Так чи шкідливі компютерні ігри?

303

З давніх пір існує думка про те, що комп’ютерні ігри не тільки не приносять ніякої користі, але і серйозно шкодять здоров’ю. Проте чи так це насправді? Сьогодні спробуємо розібратися.

Для тих, кому не хочеться читати всю статтю: Ігри, як і будь-розвага не шкодять нікому саме по собі, так само як і заняття спортом і будь-яке інше хобі. Але якщо жити тільки одними, іграми, то це неодмінно зашкодить. Так само як є ті хто п’ють по святах або з друзями, поряд з тими хто п’є без міри щодня. А все антинаукові статті про шкоду ігор пишуть люди в них не тільки грали, але в більшості випадків взагалі смутно собі представляють комп’ютер.

Ігри – це про школярів

Багато хто думає, що відеоігри цікавлять лише школярів, проте це не зовсім так. Справа в тому, що більшість геймерів – дорослі люди, які так само як і діти не проти провести годину-другу за улюбленою комп’ютерною грою.

Кожен жанр гри викликає різні емоції і по-своєму впливає на гравця, однак, якщо не занадто захоплюватися цією справою і знати міру, то по факту, відеоігри можуть навіть приносити користь людині.

Ігри правда розвивають навички?

Однією з найважливіших особливостей у деяких комп’ютерних іграх є їх здатність розвивати пам’ять, орієнтацію в просторі та інші корисні навички. Такі ігри часто називають “платформери”. Вони характеризуються героями, що бігають по сходах, що стрибали по платформах і т. д. Прикладом такої гри служить знаменита на весь світ Маріо гра.

Ігри погіршують зір?

Здавалося б одне з самих непохитних тверджень – відеоігри погіршують зір. Однак за новітніми даними вчених з різних американських університетів, такий жанр ігор як «шутер», здатний розвинути в людині вміння розрізняти деталі дуже маленького розміру і деякі відтінки сірого кольору. Цей навик може допомогти водіям в управлінні автомобілем.

Шутери – це ж про вбивства?

Так – це так, але з того ж телевізору цього куди більше.

Шутери володіють ще однією перевагою: ігри даного сюжету розвивають різні ділянки головного мозку. А саме передню поясну кору, лобової та тім’яної частки мозку. Звичайній людині ці назви не скажуть рівним рахунком нічого, тому необхідно лише відзначити, що ці частини відповідають за здатність виконувати безліч завдань одночасно і швидко переключатися з одного заняття на інше без втрати концентрації і продуктивності. Але навіть незважаючи на це, лікарі не рекомендують проводити за шутерами більше 5 годин на тиждень.

Ферми в соц мережах теж гри?

Також сьогодні дуже популярні казуальні ігри, що володіють приємним, дружнім інтерфейсом і нескладними правилами. Ці ігри можуть зняти депресивний стан, в той же час будучи відмінною можливістю вбити час, стоячи в черзі або чекаючи чого-небудь.

Звичайно ж існують і інші позитивні ефекти від комп’ютерних розваг, але в цій статті розглядалися головні і найбільш виражені з них.

Що в підсумку?

Незважаючи на те, що вдалося виявити величезну кількість позитивних ефектів впливом відеоігор на людей, найважливішим правилом залишається помірна розподіл часу на цей дозвілля, інакше є ймовірність виникнення залежності, яка і справді негативно позначиться на психоемоційному та фізичному стані гравця.

Джерело: http://pcforsage.com.ua/