Установка xfce в debian

5

Зазвичай, дистрибутив debian встановлюють з оточенням робочого столу gnome. Однак якщо після установки системи ви передумали і захотіли щось більш легке і просте, то ви завжди можете поставити xfce. Це дуже легке, але в той же час непогане оточення. У xfce є повноцінний робочий стіл, панель з вікнами запущених додатків, а також док з ярликами програм, які ви можете запустити.

Debian відмінно працює з багатьма оточеннями, в тому числі і з xfce. У цій невеликій статті ми розглянемо як встановити xfce в debian 10. Ми будемо говорити про останню версію оточення.

Установка xfce в debian 10

Насамперед треба оновити списки пакетів в репозиторіях і саму систему до самої останньої версії. Для цього виконайте такі команди:

Sudo apt update

Sudo apt full-upgrade

Для того щоб встановити xfce в debian доступну в офіційних репозиторіях досить виконати таку команду:

Sudo apt install task-xfce-desktop

За допомогою неї ви встановлюєте метапакет, який підтягує всі залежності xfce. Під час установки треба буде вибрати менеджер входу, можна залишити gdm3, який використовується за замовчуванням:

Якщо ви не хочете встановлювати всі залежності, а хочете поставити тільки основні пакети оточення використовуйте таку команду:

Sudo apt install xfce4 xfce4-goodies

Після завершення установки вам треба буде перезапустити комп’ютер або просто завершити поточний сеанс. В меню входу треба вибрати сесію xfce. У моєму випадку тут чомусь порожньо, але я здогадуюся, що це вона:

Після чого ви завантажитеся в оболонку xfce і можете починати її використовувати.

При першому запуску xfce запропонує налаштувати панель, ви можете залишити налаштування за замовчуванням.

За замовчуванням в репозиторії знаходиться версія xfce 4.12, але в інших дистрибутивах вже доступна версія 4.14. Якщо ви хочете отримати саме цю версію, то вам доведеться додати репозиторій від mx linux і встановити кілька компонентів. Спочатку встановіть gnupg:

Sudo apt install gnupg

Потім додайте такий рядок конфігурації репозиторію у файл /etc/apt/sources.list :

Sudo vi /etc/apt/sources.list

Deb http://mxrepo.com/mx/repo / buster main non-free

Для установки ключа репозиторію скачайте і встановіть цей пакет:

Wget http://mxrepo.com/mx/repo/pool/main/m/mx19-archive-keyring/mx19-archive-keyring_2019.5.31_all.deb

Sudo dpkg -i mx19-archive-keyring_2019.5.31_all.deb

Після цього оновлюйте списки пакетів і встановлюйте xfce 4.14 як описано вище. Тепер ви отримаєте версію 4.14. У цьому можна переконається виконавши:

Xfce4-about

Після установки оболонки бажано видалити цей репозиторій з системи, щоб ніякі системні пакети звідти не завантажилися, тому що це може викликати проблеми. Як бачите, встановити xfce в debian не так вже й складно. А яким оточенням любите користуватися ви? напишіть в коментарях!