Видалення вм’ятин без фарбування автомобіля

5-21-2021
фарбування автомобіля

Практично кожному автолюбителю доводилося потрапляти в такі ситуації, коли на машині з’являються незначні вм’ятини, які псують зовнішній вигляд автомобіля. Але для того, щоб виправити майже непомітну вм’ятину потрібно залишити свій транспортний засіб в автомайстерні на 2-3 дня. Це викликає деякі незручності. Рекомендую удаление вмятин без покраски в киеве за кращою ціною.

Зараз з’явилися способи, що дозволяють виправити невеликі вм’ятини самостійно, і не звертатися на станцію технічного обслуговування. Такий ремонт можна зробити, використовуючи спеціальну техніку для самостійного видалення вм’ятин на автомобільному кузові без подальшого фарбування.

Умови для застосування техніки з вирівнювання вм’ятин

Для самостійного виправлення вм’ятин на кузові автомашини необхідно точне дотримання кількох умов:

  • вм’ятина на кузові транспортного засобу, яку необхідно виправити повинна мати плавні контури і не мати зламів;
  • лакофарбове покриття кузова не повинно бути пошкодженим;
  • виправляємо дефект, що раніше не піддавався фарбуванні;
  • автомобіль повинен бути досить новим, його ЛКП не повинно мати корозійних пошкоджень, на ньому мають бути відсутні мікротріщини.

При незначному зносі лакофарбового покриття кузова автомобіля необхідно звернутися до майстра, що має достатню кваліфікацію і досвід, а також мати в наявності спеціальне обладнання.

Існує три способи самостійного вирівнювання незначних вм’ятин на автомобільному кузові:

  • клейовий;
  • вакуумний;
  • технологія PDR.

Клейовий спосіб виправлення вм’ятини за допомогою набору Pops-a-Dent

На першому етапі роботи необхідно всю площу поверхні, займаної вм’ятиною, ретельно обробити знежирюючим складом, потім гарненько витерти чистою і сухою ганчіркою. Вся площа поверхні, на якій проводяться маніпуляції щодо виправлення вм’ятини, повинна бути абсолютно чистою. Присутність на ній ворсинок або порошинок категорично заборонено.

Наступним етапом буде розплавлення клею і нанесення його рівним шаром на поверхню насадки, яка є в наборі Pops-a-Dent. Потім вкручують рухами її потрібно щільно притиснути до поверхні вм’ятини на автомобільному кузові. Зверніть увагу, клею повинно бути стільки, щоб він проступив через технологічні отвори, наявні на насадці. Це сприяє більш міцному приклеювання насадки до виправляється поверхні.

Дайте клею застигнути протягом трьох хвилин. Потім на різьбу, наявну на насадці, потрібно накрутити баранчик і приступити до витягування вм’ятини. Її потрібно витягати до додання нормального вигляду поверхні кузова. Це необхідно виконувати дуже акуратно, не робити різких ривків і поштовхів. При сильному ривку можна випадково перетягнути метал кузова і вийде вже не вм’ятина, а шишка, яку вже ніяк не виправити.

Коли дефект кузова буде успішно виправлений, всю конструкцію необхідно залишити в спокої, і не чіпати протягом 7 хвилин.

Після закінчення часу можна видалити баранчик і дугу. При цьому на поверхні кузова повинна залишитися тільки приклеєна насадка.

Для того, щоб зняти, насадку необхідно прогріти, вдавшись до допомоги будівельного фена.

Викручувати рухами зняти насадку з поверхні виправленої вм’ятини на кузові транспортного засобу.

Виправлення вм’ятин за допомогою клейового пістолета

На поверхню вм’ятини нанести нагрітий до рідкого стану клей.

До нього притиснути болт, капелюшком вниз. Капелюшок болта повинна бути досить широкою.

Клей повинен охолонути протягом декількох хвилин.

