Він вам не єнот! огляд marvel’s guardians of the galaxy

25

Хоча ті самі вартові галактики вперше з’явилися в коміксах ще в2008 році, по-справжньому популярними вони стали після однойменної картини джеймса ганна в 2014-му. Гумор, навіжені пригоди, видовищні бої, герої, що несуть заряд з домішкою божевілля, — все це полюбилося великому числу глядачів. Потім в 2017 році послідувала така ж драйвова друга. Можна сказати, що на кінопоприщі франшиза домоглася світового успіху. А ось з ігровими адаптаціями справи йшли скромніше. Що вийшла роками раніше marvel’s guardians of the galaxy: thetelltale series отримала змішані відгуки як гравців, так і гравців. Але одне було ясно: не такого формату гру аудиторія вважала понести рекордними тиражами. Тут напрошувався повноцінний бойовик з добротною історією, епічною постановкою і тим градусомшуток, який задали фільми. І такий проект нарешті тут-це marvel’s guardians of the galaxy від студії eidosmontreal. Він ще раз нагадає нам,а головне — видавцям, чому опрацьовані поодинокі ігри з крутими героями, дотепними героями і різнобічним геймплеєм цінуються на вагу золота. Бо вони зроблені з душею.

Одним з головних побоювань щодо “вартових” отsquareenix було те, що гра піде по стопах торішньої marvel’s avengers . Бачити ще одну уповільнену гру-сервіс оприключення супергероїв було б сумно. Але marvel’s guardians ofthe galaxy спочатку розроблялася як однопользовательскийсюжетно-орієнтований тайтл, тому і відчувається він по-іншому.його творці, які раніше подарували нам deus ex: humanrevolution , deus ex: mankind divided і shadow of thetomb raider , цього разу сконцентрувалися на цікавих речах.їх вартові галактики так само класно і завзято жартують протягом всієї гри, як колеги з фільмів. Але характери героїв тут більш глибокі і близькі до коміксових версій.

Історія, в свою чергу, повністю оригінальна і не повторює. Наша команда в складі зоряного лорда, ракети,дракса, гамори і грута знаходиться на краю банкрутства. Щоб поправити своє становище, авантюристи відправляються в»заборонену зону”, де, за чутками, водиться екзотична тварюка. Зловивши її, пірати могли б продати чудовисько якоїсь леді хеллбендер-королеві монстрів.місія, після виконання якої всі поважали і сталипропонувати дорогі контракти, була майже бездоганна, але всемупомішали міжзоряні копи — корпус нова. І в підсумку хлопці не те чтоне зловили дивовижну істоту, але залишилися винні велику суму грошей за незаконне проникнення в заборонені території. З цього починається ланцюжок пригод вартових галактики, яка приведе героїв до зіткнення з вселенським злом.

Між пітером квіллом і ракетою згодом виникає серйознийконфлікт. Куди повинна рухатися команда і як їм лучшемонетізіровать свої операції — домогтися згоди в цих питаннях имбудет непросто. На тлі цього відбуваються інші тертя в команді.наприклад, дракс весь час намагається викрити гамору в зраді з-за її минулого з таносом. Зоряний лорд в подібних ситуаціяхвиступає як справжній капітан і миротворець. Постійно з’являютьсядіалоги і варіанти відповіді, де ми від його особи можемо підтримати іліосудіть того чи іншого члена команди. Також гравцеві доведеться приймати рішення про наступний крок. Все це буде впливати навзаімоотношенія героїв і навколосюжетні повороти на пізніх стадіяхігри.

«пітер квілл, з тобою я навіть готовий лежати на узбіччі і смердітькак гівно», — і без картинки легко вгадується автор цього«романтичного» освідчення в коханні.

Таким чином нам розкривають не тільки складні характери героїв, а й показують, як вони змінюються. Також здорово, що сценаристиуделили увагу опрацюванні другорядних персонажів, таких якмантіс, леді хеллбендер, ко-рел, її дочки та інших. Завдяки цьому переживаєш за всіх учасників виниклої заварухи, а мирощущается живим і населеним цікавими особистостями. Сюжет marvel’sguardians of the galaxy не можна назвати видатним: найманці пішли наживою, прогоріли, потім спробували обчистити небезпечнуюмадемуазель і влипли ще сильніше; подібне можна зустріти ігде-небудь ще. Але тут постійно щось відбувається. Герої міняютсвоі плани, роблять несподівані відкриття, добувають цінності, которихне шукали. Сюжет тут настільки хороший, наскільки це потрібно для космічного бойовика. Не mass effect , але і невідпускає до самих титрів.

