В яндекс.браузер додана функція перекладу відеороликів

8

Компанія яндекс оголосила про включення функції перекладу відео в яндекс.браузер.

Новинка дозволяє перекладати мову у відероликах на російську мову. Функція працює з будь-яким англомовним роликом на youtube, vimeo і подібних сервісах. Виходить закадровий двоголосий переклад, а оригінальна звукова доріжка приглушується. Російськомовна озвучка включається через новий значок» перевести”, що з’явився у верхній частині вікна веб-плеєра.

Магія полягає в перетворенні тексту в мову. Функція або підхоплює готові субтитри, або складає власні і зачитує їх. Досвідчена нейромережа здатна причесати озвучку: визначить стать для озвучування чоловічим або жіночим голосом (звичайно аліса), видалить непотрібні елементи мови, проігнорує шуми (наприклад, пісню на тлі) і підлаштує швидкість (щоб врівноважити різницю в тривалості оригінального і перекладеного пропозицій).

кнопка перекладу в веб-плеєра

В інтернеті вже встигли перевірити переклад від яндекса на фільмах і посміятися над помилками технології. В реальності навряд чи є резон дивитися кіно з мовним перекладом яндекса і професійні перекладачі поки не залишаться без роботи — художній переклад йому поки не під силу. Оптимальна ситуація-переклад якихось лекцій, доповідач якої володіє грамотною мовою і розміреним темпом розповіді — – в таких ситуаціях новинка може дати відмінний результат.

Звичайно, робота функції недосконала — спрацьовує перекладач не на всіх роликах, на деяких доводиться очікувати тривалий час, іноді може переводитися пісенька з заднього фону, та й ідеального перекладу поки досягти неможливо. Але, в загальному і цілому, функція виглядає гідно і напевно буде корисною широкій аудиторії.

На даний момент нова функція повинна бути доступна у всіх користувачів яндекс браузера. Якщо нова кнопка перекладу недоступна, то потрібно перевірити наявність оновлень через сторінку «додатково»>«про браузері».