ТОП-10 безкоштовних антивірусних програм

491

Антивірусна програма – обов’язковий елемент захисту ПК, покликаний відображати численні інтернет-загрози. Деякі виробники не вимагають плати за свій продукт. Чи Правда, що безкоштовно – значить гірше? Не завжди.

Безкоштовних антивірусів на ринку предостатньо. Звичайно, не всі гідні згадки, але в цьому переліку ми наведемо лише ті, що виділяються ефективністю або великою кількістю функцій, ніж просто базова захист від шкідливого ПО.

На що ми звертали увагу в першу чергу? Перший пункт – систематичне оновлення. У нашому світі актуальність дорівнює ефективності, а рідко оновлюються засоби захисту не зможуть забезпечити повноцінну безпеку. Другим критерієм служить вимогливість до ресурсів, а саме – гарантія того, що програма не буде «з’їдати» всю потужність вашого апарату, і ви зможете спокійно користуватися нею навіть на слабкою машині.

avast! Free Antivirus 2018

Для деяких користувачів avast! залишається незмінним «улюбленцем». Він регулярно займає високі позиції в тестах авторитетної лабораторії AV-Test Gmbh і, незважаючи на безкоштовну ліцензію, прямо-таки балує функціоналом. Сканування комп’ютера при завантаженні, контроль даних, що завантажуються через P2P або при спілкуванні в месенджерах, контроль веб-сайтів і містяться в них скриптів, а також інструмент очищення браузера – лише частина можливостей антивірусу.

Важливу роль відіграє модуль аналізу запущених процесів і розширений менеджер паролів. Деякі користувачі, ймовірно, знайдуть корисним і ігровий режим, оптимізує продуктивність під час геймінгу.

Систематичні оновлення – вагома перевага програми. Ще в минулому році інтерфейс avast! був капітально «реконструйований». Версія 2018 року – це ще одне вдосконалення функціональності, яке дає, насамперед, розширені опції контролю мережі Wi-Fi, покращене інтелектуальне сканування (зі складанням детального звіту про окремих компонентах системи) і антифішинговий інструмент SecureDNS.

Kaspersky Free

Можливо, для когось найбільшою перевагою (або недоліком?) в даному випадку буде країна-виробник цього антивіруса. Безкоштовна версія Kaspersky – відносно нова пропозиція від розробників, але, судячи з відгуків, воно вельми багатообіцяюче. Kaspersky Free не вимагає плати, не перевантажує систему, гарантує базову захист від вірусів, шпигунського ПО, фішинг-атак і небезпечних сайтів.

Антивірус пропонує кілька варіантів сканування (у тому числі для перевірки зовнішніх носіїв) і модуль управління карантином.

Microsoft Security Essentials

Ви користуєтеся Windows 7? Не секрет, що ця ОС завоювала популярність і все ще має велику групу прихильників. В якості базової захисту для «сімки» вам вистачить вище голови Microsoft Security Essentials. Простий і зрозумілий інтерфейс, на перший погляд, приховує під собою кілька обмежені можливості програми, але таке визначення не зовсім коректно.

Якщо уважно подивитися на останні версії антивірусу, то він помітно розширився, в основному завдяки поліпшеному сканера і моніторингу мережного трафіку. Небезпідставно Microsoft Security Essentials забирається високо в сезонних рейтингах AV-Test Gmbh.

Крім простого інтерфейсу і постійного захисту, користувачам пропонується три режими сканування на вимогу, створення точок відновлення та карантинний модуль. До речі, Microsoft Security Essentials безкоштовна не тільки для домашнього, але і для комерційного використання (але максимум для 10 робочих місць).

Comodo AntiVirus

Потрібна захист як для дому, так і для роботи? Чому б не вибрати антивірус від Symantec! У порівнянні з «майкрософтовським» ПО, тут справи з сумісністю і частотою оновлення йдуть більш радісно.

До речі, Comodo AntiVirus вважається одним з першопрохідців – він був в числі перших антивірусів, що працюють на Windows 10. Автори вірні своїм принципам, а саме простому інтерфейсу і звичним для клієнтів функцій, які постійно удосконалюються . В доповнення до базових можливостей ви можете вдатися до допомоги брандмауера, відкривати підозрілі об’єкти в пісочниці (тобто ізольованої середовищі) або включати ігровий режим.

Власники Comodo AntiVirus також позитивно оцінюють його невимогливість до системних ресурсів.

