Що відомо про macbook air 2021: ціна, дизайн, терміни виходу

21

У квітні цього року, незабаром після початку продажів 24-дюймового imac з m1 всередині, на інтернет-ресурсі 9to5mac були опубліковані фантазії паркера ортолані про новий macbook air. Чутки про цей ноутбук ходили вже не перший місяць, але саме з того дня його захотіли багато і по-справжньому. Як то кажуть, краще один раз побачити. Про те що apple до цього шедевру концептуального живопису не має відношення якось навіть забулося. Ті ж сім веселеньких кольорів що і у m1 imac, плоскі грані корпусів. Забудьте про цю казку. На цьому тижні стало відомо що вихід нового macbook air затримується. Через виробничі труднощі. Виявилося що новий macbook air занадто амбітний і не схожий ні на що. До весни 2022 року, коли повинні були початися його продажі, його виробництво налагодити не встигнуть. Зате стали відомі деякі подробиці про новий macbook air.

Зовсім скоро apple випустить новий macbook air на m1x або m2

Вигідно брати macbook air з m1 за підпискою

Що таке “справжній побутовий ноутбук” я можу тільки здогадуватися. В останні років десять що тільки не позначали цим терміном. Але у apple подібні затії виходять. Іноді. Поживемо-побачимо, тільки чекати доведеться довше ніж передбачалося. І нинішнє перенесення термінів, швидше за все, не останнє. Правда, те що стало відомо про “справжньому побутовому ноутбуці” наводить на тривожні думки. Тепер незрозуміло про який ноутбук ми говоримо.

Яким буде macbook air 2021

Новий macbook air отримає дизайн, відмінний від усіх попередніх моделей

Інформація про новий macbook air суперечлива. Як ніби мова йде про двох різних побутових ноутбуках. У травні з’явилася інформація про те що liquid retina xdr дисплей з діагоналлю в 12,9 дюйма (той, який в ipad pro) буде використаний ще й в ноутбуці. Це міні-світлодіодний (mini-led) дисплей, виробництво якого налагоджено і освоєно. Ідею піддали запеклій критиці. Чи не занадто малий розмір такого екрану для macos? у липні про macbook air з’явилася нова інформація. Про те що у macbook air зміниться дизайн ми вже чули. Що і як зміниться не повідомлялося. Але про те що для цього ноутбука організовується виробництво міні-світлодіодних екранів з діагоналлю в 13,3 дюйма – це дійсно новина. Побутових ноутбуків буде два? колись apple випускала macbook air двох розмірів-з діагоналлю екрану в 11 дюймів і з діагоналлю в 13 дюймів.

Але різниця між 12,9-дюймовим (32,77 см) і 13,3-дюймовим (33,78 см) всього 1,01 см.два варіанти з такими розмірами випускати немає ніякого сенсу. А ось якщо в apple готують до випуску два різних побутових ноутбука? macbook air з 13,3-дюймовим екраном і нову, третю за рахунком, інкарнацію macbook, з 12,9-дюймовим екраном? ультратонкий і вкрай легкий ноутбук з потужним, але економічним чіпом всередині. Щось близьке по духу до macbook 2015-2019, тільки з реально потужною графікою і, м’яко кажучи, з дієздатним центральним процесором. І macbook air-побутовий ноутбук більш високого класу, з більш різноманітним набором опцій. Цікаво, який ноутбук збиралися представляти наступної весни і відклали? і в чому між ними буде різниця, досить відчутна щоб вони не заважали продаватися один одному? у обох варіантів побутового ноутбука-одна загальна деталь. У них той же чіп. M2.

Характеристики процесора m2

M2-це процесор нового покоління, який буде у всьому перевершувати m1

M2 багато хто називає процесором, але це не процесор. На кристалі m2, крім процесора, розташований цілий комп’ютер. Графічний процесор, нейронний процесор, анклав безпеки (з власним процесором), спеціалізовані процесори, число яких і призначення більшості з яких – відомі тільки в apple і, можливо, в tsmc. У компанії яка виробляє розроблені в apple мікросхеми тиражами в сотні мільйонів екземплярів. M1, перший комп’ютерний чіп розроблений в apple, фактично посилений комп’ютерний варіант apple a14. M2-посилений варіант apple a15.

У центральному процесорі apple a15 6 ядер, два з них, avalanche (лавина) “силові”, і чотири – blizzard (заметіль) – енергоефективні. У m2 8 ядер з тими ж назвами-чотири силових avalanche і чотири економічних blizzard. Ядра не зовсім ідентичні, у варіанті для комп’ютерів вони помітно потужніше. У m1 теж чотири силових і чотири економічних ядра. А ось графіка в m2 могутніше. У m1 в графічному процесорі 7 або 8 ядер, в m2 їх 9 або 10. І ядра потужніші. У самому пріоритетному нейронному процесорі (штучний інтелект і машинне навчання) і в m1, і в m2 число ядер однакове. Їх 16. Але в m2 нейронний процесор в півтора рази продуктивніше. Як і m1, m2-чіп “початкового рівня”. Для побутових комп’ютерів і потужних планшетів.

Ціна macbook air 2021

Швидше за все, ціна macbook air 2021 не зміниться

Гіпотетична модель з розміром екрану по діагоналі в 12,9 дюйма, швидше за все, не macbook air. Про неї майже нічого не відомо. Невідомий навіть приблизний порядок цін. Ціни на 12-дюймовий macbook починалися з 1 299 доларів, але 12,9-дюймовий невідомий побутовий комп’ютер – це не macbook 2015-2019 років. А ось з macbook air зовсім інша історія.

M1 macbook air в мінімальній конфігурації (8 гб оперативної пам’яті, 128 гб ssd, 7 ядер в графічному процесорі) коштує 999 доларів в сша (без податків і зборів) і 99 990 ₽ в російському онлайн-магазині apple. На думку бізнес-аналітиків, приблизно стільки ж повинен коштувати і m2 macbook air. Але, через міні-світлодіодного (mini-led) екрану, ціна може збільшитися. До 1099 доларів або, якщо курс рубля і apple залишиться тим же, до 109 990 ₽.