Samsung попросила у влади сша нові податкові пільги в обмін на будівництво передового виробництва чіпів

16

Топ-менеджер samsung кім вон кен (kim won-kyong), що відповідає за міжнародні зв’язки з громадськістю, заявив, що плановане будівництво заводу з виробництва чіпів в сша вартістю 17 мільярдів доларів зробить компанію найбільшим іноземним інвестором в країні. На цьому тлі у адміністрації президента джо байдена (joe biden) запросили більше податкових пільг.

Koreatimes.co.kr

” лідери сша повинні заохочувати прямі іноземні інвестиції, які є критично важливими для стратегічних пріоритетів вашингтона. Ми настійно закликаємо білий дім швидко прийняти рішення про стимулювання інвестицій у виробництво чіпів”, – ненав’язливо заявив представник samsung до старту реалізації проекту.

Офіційних заяв samsung ще не робила, але вже відомо, що компанія має намір інвестувати в будівництво заводу в сша 17 мільярдів доларів. Хоча виробник майже вибрав в якості майданчика техаське місто тейлор-тут вже є виробничі лінії корейської компанії, кім стверджує, що переговори про розміщення об’єкта ще не закінчені.

Ще однією з причин наполегливого прохання про податкові пільги представник samsung назвав те, що компанія має намір застосовувати на підготовлюваному до будівництва заводі самі передові технології виробництва чіпів. За його словами, розширення податкових пільг послужить посиленню “всієї екосистеми виробництва чіпів”, заодно було відзначено, що компанія не вперше йде назустріч вашингтону, беручи участь в ініційованих ним проектах.

Не так давно сша закликали виробників чіпів і автоконцерни поділитися інформацією про триваючий дефіцит напівпровідників, який призвів до спаду виробництва автомобілів в країні. Присвячену проблемі зустріч відвідували представники general motors, fiat chrysler і ford motor, samsung, apple, daimler, bmw, globalfoundries, micron technology, microsoft, tsmc, intel і ampere computing.

Хоча після зустрічі samsung відмовилася від коментарів, тайванський конкурент tsmc заявив, що компанія працювала з усіма зацікавленими сторонами для вирішення питань з дефіцитом чіпів, підкресливши той факт, що розширення виробництва відповідно до сучасного 5-нм техпроцесом на заводі в штаті арізона допоможе вашингтону забезпечити стабільність поставок напівпровідників в довгостроковій перспективі.