Як розпізнати текст з PDF в Word

484

Доброго дня. Робота з документами завжди вимагає граничної уважності і концентрації – це тривалий і копіткий процес. Зазвичай, обробка величезної кількості паперових файлів полягає в перекладі тексту наказів чи заяв з паперового виду в електронний. Сьогодні ж, ми з вами дізнаємося, як розпізнати текст з PDF в Word.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Практичне використання
  • Проблема розпізнання формату
 • Спосіб розпізнати текст з PDF в Word
  • Вихід на аутсорс
 • Розпізнаємо дані сторонніми засобами
  • ABBYY FineReader
  • Pdf to Word
  • Online OCR

Практичне використання

Електронною книгою зараз вже нікого не здивуєш. Робота з документами, платіжні доручення, навіть фіскальні чеки (у тому онлайн банкінг) – все, переводять в електронний формат.

Це зручно – більше не потрібно носити з собою кілограми паперової документації. Показати презентацію клієнта, в момент переговорів зручніше з планшета або проектора, а не дошки з 30-ю листами формату А4, заповнених діаграмами і таблицями. Підписати договір можна також за допомогою планшета – система ЕЦП (електронного цифрового підпису) впроваджена повсюдно. Участь в тендерах на держзакупівлі – мабуть, найбільш прогресивний напрям, що використовує ЕЦП та аналоги. Ось такий пристрій дозволяє підписати договір, будучи тим самим – альтернативною заміною власноручного підпису.

Великі організації (будь то інвестиційний банк або митна служба) хоч і не можуть собі дозволити повну заміну паперових документів – використовують систему ЕЦП повсюдно. все-таки система вітчизняного діловодства досить консервативна, і не дуже швидко реагує на зміни та оптимізацію робочого процесу. Ця проблема існує практично в будь-якій галузі. Росія і країни колишнього СНД відрізняються особливо витонченій бюрократією. У великих мегаполісах з комп’ютеризацією справа йде куди краще – а ось у провінції і невеликих населених пунктах доходить до абсурду.

На особистому прикладі розповім, як проходили “модернізація” та “спрощення” документообігу в одній з лікарень невеликого містечка (20 тис. населення). Для запровадження електронного аналога реєстратури, системний адміністратор замовив термінали (для установки в кабінетах лікарів) і стороннє устаткування для реєстратури. Здавалося б, справа за малим – налагодити окрему локальну мережу між терміналами і реєстратурою, і супроводжувати весь комплекс в процесі використання. На закупівлю були витрачені чималі кошти.

У підсумку, співробітника, який розпочав монтаж системи, звільнили, обладнання потрапило на склад, а працівники реєстратури досі друкують амбулаторні картки на 1-му єдиному принтері, створюючи тим самим величезні черги. Швидше за все, позначився брак фінансування. І ось таких, еталонних прикладів величезна кількість по всій території “нєобьятной”.

Проблема розпізнання формату

PDF – це стандарт електронного документа, призначений для відображення поліграфічної продукції (наприклад, тексту). Він підтримується переважною більшістю друкованого професійного та аматорського обладнання. Найчастіше – подібний файл можна роздрукувати навіть, не використовуючи стороннього ПЗ. Формат допускає можливість захисту даних за допомогою ЕЦП (про яку ми згадували вище). А ось із зміною тексту в готовому документі все не так безхмарно – редактори існують, але практичне використання їх досить обмежена. Та й розібратися з функціоналом подібних утиліт здатний не кожен співробітник. Все-таки PDF не можна просто взяти і відредагувати DOCX і подібні їм (в ситуації, якщо у файлі знаходиться не текст, а відскановане зображення).