У той же час розробники розподілили ігровий процес рівномірноміж битвами, дослідженням світу, вирішенням головоломок, пошуком секретів і душевним спілкуванням з командою. Місії влаштовані так, що спочатку вирушаємо на завдання в небезпечні місця. Боремося синопланетянами і відкриваємо в собі нові таланти. Якщо бутидостатньо уважним, то на такій вилазці є шанс роздобути цінні артефакти. Останні відкривають опціональні діалоги з командами на кораблі. В ході них можна дізнатися цікаві факти з життя соратників і здорово збагатити свої знання олорі. Чи варто нагадувати, що розробники зробили більше шестигодинних кінематографічних роликів. Це робить сегменти, сконцентровані на сюжеті, більш зачаровують ідинамічними.

З перших демонстрацій проекту багато питань викликали бої. Вони виглядали якимись нескладними і незрозумілими. Бойова система тут має легкий наліт тактики. Судіть самі: герой з часом набуде4 спеціальних вміння. Кожен з членів його команди, яких в сумметакже чотири, отримує таку ж кількість комбінованих з другіміучастнікамі прийомів. Разом нам як одноосібному лідеру групи будетнеобходімо жонглювати 20 скіллами в різних поєднаннях. Добавляемк цьому стихійні патрони квілла, відповідні їм вразливостиврагов і бонусні ефекти, на зразок оглушення, і отримаємо першокласнийнабор космічного бойскаута. Додатково я б зазначив, що героянужно прокачувати як в плані спецуменій, так і в сфері гаджетів. До останнього відносяться костюм, реактивні черевики і бластери. Всі вони покладаються на зібрані ресурси на» чарівному ” верстаті, зробленому в дусі the last of us .

Під час вибору здібностей ігровий час трішки завмирає, даючи можливість краще зорієнтуватися. Але темп битв тут високий. Вороги стріляють, кидають гранати,тягнуть щупальця і колючки до героїв, застосовують гаджети і б’ють по площі килимовими бомбардуваннями. Еслінемного зазіваєшся, то підеш в нокаут навіть на базовойскладности. Коли товариш отримує серйозної шкоди, то його можноподняти вручну. Але коли впадуть всі, крім героя, або коли команданаб’є достатній рівень адреналіну, то з’являється забавнаміні-гра — «летучка». В ході неї квілл скликає команду, вислуховує їх думку і вибирає варіант мотиваційної мови. Якщо ми надихнемо відразу всю команду, то вони заповнять здоров’я і отриматбонуси до швидкості і силі атаки. В іншому випадку бонус видаетсятолько герою.

Проблема бойової системи в тому, що вона розкривається не відразу. Нужнообрасти декількома тактичними здібностями, перш ніж отаквантовая машина починає працювати. Коли ви станете усвідомлено ставити ворогів на слабкості (які, до речі, можна з’ясувати,просканувавши їх візором) і послідовно перемелювати їх на скілів, то почнете ловити кайф від того, що відбувається. А для цього персонажам потрібен хороший вибір умінь, які відкриваються вході прокачування. Очки досвіду тут нараховуються тим багатшими, чим успішніше ви воюєте. Не отримували шкоди? тримайте жменю бонусныхблестяшек. Підтримували високий лічильник комбо, використовуючи вразливостімобів? отримуйте надбавку до гонорару.

Перестрілки тут навіть можуть здатися хаотичними, так як їх швидкість висока, а противники люблять спамити великою колічествомснарядов. Але не слід забувати, що першим умінням зоряного флоту є стратегічне ширяння за допомогою реактивних черевикнад полем бою. Це дозволяє і ляпас менше отримувати, і точніше координувати дії команди. Додатково герої могутпроводіть добивання, але для цього доведеться спустошити смужку ворога. З цим найкраще допомагають соответствующіестіхійние патрони або спеціалізовані оглушаючі атаки. У той же час слід пам’ятати, що при низькому здоров’я протагоніста лучшевсего нейтралізувати ворожину врукопашну: тоді з неї падає большелечащих кристалів.

