Вчені придумали, як виробляти електрику при ходьбі по дерев’яній підлозі

11

Вчені швейцарської вищої технічної школи цюріха (eth zürich) розробили технологію, яка дозволяє дерев’яним полам виробляти електрику, коли по ним ходить людина. Причому енергії виробляється досить для живлення світлодіодних ламп.

Джерело: newscientist.com

В основі розробки лежить трибоелектричний ефект — здатність матеріалів виробляти електричний заряд при зіткненні один з одним і передачі електронів. При цьому матеріали, що віддають електрони, називаються трибопозитивними, а отримують — трибоотріцательнимі.

Група вчених швейцарської вищої технічної школи цюріха в чолі з гвідо панзарасою (guido panzarasa) виявила, що дерево, яке в звичайних умовах є нейтральним стосовно трибоелектричного ефекту, змінює свої властивості при додаванні інших матеріалів. Автори дослідження додали в одну дерев’яну панель кремній, а в іншу-нанокристали цеолітного імідазолатного каркаса-8 (zif-8), це з’єднання, що включає металеві іони і органічні молекули, здатне віддавати електрони.

При такій конфігурації, як встановили вчені, вироблення електричного заряду в 80 разів перевершує показники простого дерева. Якщо людина пройде по підлогах, виготовленим з даних матеріалів, то виробленого електрики виявиться досить для харчування світлодіодних ламп.

Для підтвердження своєї гіпотези автори дослідження виготовили мініатюрні панелі розмірами 2х3,5 см і підключили до них електроди для передачі електрики. Як з’ясувалося, досить прикласти до подібної конструкції механічне зусилля в 50 н, щоб отримати напругу в 24,3 в.більший зразок розміром приблизно з аркуш паперу формату a4 виявився досить ефективним для харчування домашніх світлодіодних ламп або невеликих електронних пристроїв на зразок калькуляторів.

На даний момент автори дослідження проводять додаткову роботу з адаптації даної технології до масового виробництва, а також щодо зниження її потенційного впливу на екологію.