Як Mozilla Firefox додати в якості пошукових систем свої улюблені сайти

279

З часів перекладу Mozilla Firefox на новий движок Quantum браузер все ще переживає післяопераційний шок у вигляді несумісності з багатьма старими розширеннями, які працювали зі старим движок Gecko. Тим не менш, новий Огнелис потихеньку просувається: він намагається відповідати сучасним трендам в частині юзабіліті і все більше перетворюється на веб-оглядач «з коробки».

Нещодавно Mozilla Firefox поповнився новою функцією – можливістю додавати звичайні сайти в якості пошукових систем і здійснювати з їх допомогою пошук з пошуково-адресного рядка. Як це працює?

Перш нагадаємо, що Mozilla Firefox в плані реалізації доступу до пошукових систем є одним з найдемократичніших і функціональних браузерів. Відмінну від встановленої за замовчуванням пошукову систему можна вибрати, встановивши в настройках браузера старий формат адресного рядка за окремою формою для вибору пошукових систем. Або можна використовувати встановлений сучасний формат у вигляді з’являється при введенні запиту панелі вибору альтернативних систем пошуку.

Ці альтернативні пошуковики налаштовуються: в розділі налаштувань браузера можна видаляти невикористовувані, а нові – додавати.

Нові додаються за допомогою спеціальних розширень з магазину Mozilla Firefox.

Але ось нещодавно у браузера з’явилася ще одна цікава особливість: багато веб-ресурси (не обов’язково спеціалізуються на пошуку даних) можна додавати в перелік альтернативних пошукових систем без установки розширень, а в рази простіше. Перебуваючи на будь-якій із сторінок потрібного сайту, натискаємо меню пошуково-адресного рядка і вибираємо «Додати пошукову систему».

Таким чином перелік альтернативних засобів пошуку можемо поповнити, наприклад, найпопулярнішим торрент-трекером Рутрекер, щоб шукати на ньому контент прямо з пошуково-адресного рядка Firefox.

В результаті отримаємо результати, як якщо б ми шукали контент безпосередньо всередині Рутрекера. Але при цьому нам не потрібно попередньо заходити на сайт торрент-трекера. І при введенні перших символів ключового запиту зможемо скористатися підказками у вигляді пропозицій з числа популярних запитів Інтернету.

Нова функція Firefox пропонує вельми непоганий оптимізацію веб-серфінгу: можемо організувати альтернативні пошуковики з усіх тих сервісів, форумів, блогів, інших інформаційних ресурсів і різних майданчиків, резидентами або постійними користувачами яких ми є. І більш оперативно знаходити інформацію всередині них.

Доданими таким чином як пошукачів сайтами можна управляти в настройках браузера – видаляти за непотрібністю або з розряду альтернативних пошукових систем переводити в такі за замовчуванням.

Ось тільки, на жаль, альтернативним пошукачем на борту Firefox зможе стати не кожен сайт. Для не підтримуваних веб-ресурсів кнопка «Додати пошукову систему» не буде відображатися.

Джерело: http://techiteasy.org.ua/