Виправляємо помилку Додаток сервіси Google Play зупинено

1097

Доброго дня. Не так давно на своєму старенькому смартфон Lenovo хотів запустити карти Гугл, але отримав помилку «додаток Сервіси Google Play зупинено». Що робити в подібному випадку, зараз розповім детально. Ситуація досить поширена, як виявилося. Але рішень не так вже й багато, і всі вони гранично прості.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Неприємна помилка
 • Видалення кешу
 • Скидання параметрів
 • Видалення / додавання облікового запису

Неприємна помилка

Вона виникла в самий невідповідний момент, коли мені потрібно було терміново побудувати маршрут в місті, де я раніше не бував. Довелося витратити півгодини часу, щоб відшукати спосіб усунення несправності.

Відразу зазначу: не варто панікувати. Багато на форумах задають подібні питання і вважають, що смартфон зламався. Насправді, проблема не в «залізі», а в програмному забезпеченні. Просто деякі дані, потрібні для роботи сервісів Гугл, не були відправлені на сервер (з різних причин). Зв’язок між Вашим пристроєм і Google порушилася. Відновити її можна одним з наведених нижче способів.

Видалення кешу

Починати лікування необхідно саме з цього методу. Він не призводить до втрати особистих даних і вимагає мінімального втручання в параметри пристрою.

 • Заходимо в налаштування, натиснувши на спеціальному значку на робочому столі, в меню або, опустивши «шторку» вниз (тягнемо за верхній край екрану):

Виправляємо помилку Додаток сервіси Google Play зупинено

 • Коли відобразиться перелік розділів, знаходимо пункт «Додатки» і заходимо всередину:

Виправляємо помилку Додаток сервіси Google Play зупинено

 • Тепер слід відшукати програму Googl Play Services, тапнути по назві, щоб увійти в детальне опис:

Виправляємо помилку Додаток сервіси Google Play зупинено

 • Далі діємо інтуїтивно, оскільки опції для різних версій Android відрізняються. Відповідь на питання «Додаток сервіси Google Play зупинено, як виправити, якщо сталася помилка?» не є однозначним. Орієнтуємося по наступному скріншоту:

Виправляємо помилку Додаток сервіси Google Play зупинено

 • Натискаємо зазначені кнопки, щоб видалити дані утиліти і зачистити застарілий кеш.
 • Варто виконати перезапуск телефону (планшета), щоб зміни вступили в силу.

Автор рекомендує:

 • Служба Superfetch Windows: навіщо потрібна, як включити/відключити
 • Простий спосіб оновлення DirectX для Windows 10
 • Виправляємо помилку PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA в Windows 10
 • Antimalware Service Executable що це за процес?
 • Windows Modules Installer Worker вантажить процесор: усуваємо проблему

Скидання параметрів

Йдеться не про повернення до заводських налаштувань, а про скидання опцій конкретного ПЗ. Нам належить повернуться до перших кроків попередньої інструкції, щоб відкрити перелік додатків, знайти в ньому проблемні сервіси, увійти всередину детального опису і там натиснути кнопку «Скинути…».

Виправляємо помилку Додаток сервіси Google Play зупинено

На жаль, в ранніх версіях Android немає такого функціоналу. Тому, не всім підійде описане рішення. Доведеться вдатися до наступного методу виправлення помилки «додаток сервіси Google Play зупинено».

Видалення / додавання облікового запису

Такий шлях розвитку подій є найефективнішим, але і найбільш радикальним. Після його використання всі дані, які не були синхронізовані з віддаленим сервером, будуть втрачені. Пам’ятайте про це, створіть резервні копії важливих додатків завчасно!

 • Йдемо в настройки, потім переходимо до розділу «Облікові записи» і бачимо нашу обліковий запис Gmail.

Виправляємо помилку Додаток сервіси Google Play зупинено

 • Клікнувши по назві, відкриваємо меню, де вибираємо пункт «Видалити».

Виправляємо помилку Додаток сервіси Google Play зупинено

На нових прошивках це дія винесено окремо у вигляді кнопки. Або ж тапа на значок «три крапки» в правому верхньому кутку для виклику меню.

 • Перезавантажуємо мобільний пристрій і переходимо до творчих маніпуляціям – знову відкриваємо налаштування, розділ «Облікові записи». Але тепер вибираємо « Додати…» і вказуємо Gmail: вводимо адресу електронної пошти та пароль до неї (як ніби при першому запуску смартфона).

Після виконаних операцій помилка у програмі «Сервіси Google Play» більше не повинна з’являтися (принаймні найближчим часом).

Я ціную Вашу думку і хотів би дізнатися, що Ви думаєте з цього приводу? Можливо, Вам відомі інші способи? Поділіться корисною інформацією в коментарях, якщо не важко.

З повагою, Віктор!

Вам допомогло? Поділіться з друзями – допоможіть і нам!
Facebook Twitter В закладки Вконтакте Google+