Як розділити жорсткий диск на 2 частини: 3 простих способи

11

При покупці комп’ютерної техніки на її hdd, як правило, вже інстальована операційна система windows. Її інсталяція проводиться без розбиття простору пам’яті на функціональні розділи або звичні користувачеві диски: системний с, d і e. Що вкрай незручно і небезпечно при роботі з пк, адже в разі переустановлення системи втрата даних не виключена. Та й шукати файли зручніше, коли вони розміщені в своїх логічних розділах. Виправити ситуацію можна за допомогою розбиття простору на розділи. Оскільки користувачі нерідко стикаються з потребою провести подібну операцію, розберемося, як жорсткий диск пк розділити на 2 частини різними способами.

Що потрібно знати, приступаючи до розбиття hdd?

Процедуру поділу розумніше проводити на чистій операційній системі (не були встановлені програми, збережені документи та ін.). В цьому випадку процедура пройде без небажаних наслідків:

 • втрата файлів;
 • припинення роботи встановлених програм;
 • некоректна робота програмного забезпечення, ігор, додатків;
 • проблеми з відкриттям файлів тощо.

Функціональні збої при завантаженій windows (справедливо для будь-яких операційних систем) будуть викликані зміною шляху зберігання програмних продуктів, файлів. Припустимо улюблена гра була встановлена на диску с в одній з папок — шлях до неї c:program filestechsmith*.*. Після дроблення цільного простору вся папка techsmith або її підрозділи виявляться на диску d. При виклику програмного продукту ос буде звертатися до шляху, який був прописаний при інсталяції софта, тобто до диска с. Але на ньому вже даних для запуску програми немає. Вони стали частиною розділу під назвою d. Щоб уникнути подібного, розбивати варто або незавантажені даними другорядні диски, або чисту ос.

Як сформувати розділи за допомогою стандартних засобів windows?

Для роботи з простором hdd використовується вбудована утиліта « управління дисками ». Її можна викликати за допомогою команди diskmgmt.msc (просто скопіювати) або через меню пуск .

У першому випадку у вікно win + r потрібно скопіювати запит diskmgmt.msc і натиснути enter . У другому-правою клавішею миші клікнути по іконці пуск . Обидві дії призведуть до виклику вікна ” керування дисками “. У ньому і виконується дроблення простору.

інструкція наступна:

 1. вибрати область для дроблення (вибір можна зробити, клікнувши у верхньому блоці на потрібний розділ мишею або в нижньому блоці на область з конкретною буквою);
 2. переконатися у виділенні (область, з якою будуть виконуватися роботи, стане заштрихованою);
 3. клікнути по виділеній області правою клавішею миші, вибрати “стиснути том »;
 4. у полі” розмір стисненого … “вказати необхідний розмір нового розділу;
 5. натиснути” стиснути ” »

Після цієї операції в блоці знизу вікна вбудованого сервісу сформується не розподілений том місткістю 14 65 гб. Він буде позначений чорним кольором. Тепер її потрібно розмітити, щоб операційна система дізнавалася його і використовувала в якості логічного розділу.

важливо! при не розбитому hdd у вікні “управління дисками” будуть відображені тільки 2 розділу — диск 0 (100 мб) і с.у цьому випадку для поділу жорсткого диска на 2 частини потрібно використовувати цю ж інструкцію. Проводиться дроблення самого з . Процедура нічим не буде відрізнятися.

 1. вибрати “створити простий том »;
 2. у майстра створення вказати розмір диска (залишити без зміни) і букву;
 3. натиснути” далі ” і дочекатися фіналу процесу.

До завершення розбиття простору комп’ютер краще не використовувати. А після закінчення процедури перезавантажити.

Застосування aomei-сторонній програмний продукт

В мережі можна знайти чималу кількість спеціального програмного забезпечення для поділу дискового простору. Але якщо з процедурою ділення дискового простору зіткнувся новачок, краще скористатися aomei partition assistant. Програма повністю безкоштовна і російськомовна. Вона сумісна з усіма сімействами windows, тому з установкою і використанням проблем не виникне.

Інсталяція aomei виконується стандартним способом. Після установки пк краще перезавантажити. Далі діють так:

 1. запустити програму;
 2. вибрати з верхнього блоку диск, що підлягає дробленню;
 3. натиснути на ньому правою мишею, вибрати “розділення розділу »;
 4. вказати розмір нового простору в останньому полі (програма автоматично розіб’є початкову область навпіл, але якщо такий варіант не підходить, можна встановлювати свої значення за допомогою стрілочок в поле);
 5. натиснути” ок « і у вікні » відкладені операції « натиснути »перейти “.

Залишилося дочекатися завершення процесу. В останньому віконці буде вказано, скільки часу знадобитися системі, щоб виконати дроблення простору. Але в реальності процедура може зайняти трохи більше часу. Це нормально. Упевнитися, що hdd був розділений можна за допомогою програми «мій комп’ютер». Якщо дії не відобразилися, перезавантажують пк.

важливо! ні вбудовані сервіси windows, ні сторонні програмні продукти не зможуть провести поділ простору, якщо користувач виконує операцію без прав адміністратора. Тому якщо після перезавантаження комп’ютера в провіднику не відобразився новий розділ, значить, процедура виконується без прав адміністратора. Потрібно зайти під його обліковим записом і повторити операцію будь-яким із зазначених вище способів.

При відсутності користувальницьких навичок втручатися в роботу логічних розділів hdd, управляти ними потрібно з обережністю. Будь-які помилки, навіть переривання процедури, можуть привести до перевстановлення ос. Значить, втрати даних не уникнути. Тому таку роботу проробляють тільки, вивчивши питання ретельно.