий повільний Android.

Почистіть пам’ять

Дослідження показують, що в середньому людина запускає до 50 додатків на добу, але у пам’яті пристрою може зберігатися сотні додатків. Щось ви встановили для роботи або навчання, а щось просто погратися на 5 хвилин.

Коли сховище забивається під зав’язку, продуктивність пристрою різко знижується. Через Google Play можна з’ясувати, що займає найбільше місця, а також знайти та видалити ті програми, які ви давно не користуєтесь (Files Go від Google також містить розділ, де відображаються непотрібні додатки і файли). Видаліть як можна більше непотрібних програм. Не переживайте: при необхідності ви завжди зможете відновити їх.

Частина додатків можна перемістити на microSD карту, однак запускатися і працювати вони будуть повільніше, ніж з внутрішнього накопичувача.

Нарешті, можна очистити кеш додатків без фактичного видалення самої програми, наприклад, кешовані зображення WhatsApp або збережені списки відтворення Spotify. Це захід також дозволяє звільнити багато простору, але при цьому зберігає саму програму і її основний функціонал.

Тримайте акумулятор зарядженим

Коли рівень заряду батареї наближається до нуля, смартфон пропонує включити енергозбереження. Це на кілька годин продовжує автономність, але негативно позначається на продуктивності: процесор переходить в режим роботи на низьких частотах.

Оптимальний варіант – підтримувати заряд акумулятора в районі 30-80%. Не забувайте носити з собою кабель і powerbank, щоб підзарядитися поза домом.

Зробіть повний скидання

Якщо повільність смартфона сильно діє на нерви, зробіть скидання до заводських налаштувань. У вас в руках буде чистий мобільник – саме такий, яким ви його купили в магазині. Повний скидання видалить всі додатки, настройки і файли, а також ті частини коду, які викликають програмні конфлікти і знижують продуктивність.

Параметри всього пристрою з нуля займе від сили годину.

Встановіть іншу операційну систему

Що б там не говорили, оновлення ОС не завжди йде на користь продуктивності. Особливо це стосується старих пристроїв. Іноді рішення від сторонніх розробників містять унікальні функції, більш оптимально використовують ресурси і займають менше пам’яті. Такою, наприклад, є прошивка LineageOS, раніше відома як CyanogenMod.

Зміна мобільної ОС передбачає деякі маніпуляції з системними файлами. Беріться за справу лише після того, як досконало вивчіть плюси і мінуси обраної системи, процес її установки і потенційні труднощі.

Всього одне невірне дію може призвести до того, що мобільник назавжди втратить працездатність.

Використовуйте Lite-версії програм

Серед розробників мобільного спостерігається тенденція пропонувати користувачам особливі Lite-версії програм. Легковагі додатки задіють менше ресурсів смартфона, менше кешують дані, але і володіють урізаним функціоналом. Спочатку вони створювалися для менш розвинених країн, де у людей немає можливості купувати потужні мобільники, але потім швидко сподобалися користувачам всього світу.

Facebook Lite, Messenger Lite, Skype Lite, YouTube Go, Google Maps Go, Gmail Go – все це та багато іншого можна знайти в Google Play. Якщо через регіональних обмежень установка з офіційного джерела недоступна, можна скористатися сайтом APKMirror, де зберігаються тисячі популярних Android-додатків.

Чого не варто робити

Безліч статей радять регулярно закривати запущені додатки, щоб очистити оперативну пам’ять. Це популярний рада, але, на жаль, він зовсім не ефективний. На запуск програми і його завантаження в пам’ять смартфона йде набагато більше ресурсів, ніж просто на його підтримку у занедбаному стані.

Смартфон – досить розумна річ, щоб знижувати енергоспоживання тих програм, які в даний момент не використовуються. Тому не турбуйтеся, якщо в оперативній пам’яті пристрою знаходяться 10-15 додатків відразу.

Джерело: http://softkb.com.ua/