VPN що це таке в телефоні, як включити на Android, iPhone

558

Доброго дня. Мобільні гаджети з кожним роком все більше входять у наше повсякденне життя. І якщо Ви активно користуєтеся інтернетом на смартфоні, то Вам корисно буде дізнатися – VPN що це таке в телефоні, як його включити на Android або iOS.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Virtual Private Network – навіщо використовувати в телефоні?
 • «Гнучкі» технології
 • VPN як налаштувати в телефоні
  • Як активувати на iOS
  • Як включити на Андроїд

Virtual Private Network – навіщо використовувати в телефоні?

Віртуальна приватна мережа (VPN) дозволяє виконати підключення Вашого пристрою до віддалених серверів через «посередника». Таким чином Ви зможете захистити своє з’єднання, приховати реальний IP-адресу, щоб зловмисники не змогли проникнути в файлову систему смартфона. Крім того, ВПН допомагає обійти блокування сайтів провайдерами, так як запити надсилаються не безпосередньо з Вашого апарату, а через сервери, розташовані в інших країнах.

Чому ж сервіси, що надають послуги VPN знаходять таку популярність? (у цьому можна легко переконатися, виконавши пошук в Google Play – побачите десятки результатів). Справа в тому, що користувачі стали більше турбуватися про свою безпеки і анонімності в мережі. Перший з перелічених аспектів більш важливий, якщо Ви багато подорожуєте і часто підключаєтеся до громадських мереж Wifi. Таке з’єднання найменш захищене, і Ви ризикуєте стати жертвою «шпигунів», які перехоплюють запити і відстежують Вашу присутність в інтернеті, можуть отримати доступ до важливої листуванні Skype, Viber і т. д.

Ось чому варто в подібних ситуаціях вдатися VPN (що це і як його підключити, розглянемо на конкретних прикладах тощо).

«Гнучкі» технології

Ще зовсім недавно подібний софт працював нестабільно і викликав масу нарікань з боку власників мобільних гаджетів. Проблема полягала в тому, що при використанні інтернет 3G, LTE, EDGE, коли апарат переключається між різними режимами з’єднання в залежності від наявності покриття, віддалені сервери VPN не завжди коректно реагували на подібну поведінку. В результаті чого відбувалися розриви зв’язку.

Але тепер розробники змогли адаптувати обладнання з урахуванням перерахованих моментів, забезпечуючи належну двосторонню передачу інформації. Навіть коли налаштування мережі змінюються, Ви не помітите жодних проблем, все буде працювати гладко і рівно.

Ну а тепер перейдемо від теорії до практики.

VPN як налаштувати в телефоні

Існує маса варіантів – як «халявних», так і платних. Останні не обмежують швидкість інтернету і не лімітують трафік. Хоча деякі безкоштовні ВПН-клієнти також можуть похвалитися подібним функціоналом (от тільки є один мінус – наявність реклами).

Як активувати на iOS

Що таке VPN на iPhone – це розділ параметрів, де можна виконати ручну настройку за двома схемами. Перша полягає в:

 • встановлення стороннього софту з AppStore;
 • Потім потрібно зайти на вкладку VPN і активувати потрібну опцію, а нижче списку вибрати встановлений клієнт:

VPN що це таке в телефоні, як включити на Android, iPhone

Друга схема вимагає ручних маніпуляцій:

 • Початок таке ж, як у попередньої інструкції, але після активації перемикача варто натиснути на кнопку «Add Configuration…» (Додати конфігурацію);
 • Вказуємо, яка захист буде використовуватися – IPSec, L2TP. Ці дані повинен надати провайдер (сервіс), який забезпечує послугу ВНП;
 • Також вказуємо ID віддаленого сервера, логін/пароль – видається при реєстрації;

VPN що це таке в телефоні, як включити на Android, iPhone

 • Коли завершите внесення даних і натиснути «Готово», зможете приступити до безпечного серфінгу в мережі інтернет. При необхідності відключити VPN просто йдете в налаштування і міняєте положення відповідного перемикача.

Як включити на Андроїд

Тут процедура також не відрізняється підвищеною складністю. Потрібно перейти в головні параметри пристрою, в розділ «Бездротові мережі», далі – VPN.

VPN що це таке в телефоні, як включити на Android, iPhone

Далі активуємо режим і вибираємо в переліку постачальника послуг (за умови, що Ви встановлювали спеціальний додаток або раніше виробляли налаштування). Якщо список порожній, то в самому низу натискаємо кнопку додати і вносимо значення, надаються ВПН-провайдером.

VPN що це таке в телефоні, як включити на Android, iPhone

Як відключити на Android за необхідності? Так само, як і включали – міняємо положення перемикача.

Я рекомендую не морочитися – просто встановіть утиліту Turbo VPN з Гугл Плей. Про неї я розповідав в одному з відео на нашому Youtube каналі:

Чи можете вибрати будь-яку іншу утиліту. Достатньо зайти в Google Play або App Store і виконати пошук за запитом з трьох літер – «V P N». Видасть десятки програм, але слід віддавати перевагу тим, у яких найвищий рейтинг та відгуки позитивні.

VPN що це і навіщо в телефоні – ми розібралися. Відверто кажучи, я активно використовую цей метод для захисту з’єднання при використанні громадського WIFI на вокзалі, в кафе. Але іноді ця «фішка» корисна і для відвідин сайтів, які у нас в країні заблоковано. От тільки є одне «АЛЕ» – з листопада 2017 року ВПН і анонімайзери заборонені в Росії.

Тема «VPN що це таке в телефоні виявилася простою і ненав’язливою. Я особливо не заглиблювався в теорію, але якщо хочете отримати максимум інформації, копнути глибше в суть технології – можете відшукати масу даних в Гуглі або на Wiki.

З повагою, Віктор!