Як перевернути екран на компютері – гарячі клавіші

416

Доброго дня. Переважна більшість комп’ютерних користувачів використовують ОС Віндовс. У ній передбачена цікава можливість, яка може виявитися корисною при підключенні декількох зовнішніх дисплеїв. Сьогодні розповім, як перевернути екран на комп’ютері – гарячі клавіші які потрібно використовувати для цього. Існує кілька способів – від простого натискання кнопок на клавіатурі до внесення змін у параметри відеоадаптера.

ЗМІСТ СТАТТІ:

  • «Гарячі» клавіші
  • Параметри дисплея Віндовс 7
  • Як перевертати екран на комп’ютері – конфігурація драйвера
  • Проблема з панеллю завдань
  • Якщо на ноутбуці перекинувся екран що робити?

«Гарячі» клавіші

Так називають комбінації, із застосуванням яких можна швидко домогтися потрібного ефекту, без потреби лізти в налаштування. Це дозволяє економити масу часу.

Все, що вам потрібно, це натиснути три кнопки – Alt + Ctrl + стрілка . В яку сторону буде направлена стрілка, туди і перевернеться зображення на 180 градусів.

Можете спробувати прямо зараз. Бачите, як перевернути екран на ноутбуці, комбінація клавіш дуже проста. Запам’ятати її не складе особливої праці.

Параметри дисплея Віндовс 7

Другий спосіб більш актуальне для Windows 7 і передбачає наступного ро зміна налаштувань:

  • Переходимо в панель управління (знаходиться в меню «Пуск»), вибираємо режим перегляду «Дрібні значки», потім «Екран»:

Як перевернути екран на компютері – гарячі клавіші

Більш простий спосіб потрапити у це вікно – клікнути правою кнопкою мишки на порожньому місці Робочого столу» і вибрати відповідний пункт у контекстному меню:

Як перевернути екран на компютері – гарячі клавіші

  • Всередині побачите посилання на зміну «Дозволу…». Перейшовши по ній, опинитеся на сторінці з можливістю вибору орієнтації дисплея:

Як перевернути екран на компютері – гарячі клавіші

Якщо виберіть «книжковий» режим, то екран повернеться на 90 градусів (вертикально). Після вказівки «альбомної» орієнтації зображення перевернеться на 180 градусів щодо поточного стану. Не забудьте натиснути на кнопку зберегти зміни, щоб ефект набув чинності.

Для Windows 10 цей спосіб теж актуальне. Різниця лише в способі доступу до зазначених вище параметрів і зовнішньому вигляді вікон.

Як перевертати екран на комп’ютері – конфігурація драйвера

Якщо Ви використовуєте дискретну відеокарту (не інтегровану), то, швидше за все, на Вашому ПК встановлено спеціальні утиліти для керування графічними можливостями адаптера. З їх допомогою можна не тільки міняти дозвіл екрану, але і повертати зображення. Ось приклад для панелі nVidia:

Як перевернути екран на компютері – гарячі клавіші

Для «заліза» AMD суть буде такою ж, тільки програмне забезпечення інше (Catalyst Control Center). Якщо нічого подібного у себе не знаходите, спробуйте виконати оновлення драйверів.

Проблема з панеллю завдань

Багато користувачів, що перевертають зображення, стикаються з одним недоліком – панель завдань пропадає з виду. Якщо потрібно її повернути на місце (вниз), то слід відкрити властивості цієї самої панелі і на першій вкладці прибрати позначку навпроти опції автоматичного приховування.

Як перевернути екран на компютері – гарячі клавіші

Якщо на ноутбуці перекинувся екран що робити?

Буває, що Ви ненавмисно щось натиснули на клавіатурі лептопа і картинка змінила орієнтацію. Не треба одразу панікувати. Досить застосувати «гарячі клавіші», про які йшла мова на початку статті. Нагадаю ще раз:

Alt + Ctrl + стрілка (напрямок повороту).

Якщо це не спрацьовує, слід скористатися другим способом – через налаштування екрану. Не допомагає? Значить є ймовірність вірусного зараження. Тоді слід перевірити систему утилітою DrWeb Cure It. Особисто я з таким впливом не стикався, але на форумах про таке читав.

Як бачите, розглянута тема досить проста. Ви витратили всього пару хвилин свого часу і розібралися, як перевернути екран на ноутбуці Windows 10. Я вважаю, що кожен може навчитися, головне – мати бажання. І не потрібно відразу ж бігти в сервісний центр, бити тривогу і панікувати.

І пам’ятайте, Ви завжди можете попросити допомоги у наших читачів, задавши питання на сторінці – https://ask.it-tehnik.ru/

З повагою, Віктор!