Великобританія має намір використовувати тепло дата-центрів для опалення будинків і офісів

26

В рамках стратегії переходу на «зелену» економіку уряд великобританії назвав дата-центри в числі основних джерел теплового забруднення. Влада пропонує використовувати» сміттєве ” тепло цод для опалення будинків і бізнес-інфраструктури. Нова стратегія передбачає зниження викидів парникових газів до нульового рівня до 2050 року завдяки відмові від традиційних видів палива і масовому переходу на відновлювану енергію.

Ця стратегія, звана урядом “зеленої промислової революцією”, обійдеться приблизно в $35,85 млрд.зокрема, в її рамках передбачена заборона на продаж газових бойлерів до 2035 року. Домовласники отримають субсидії (до $6900) для переходу на системи опалення з малим вуглецевим слідом. Так, до 2028 року кількість встановлених теплових насосів, згідно з планами, досягне 600 тис.на думку влади, більш екологічні системи опалення, так само як і електротранспорт, поступово перестануть бути нішевим рішенням.

Pexels.com

Крім того, буде виділено близько $466 млн на створення систем центрального опалення, що використовують трубопроводи для передачі гарячої води від централізованих джерел тепла споживачам. “оскільки ці трубопроводи можуть бути використані для доставки тепла з різних джерел, можна провести декарбонізацію, переключившись на джерела з низькими викидами вуглецю», — заявляється в урядових документах. У числі потенційних джерел тепла вказані і дата-центри.

За розрахунками уряду, системи центрального опалення можуть знизити витрати клієнтів і вартість утримання індивідуального опалювального обладнання. Згідно з підрахунками, третина парникових газів в країні виробляється в процесі опалення будинків і бізнес-інфраструктури, тому перехід на теплонасоси і мережі центрального опалення допоможе вирішити цю проблему. На думку влади, більш екологічні системи опалення, так само як і електротранспорт, поступово перестануть бути нішевим рішенням.

Проте в документі наголошується, що будівництво таких мереж буде складним і витратним, оскільки такі проекти в нормі не ініціюються індивідуальними домовласниками. Крім того, країна відчуває нестачу фахівців для розробки і побудови подібної інфраструктури. З цих причин доля подібних проектів у великобританії залишається під питанням, але досвід північноєвропейських країн — на прикладі цод facebook або яндекс — показує, що там вони реалізують досить успішно.

Новим авторам.