Як правильно заточити ніж.

10-10-2018

Як правильно заточити ніж.

Якщо для заточування звичайних кухонних ножів підійдуть бруски з кераміки і будь-які інші недорогі варіанти, то з виробами японського виробництва все не так просто. Дізнаємося, як правильно точити японські ножі для отримання гострої ріжучої кромки, запобігти його пошкодженню і уникнути помилок при експлуатації тойши (водяних каменів). Вибір і покупка правильного бруска – вже півсправи на шляху до гострих лез. Існує кілька базових критеріїв, виходячи з яких вибирають точильні камені. Також Ви можете знайти все необхідне на ресурсі resharp.
Для сухого заточування використовують камені типу арканзасского і вашита. Їх використання раціонально при роботі з європейськими ножами. Для японських клинків підійдуть тільки водні камені. Справа в тому, що ріжуча кромка японських ножів гостріше і тонше, ніж європейські. При вологій заточуванні з поверхні клинка знімається мінімум металу: це підвищує термін його служби. Параметри каменю залежать від габаритів самого клинка.
Тут все просто: його довжина не повинна перевищувати розмір леза більше, ніж в 1, 5-2 рази. Якщо в наборі кілька ножів, орієнтуємося на розміри леза самого великого. Оптимально відповідність довжин або незначне перевищення цього показника у каменю. Щодо товщини: чим вона більше, тим краще. Особливо якщо йдеться про часті експлуатації каменю. Якщо ви маєте справу з тонким тойши, можна приклеїти до нього дерев’яний брусок, використовуючи водостійкий клей: це полегшить експлуатацію бруска і збільшить термін його служби.