Українські силовики затримали хакера, який створив і використовував мережу на 100 тисяч ботів

9

Служба безпеки україни (сбу) заарештувала хакера, який розробив і використовував ботнет, що складається з більш ніж 100 тисяч ботів. Злочинцем виявився громадянин україни, який проживає в місті івано-франківськ.

Neowin.net

Величезна армія ботів використовувалася для здійснення ddos-атак, розсилки спаму або крадіжки облікових даних користувачів. Ботнет також використовувався для виявлення слабких місць різних сайтів в рамках підготовки до можливих майбутніх кібератак. Замовлення на здійснення атак хакер отримував через інтернет-форуми і telegram. Сбу вдалося відстежити хакера завдяки його облікового запису в платіжному сервісі webmoney, де зловмисник розмістив свою реальну адресу.

Хакеру пред’явлені звинувачення за двома статтями кримінального кодексу україни: створення шкідливого пз або апаратного забезпечення з метою поширення або продажу, а також їх поширення і продаж; і втручання в роботу еом, автоматизованих систем, комп’ютерних мереж або мереж електрозв’язку шляхом поширення телекомунікаційних повідомлень. Зловмиснику загрожує позбавлення волі строком до двох років.