Спосіб розпізнати текст з PDF в Word

Отже, ви отримали на руки список файлів, які потрібно розпізнати і перевести у формат Microsoft Word. Логічним кроком буде пошук потрібного інструменту. Практично за всіма запитами в Яндексі на початку пошукової видачі відображається посилання на програму FineReader від ABBYY (і це неспроста). Є лише маленька деталь – програма продається за ліцензії. Список опцій на наступній картинці:

Як розпізнати текст з PDF в Word

Не найкраще рішення для разового завдання, чи не так? Можна почуватись піратом, і відправитися борознити простори торрент-трекерів. Ось тільки працівник серйозної організації дуже сильно ризикує, використовуючи піратську копію. Пробна версія програми пропонує ознайомитися з механізмом розпізнавання тексту і конвертацією його у word. Але для виконання великої роботи “пробник” не годиться – функціонал урізаний і розпізнавання розмітки дуже сильно кульгає. Час від часу на документах з’являються і водяні знаки. Іншими словами, тріал-версія змушує користувача придбати ліцензію або відмовитися від ідеї використання цього ПЗ.

Якщо обсяг передбачається великий, та й переклад документів буде здійснюватись періодично – скористайтесь ліцензією на FineReader. Утиліта від Adobe з можливістю редагувати PDF також не стане зайвим у такій ситуації.

Вихід на аутсорс

Перевести невеликий обсяг тексту можна і за допомогою звичайних фрілансерів. Ви ставите їм задачу – вони її виконують. Це дозволить найбільш точно конвертувати потрібний нам файл. Проблема тільки в одному – виконавці на біржах біжать від подібних проектів як від вогню – так як шахраї дуже часто маскують свої проекти, пропонуючи так званий “набір текстів”. Немає потреби наймати працівників на обробку тексту з PDF, якщо є програма, що здійснює візуальне розпізнавання сканів в рази швидше групи людей.

ТОП кращих онлайн конверторів офісних форматів >>>

Розпізнаємо дані сторонніми засобами

Сервісів для конвертації pdf в word зараз предостатньо. Отримати результат можна прямо онлайн на сайті або за допомогою програми на ПК. Розглянемо кілька сервісів:

ABBYY FineReader

За допомогою цієї програми можна конвертувати навіть захищені файли і скани текстових документів. Оптичне розпізнавання на рівні. Не дарма програма стільки часу утримується на лідируючих позиціях. Більш докладно ми її розбирати не будемо, так як потрібно купувати ліцензію. Зазначимо лише той факт, що на функції перетворення PDF в Word розробники не зупинилися.

Як розпізнати текст з PDF в Word

Спробувати пробну версію можна, скачавши інсталятор з офіційного сайту. Також, доступний онлайн сервіс, де “на халяву” доступне до 10 операцій перетворення.

Це може стати в нагоді:

 • Чим відкрити cdw файл, яку програму використовувати?
 • Як змінити мову введення тексту: всі способи
 • Виправляємо помилку при направленні команди Excel
 • Як відкрити і ефективно використовувати Диспетчер завдань Windows 10
 • Як виправити помилку відсутнього файлу d3dcompiler_43.dll

Pdf to Word

Тут же все просто. Йдемо за адресою. Подгружаем у форму свій файл, чекаємо обробки і завантажуємо собі результат. Хоч ресурс і обробляє PDF безкоштовно – результат на виході виходить дуже якісний.

Як розпізнати текст з PDF в Word

!!! Є аналог, який трохи відрізняється інтерфейсом, але функціональність та ж. Ось посилання.

Online OCR

Ще один сервіс, який не вийде скачати, так як він працює прямо в браузері, але відмінно розпізнає дані.

Для того щоб ним скористатися, потрібно:

 • Перейти на сайт;
 • Завантажити pdf форму;
 • Вибрати потрібну мову і формат документа (у нашому випадку Word);
 • Ввести дані з картинки, тим самим підтвердивши, що ви не робот і натиснути кнопку “Convert”.

Як розпізнати текст з PDF в Word

Сервіс працює без реєстрації, що значно спрощує завдання.

Ось ми і розібралися з вами, як розпізнати текст з PDF в Word. Тепер проблем такого плану не виникне.

З повагою, Віктор!