Сша закріпили титул світового лідера в майнінг біткоіни. Росія на третьому місці

11

Сша зайняли перше місце в світі за обсягами видобутку біткоіни, вперше в історії обійшовши китай. Зміна лідера була передбачуваною після того, як в кнр заборонили майнінг і взагалі всі операції з криптовалютами. Проте опублікований звіт кембриджського університету зробив цей статус офіційним. На другому місці тепер знаходиться казахстан, а на третьому — росія.

Джерело: pexels.com

У китаї у вересні минулого року було зосереджено 67% глобальних видобувних потужностей біткоіни. Однак після введення суворої політики пекіна щодо криптовалют лідер просто не міг не змінитися. Тепер частка китаю дорівнює нулю. При цьому майнер почали масово залишати піднебесну, продовжуючи свою діяльність в країнах з найменшою ціною за енергоресурси.

За даними кембриджського центру альтернативних фінансів, до серпня 2021 року на сша довелося 35,4% хешрейта біткоіни — під цим терміном розуміється сумарна обчислювальна потужність майнер. І це на 428% більше, ніж у вересні 2020 року. На казахстан тепер припадає 18,1% світового майнінг біткоіни, а на росію — 11,2%.

Сша дійсно вигідні для майнер, які шукають новий будинок. У штатах вашингтон і нью-йорк дуже розвинена гідроелектроенергетика, тому тут присутність великих майнінгових суб’єктів також велике. Крім того, майнер звертаються до виробників атомної енергії. У техасі ціни на енергоносії є одними з найнижчих у світі, і це ключовий критерій для майнер, у яких оплата енергоресурсів є практично єдиним джерелом витрат. Споживачі також укладають угоди з нафтовидобувниками, використовуючи природний газ, який в іншому випадку викидався б в атмосферу.

У штаті активно розвивається галузь відновлюваних джерел енергії — станом на 2019 рік до 20% електрики тут вироблялося від вітряних установок. У техасі діє енергосистема з оптовими розцінками, які змінюються в реальному часі. Споживач має можливість швидко змінювати постачальника, а політична влада в штаті категорично виступає за кріптовалютную індустрію.

Джерело: pexels.com

Вихід сша у світові лідери – це не спонтанна удача, а результат багаторічної підготовки. До того, як майнінг біткоіни в промислових масштабах почав розвиватися в америці, деякі компанії по всій країні зробили ставку на те, що при наявності відповідної інфраструктури можна буде залучити гравців з інших країн. Коли в кінці 2017 року курс біткоіни різко впав, профільні компанії вирішили скористатися цією можливістю і зайнялися організацією інфраструктурних проектів. В результаті велика частина майнінгового обладнання, виробленого з травня по грудень 2020 року, була спрямована в сша і канаду.

Додамо, що деякі експерти впевнені, що казахстан не зможе утримати свої позиції. Сюди стали переміщатися китайські майнер після заборони в кнр, перевозячи застаріле обладнання. Однак у міру того, як воно буде доопрацьовувати свій термін, майнінгові компанії будуть його оновлювати і переносити діяльність на захід. Цьому посприяють додаткові податки для майнер, які будуть введені в казахстані в 2022 році.