Як iphone 13 шкодять старим iphone

16

Як і передбачали скептики, початок продажів iphone 13 не обійшлося без сюрпризів. Нове покоління iphone називали нудним, і радили відкласти покупку нового iphone на наступний рік. У змі панувала рідкісна одностайність-пропустити і не купувати. Щось подібне відбувається щороку, але такого масштабу кампанія проти apple на моїй пам’яті ще не приймала. Скептики мали рацію, але тільки частково. Як це найчастіше і буває, iphone нового покоління дуже добре купують. Сюрприз в тому що їх купують навіть занадто добре, і apple доведеться чимось пожертвувати щоб впоратися з цією напастю. Без жертв не обійтися. У жертву принесуть старі моделі iphone, які все ще продаються.

Iphone 13 виявився в дефіциті на старті продажів, тому apple зробила акцент на нього

Власне, з новини про принесення в жертву цих моделей ми і дізналися про аномально високі продажі iphone 13. Про щось в цьому роді можна було здогадатися через терміни доставки замовлених iphone 13-в більшості країн світу їх обіцяють доставити через 4-5 тижнів. У російській федерації замовлених iphone 13 mini або iphone 13 доведеться чекати 3-4 тижні, а iphone 13 pro або iphone 13 pro max – 4-5 тижнів. Це трапляється в перші тижні продажів нових моделей iphone щороку, але в цьому році терміни очікування зашкалюють.

При тому що в цьому році в apple збиралися позбавити клієнтів від довгого очікування, і, за інформацією з неофіційних джерел, iphone 13 замовили і завезли в значно більших кількостях, ніж зазвичай. Зазвичай, на випадок несподівано низького попиту, перед початком продажів їх завозять відносно небагато. Це правило було порушено в 2018 році, iphone xs і xs max завезли у величезних кількостях – а вони не пішли. На місці apple я б випустив прес-реліз, що пояснює довгі терміни очікування, попутно пояснивши, через що доставка затримується. Apple мовчить.

Дефіцит iphone 13

Apple переорієнтувала виробничі потужності на випуск iphone 13

Здавалося б, які проблеми – потрібно, всього лише, замовити додаткові партії iphone 13 (в тому числі і iphone 13 mini, їх теж беруть “на ура”). Заробити зайві гроші ніхто не відмовиться. Навіть у святковому кварталі, коли заводи завалені замовленнями, з цим ніяких проблем ніколи не було. Але на дворі-осінь 2021 року. У світі дефіцит електронних комплектуючих, в першу чергу-чіпів. З іншими комплектуючими apple розбереться, є і запаси, і резервні варіанти. А ось з чіпами все інакше. Чіпи використовуються в iphone виробляються на заводах єдиної компанії в світі, tsmc. Її потужності, до кінця року, завантажені на 100%. Їм доводиться працювати цілодобово, без вихідних. З зупинками для перевірки обладнання та його технічного обслуговування.

Для apple tsmc повинна “відлити” 90 мільйонів apple a15, або навіть трохи більше. Коли про це стало відомо, скептики прийшли в захват: шаленій apple загрожують збитки! стільки чіпів для смартфонів, які ніхто не купить! виявилося що їх замовили занадто мало. Рішення знайдено, переговори з tsmc вже проведені, переналагодження потужностей tsmc вже почалася. Останній квартал року-особливий, він годує рік. Діяти потрібно швидко. Буде переналагоджена частина потужностей на яких вироблялися чіпи для старих і спеціальних моделей iphone і деяких ipad. Це apple a13 і apple a14. A13 використовується в iphone se 2, iphone 11 і ipad 9-го покоління. A14 – в iphone 12, iphone 12 mini і ipad air 4-го покоління. Переналагоджена буде тільки частина потужностей, але через це з поставками старих iphone, швидше за все, почнуться проблеми. Якщо запланованих заходів не вистачить для подолання кризи, мабуть переналадять і інші. Але начебто, їх повинно вистачити.

Продажі iphone 13

Iphone 13 продаються дуже активно. Активніше, ніж всі попередні

Скептики не вгамовуються, тепер вони пишуть про розчарування купили iphone 13 в своєму придбанні. Напевно такі є-але я не думаю що їх багато. В основному, відгуки про покоління iphone з нещасливим числом в позначенні моделі позитивні. 28 жовтня, під час публічного звіту apple перед акціонерами, якщо число замовлених iphone 13 було вражаючим, його можуть озвучити. Хоча і без цього зрозуміло-попит ажіотажний. Це не може тривати нескінченно.

Порівняння швидкості зарядки iphone 13, 13 pro, 13 mini і 13 pro max. Який з них найшвидший

За часів коли нові моделі iphone були мало не предметами культу, через кілька тижнів після початку продажів вони знижувалися до нормального рівня. Імовірність що вони впадуть майже до нуля, як припускають скептики, нікчемна. Хіба що в iphone 13 виявлять щось жахливе, щось що неможливо усунути. Теж малоймовірно, але все може бути. Правда iphone 13 вже пробували в самих екстремальних умовах, розбирали до гвинтика, кидали на бетонну підлогу – чого тільки не робили. Схоже, чергова модель найголовнішого продукту компанії вдалася.

Процесор iphone 13

Процесор a15 bionic виявився краще, ніж про нього говорила apple

14 вересня apple нас обдурила. Представляючи чіп використовуваний в iphone 13, iphone 13 pro і ipad mini 6-го покоління, компанія занизила його дані. Ненабагато, але все-таки. Насправді продуктивність цього чіпа, apple a15 bionic, зовсім не в півтора рази вище, ніж у його головного і поки єдиного конкурента (чіпа компанії qualcomm в samsung galaxy s21 ultra).

Iphone 13 pro max проти samsung s21 ultra: хто пропрацює довше?

Вона вище на 62%. Скромність, звичайно, прикрашає-але не в такій же мірі. Зазвичай на презентаціях навпаки, перебільшують достоїнства своїх виробів. Новий чіп apple навпаки, виявився краще ніж про нього розповідали. Тести проведені серйозними експертами, і випробування в реальних умовах, підтвердили це. В apple не розучилися розробляти чіпи, тепер це доведено.