Цікаво, що нам також знадобиться вирішувати простенькіепространственние задачки з використанням навичок друзів. Ракетавзламивает термінали управління і забирається у вузькі місця; драксспособен перетасувати тяжкості і проламувати стіни; гамора майстерно споруджує катаної, розрубуючи міцні перешкоди і допомагаючи підійматисяГноївки; грут же робить мости з гілок і дотягується туди,куди навіть дивитися боляче. У бою соратники також можуть використовувати їх відповідно до своїх навичок. Для цього достатньо сфокусуватися на інтерактивному предметі і натиснути кнопкувзаімодействія.

Битви з босами тут епічні, але передбачувані для такого роду блокбастерів. Протистояння будуються на використанні слабостіврага, але ці уразливості досить очевидні і могли зустрічатися в різних видах в інших проектах. Наприклад, бос-восьминіг ширяє ввоздухе і б’є героїв щупальцями. Досить зафіксувати егозагребущіе вудилища, і можна буде завдавати шкоди. В іншій ситуації він б’ється проти невразливих близнюків. Рішення цієї задачки япредоставлю вашому допитливому розуму, але в підсумку, думаю, высогласитесь, що все було на поверхні. Щодо рядовихмобів слід знати, що у них може бути кілька смуг, щити, вразливі до стихій, і парочка спеціальних трюків, в залежності від їх раси. В цілому битися з масовкою цікаво.

«…він склочник, садист, його душа чорна і просякнута гнівом…”,- приємно усвідомлювати, що товариші по команді цінують тебе за кращі якості.

Коли тільки починаєш грати в marvel’s guardians of the galaxy,то приємно дивуєшся графіці. Оточення соковите,опрацьоване, різноманітне. Якість текстур на висоті, а обличчя персонажів здатні передавати великий набір емоцій. Однак згодом від цього першого враження важко позбутися: візуальна сторона гри і правда дуже хороша. Окремо варто хвалити дизайнперсонажей. Вони більше схожі на комікс-ітерацію, але обросли своимидеталями. Для протоколу: костюми вартових галактики, натхненні ним, тут також є, але відкриваються додатково.

Рівні красиво оформлені, але похвалитися гіллястістю ілімасштаб не можуть. Гра лінійна, і альтернативних шляхів зазвичай менше двох-трьох. Marvel’s guardians of the galaxy інопланетнойтематикою рівнів трохи нагадує star wars jedi: fallenorder . Але в грі від respawn куди цікавіше шукати секрети.

Говорячи про багах гри, швидше за все, будуть виділяти косметичні рахунки. Думаю, на старті це буде загальним для всіх платформ. Що за баги? наприклад, коли дракс розмовляє з квіллом, тоіногда тримає свої ножі в руках дивним чином, і вони могутпроходіть через його тіло. Що стосується усвідомлених недоліків у формуванні, то величезний напис про підвищення рівня після битви буде не в тему. Це відзначали й інші користувачі последемонстрацій. Коли персонаж красивим ударом добиває останнього, то вказане повідомлення заважає насолодитися видом.

Ми підходимо до підсумкового враження від проекту. Його неможливо виставити у відриві від хитаючого саундтрека. Все ж 30ліцензованих пісень, що включають хітикіѕѕ, a-ha,bonnie tyler, def leppard, rick astley та ін., дають потужний приплив ендорфінів.музика тут дуже важлива, так як творці задають їй потрібне місце в різних ділянках історії пітера квілла. Особливо етопомогает з’єднати минуле героя з сьогоденням, коли нас переносятво флешбеки. На мій смак, їх забагато, але все ж вони помогаютпронікнуться ностальгією на ті часи і симпатією до семьезорезного лорда.

Найнесподіванішою і приємною частиною marvel’s guardians of thegalaxy є безперервний потік жартів в стилі фільмів остражах галактики. Персонажі активно базікають і сперечаються всю гру. Від цього іноді навіть можна втомитися. Але, святі угодники, коли хтось із команди в черговий раз що-нибудьотчебучит, то доводиться ставити гру на паузу, щоб вдовольпосміятся. Їх жарти і ситуації, в які вони потрапляють,дійсно веселі. І такого тут багато. Діалоги в цілому чудово, і між героями є хімія. За їх відносинами слід стежити. Загалом, розробники вірно вловили дух фільмові добре його передали.

Marvel’s guardians of the galaxy повністю переведена на російську мову, включаючи озвучку. На мій погляд, наші актори озвучування здесьхорошо потрудилися. Здається, ніби їм самим було весело озвучувати цю різношерсту банду.