Avira Free Antivirus 2018

Перед вами – представник ТОП-3 найпопулярніших безкоштовних антивірусів. Звичайно ж, за регулярні оновлення Avira цінується юзерами. Актуалізація та баз даних допомагає йому залишатися ефективним і бути цікавим для широкого кола користувачів.

Незалежні тести підтверджують: Avira відмінно справляється з виявленням загроз різних мастей – вірусів, троянів, шкідливого і шпигунського ПЗ. Інша перевага програми – підтримка хмарних обчислень, що, крім іншого, зменшує навантаження на систему і робить фонове сканування майже непомітним.

Антивірус невимогливий до обладнання і справно виконує покладені на нього завдання навіть на старих комп’ютерах. У плані інтерфейсу Avira виглядає сучасно і залишається інтуїтивно зрозумілою в користуванні.

BitDefender Antivirus Free Edition

Хмарні технології взяв на озброєння і Bitdefender Antivirus, що робить його «легким» для системи.

Хоча за програмою не скажеш відразу, що вона просунутіший платних аналогів, їй все-таки є що запропонувати. Real-time захист, сканування на вимогу і при завантаженні ОС, а також великі опції моніторингу веб-сайтів – в сукупності ці компоненти забезпечують захист не тільки від шкідливого ПО, але і від крадіжки фінансових даних.

AVG AntiVirus Free

Продукція AVG не потребує представлення. У безкоштовної версії антивіруса користувачам пропонується не тільки базова захист, але і карантинний модуль, сканер e-mail, засіб PC Analyzer та інструмент Identity Protection, протидіючий крадіжці персональних даних. Крім того, функція LinkScanner захищає від атак, яким можна піддатися при веб-серфінгу, – вона перевіряє посилання на наявність загроз.

Слід згадати і про наявність таких компонентів, як сканер CyberCapture, що забезпечує підвищений захист в реальному часі, і пасивний режим (для виключення конфліктів з іншим антивірусним ПЗ).

Ad-Aware Free Antivirus

Раніше Ad-Aware служив як ЗА для усунення інтернет-шпигунів. Але з часом можливості програми розширювались, і зараз вони досить значні. Функціонал антивіруса неухильно зростає, оскільки виробник оновлює його регулярно. Ad-Aware Antivirus Free – «дружня» для заліза і швидка програма, яка в активному режимі захищає від вірусів, malware, програм-вимагачів і шпигунів.

Стандартні заходи безпеки доповнюються функцією перевірки на вимогу і карантинним модулем. Присутній і ігровий режим, що для геймерів виявиться приємною «вишенькою на торті».

360 Total Security

Вам мало одного антивіруса? Тоді зустрічайте цілий арсенал, що складається з декількох інтегрованих ядер: 360 Cloud Scan Engine, 360 QVMII AI Engine, Avira і Bitdefender.

Погодьтеся, для безкоштовного ЗА це вже досить пристойний набір, завдяки якому можна не хвилюватися про своєчасному виявленні шкідливих об’єктів і ефективний захист в режимі real-time. Для просунутих користувачів пропонуються такі можливості, як сканування вручну, sandbox-модуль, перевірка веб-сайтів і завантажених файлів, а також утиліти для оптимізації роботи ПК і чищення дисків.

Є альтернатива простіше – 360 Total Security Essential, вона фокусується виключно на захист (в ній немає інструментів для оптимізації роботи системи). В результаті навантаження на залізо зменшується.

SecureAPlus

Якби список називався «найпопулярніші безкоштовні антивіруси», то SecureAPlus ми б не згадували. Хоча це не дуже затребуване пропозицію на сьогодні, в його користь переконується все більше користувачів. Під своєї скромної оболонкою SecureAPlus «ховає» один із самих великих функціоналів. Інтерфейс нещодавно зазнав редизайн і тепер виглядає сучасно.

Сама програма залучає до 12 (!) антивірусних движків, які, працюючи спільно, забезпечують високу точність виявлення загроз, в тому числі при перевірці текстових документів і архівів даних. Крім захисту в реальному часі і ручного сканування, є спеціальний інструмент для параноїків – «Білий список додатків» (Application Whitelisting).

Цей компонент дозволяє тримати під особливим наглядом виконувані файли поза білого списку – SecureAPlus просто не дозволить запустити їх без особистого дозволу користувача.

Джерело: http://astral-td.com.ua/