Xiaomi має можливість дистанційно включати цензуру на деяких смартфонах

18

Обсяг поставок смартфонів xiaomi в цьому році помітно виріс і вона змогла обійти навіть samsung. Однак, приналежність до китаю може означати деякі проблеми.

Урядовий орган з кібербезпеки литви опублікував звіт. Там говориться, що апарати xiaomi можуть цензурувати певні терміни. Була вивчена модель смартфона xiaomi mi 10t, а також huawei p40 і oneplus 8t.

Кілька попередньо встановлених програм, у тому числі mi browser, періодично отримують список заборонених ключових слів. Ці слова можуть відноситися до незалежності тайваню, звільнення тибету і багато чому іншому. Контент з ними блокується.

Функціональність була відключена на продаваних в литві і євросоюзі смартфонах xiaomi. Однак, при бажанні xiaomi могла включити цей фільтр. Чорний список носить назву miadblocklist. Він застосовується в тому числі в додатку cleaner, установнику пакетів і інструментах безпеки. Цей список може бути пов’язаний з системною рекламою.

Був проаналізований обсяг зібраних браузером даних і відправка зашифрованого смс при реєстрації в сервісі xiaomi. В останньому випадку може бути витік персональних даних, оскільки невідомо, що саме в цьому повідомленні відсилається.

Відносини між литвою і китаєм останнім часом погіршилися, оскільки литва дозволила тайваню відкрити представництво під своїм власним ім’ям.

Що стосується huawei p40, магазин додатків app gallery направляє користувачів в сторонні репозиторії, якщо потрібна програма не була знайдена. У цих репозиторіях можуть міститися шкідливі програми. Однак, оскільки huawei заборонено користуватися магазином google, вибирати їй не доводиться.

Розглядався смартфон oneplus 8t, але з ним ніяких проблем виявлено не було.