Як створити гостьову обліковий запис на Windows 10

36

Доброго дня. А Ви знали, що в операційній системі Віндовс можна створити обліковий запис «Гість» (Visitor) для випадків, коли потрібно надати користувачеві доступ до ПК, щоб він не міг вносити зміни в параметри. Після перезавантаження всі сліди його діяльності будуть зачищені. Як створити гостьову обліковий запис на Windows 10 – дізнаєтеся з цієї інструкції.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Складно, але можливо!
 • Створення гостьової облікового запису Windows 10 через налаштування
 • Відео

Складно, але можливо!

У більш ранніх версіях Віндовс подібна можливість запросто реалізувалася через панель у правління. Але в «десятці» розробники прикрили цей спосіб. Тому, доведеться вдатися до більш вишуканим методів.

Якщо пошукати відповідь в Яндексі, то пропонується маса неробочих варіантів – коли гостьова обліковий запис Windows 10 нібито створюється, але після зміни користувача ми знову входимо в свою «учетку». Навіть налаштування групових політик не рятує.

Щоб наша схема запрацювала, потрібно обов’язково виконувати всі описані нижче маніпуляції з правами адміністратора. Знадобиться додати нового юзера в системну групу «Гості». Щоб в інструкції не заплутати Вас схожими назвами, давайте домовимося, що створюється аккаунт буде називатися «Visit». Приступимо?

 • Запустіть утиліту командного рядка з адміністраторськими правами. Для цього скористайтеся рядком пошуку, потім на потрібному елементі в результатах натискаємо правою кнопкою мишки і вибираємо «Запуск від імені адміністратора»:

Як створити гостьову обліковий запис на Windows 10

 • Скопіюйте звідси команду (виділяємо і тиснемо Ctrl + C ):

net user Visit /add /active:yes

 • Переходимо в чорне вікно консолі і клікаєм в будь-якому місці правою кнопкою мишки, щоб вставити. Потім Enter для відправки запиту на обробку:

Як створити гостьову обліковий запис на Windows 10

 • Якщо не хочете використовувати пароль, то ще двічі натисніть Enter. У зворотному випадку – пишемо будь-код і тиснемо Ентер, потім ще раз повторюємо (підтверджуємо) – і знову Ентер.
 • Створення гостьової облікового запису Windows 10 в самому розпалі. Тепер необхідно знову створений аккаунт видалити із загальної настроюваної групи (туди він додався автоматично, але нам це не потрібно). Ось команда:

net localgroup користувачі Visit /delete

Як створити гостьову обліковий запис на Windows 10

 • Далі варто створити нову групу з довільною назвою (давайте використаємо ім’я «Гості») і додати в неї нашу «учетку»:

net localgroup Гості Visit /add

Як створити гостьову обліковий запис на Windows 10

Все готово! Тепер якщо хтось попросить Вас на роботі або будинку тимчасово скористатися комп’ютером, то просто виходите з свого облікового запису і входите під обліковим записом «Visit» (або будь-яким іншим – залежить від назви, яку привласнили). Людина не зможе завдати шкоди Вашим особистим файлам, змінити параметри системи.

Перемикання відбувається наступним чином:

 • Клікаємо по кнопці «Пуск» (Старт) в лівому нижньому кутку;
 • Тиснемо на значок свого облікового запису;
 • Вибираємо «Visit»:

Як створити гостьову обліковий запис на Windows 10

Зверніть увагу, що перший раз, коли Ви увійдете під новою учеткой, це займе деякий час, поки виробиться первісна настройка.

Описаний метод актуальний для всіх версій «десятки». Але ми розглянемо ще одну схему, яка спрацює лише для власників ОС Віндовс 10 Корпоративного або Професійного типу.

Створення гостьової облікового запису Windows 10 через налаштування

 • Викликаємо консоль «виконати», натиснувши Win + R і прописуємо команду:

lusrmgr.msc

Як створити гостьову обліковий запис на Windows 10

 • Запускається служба «Локальні користувачі та групи», зліва буде дві папки – заходимо в саму першу, після чого справа відобразитися перелік юзерів. У будь-якому вільному місці клацаємо правою клавішею мишки і вибираємо дія «Новий користувач»:

Як створити гостьову обліковий запис на Windows 10

 • Тепер задаємо назву (будь-яке, але тільки не зарезервоване системою «Гість»), можете при необхідності опис, вказати пароль і параметри його введення. І тиснемо «Створити», потім закриваємо вікно:

Як створити гостьову обліковий запис на Windows 10

Якщо цікавить відключення облікового запису гість Windows 10, то для цього достатньо поставити «галочку» біля відповідної опції в попередньому віконці. Тобто, спочатку запускаємо службу «Локальні користувачі та групи» (як описано вище), знаходимо непотрібний аккаунт і входимо в його налаштування, де і відключаємо. А через контекстне меню правої кнопки мишки легко видалити об’єкт, якщо він вже не потрібен.

 • Тепер необхідно знайти в списку нову «учетку», відкрити її властивості і перейти на вкладку «Членство…». Вибираємо «Користувачі» і натискаємо на кнопку видалення:

Як створити гостьову обліковий запис на Windows 10

 • Не поспішайте закривати вікно, адже потрібно додати елемент в нову групу. Тиснемо на відповідну кнопку і в полі введення вибраних об’єктів напишіть «Гості»:

Як створити гостьову обліковий запис на Windows 10

 • Фінальний клік на ОК і готово!

Відео

Не хочете читати, дивитися картинки – тоді отримуйте наочну демонстрацію в ролику з нашого Youtube каналу:

Як створити гостьову обліковий запис на Windows 10 ми розібралися. Способи не такі вже й складні, хоча новачки часто плутаються. Ви можете сміливо ставити свої питання в коментах, відповім з радістю.

З повагою, Віктор!