На, яка виступає з клею, частина капелюшки болта і перший клейовий шар, нанести ще один шар клею. Обидва клейових шару повинні склеїтися між собою. Дати клею охолонути протягом декількох хвилин.

Потім встановити дугу і приступити до вирівнювання утворилася вм’ятини. Баранчик дуги необхідно крутити повільно і стежити за ступенем вирівнювання вм’ятини.

Завершивши вирівнювання потрібно акуратно зняти дугу.

Далі потрібно все виконати в такій же послідовності, як і при виправленні вм’ятин за допомогою спеціального набору Pops-a-Dent для самостійного видалення вм’ятин.

Вакуумний спосіб видалення вм’ятин

Використання вакуумного способу для вирівнювання вм’ятин на автомобільному кузові, є самим щадним способом в порівнянні з клейовим методом. При клейовому виправленні вм’ятин, після видалення насадки з поверхні виправленого дефекту, на місці її наклеювання залишається деяка кількість клею. Його потрібно прибрати, а це може стати причиною пошкодження лакофарбового покриття кузова автомобіля, а то й знати, як правильно це зробити. Спосіб вакуумного видалення вм’ятин застосовується в разі, якщо вм’ятина має невелику площу.

Присоски, які використовуються для вакуумного вирівнювання вм’ятин, бувають різних розмірів. Для ремонту підійде така присоска, у якої діаметр прилипає поверхні менше діаметра виправляється вм’ятини.

Для вакуумного виправлення незначних пошкоджень кузова автомобіля необхідно ретельно знежирити поверхню вм’ятини.

Накласти присосок і за допомогою насоса викачати повітря, створюючи вакуум.

Коли присоска міцно закріпиться можна приступати до виправлення деформації кузова автомобіля.

Після завершення процесу, відкрити вентиль і впустити всередину присоски повітря. Вона відвалиться від автомобільного кузова сама.

Самостійне видалення вм’ятин за допомогою технології PDR

Для застосування цього способу самостійного виправлення вм’ятин на кузові транспортного засобу, необхідні спеціальні пристосування. Найзручнішим буде придбання комплекту спеціальних інструментів і пристосувань, які призначені саме для вирівнювання незначних вм’ятин. Після такої реконструкції кузова не потрібна подальша забарвлення кузова автомобіля.

Ці пристосування зовні схожі на гачки, ключки й важелі. Вони мають різну форму і довжину. Завдяки цьому можна дістатися до самих важкодоступних місць автомобільного кузова, таких як дверні стійки.

Для вирівнювання вм’ятин за допомогою подібного комплекту, потрібно ввести відповідне за своїм зовнішнім виглядом пристосування, в передбачене конструкторами технологічний отвір, що знаходиться в кузові автомобіля, і приклавши незначні зусилля, вирівняти зсередини утворилася вм’ятину.

Для випрямлення вм’ятини необхідно пробувати видавлювати її в декількох місцях. Якщо не виходить виправити метал в одному мете, то необхідно змінити місце натиску. Найголовніше, щоб натискання були не надто сильними і не залишали слідів. Відбиває панель допомагає контролювати процес.

Усуваючи вм’ятину PDR пристосуванням краю вм’ятини необхідно їм повільно масажувати. При цьому відбувається поступове повернення металу кузова в його початковий стан. Впливаючи з країв, вм’ятина зменшується і незабаром зникає повністю.

рекомендації майстрів

Досвідчені фахівці рекомендують, перед тим, як приступити до вирівнювання вм’ятин власними руками, без подальшого фарбування, просто необхідно трохи потренуватися. Це можна зробити на непотрібних деталях автомобільного кузова.

Ці тренування необхідні, для того, щоб навчитися визначати місця на поверхні металу, на які необхідно виробляти вплив шляхом посилення і ослаблення тиску.

Найголовніше – це не перестаратися, перетягнувши метал, адже тоді ви можете сильно пошкодити поверхню лакофарбового шару кузова автомобіля!