[превью] riders republic – на велосипеді веселіше

22

Днями мені довелося взяти участь в закритій презентації майбутньої спортивної гри ubisoft під назвою riders republic, а потім ще й награти кілька годин в рамках закритого бета-тестування. Про цей досвід сьогодні я і розповім.

Почнемо з того, що кожному гравцеві пропонується створити свого власного райдера, який стане обличчям користувача в цій ммо. Опції в редакторі дозволяють вам створити щось прекрасне, але я створив ось це. Так, це бородата жінка.

Потім гра відправляє гравця на навчання основам катання на велосипеді, лижах/сноуборді і реактивному ранці. У останнього за замовчуванням інвертована вісь y в управлінні, що доставляє значний біль трохи нижче спини, а тому рекомендується заздалегідь потурбуватися зміною даного параметра в налаштуваннях.

В рамках навчання гравцеві належить пройти три гонки, кожна з яких присвячена своєму транспортному засобу. Найбільш позитивні враження у мене залишилися після велосипеда, причому як від шосейного, так і від гірського. Кататися на велосипеді дійсно весело (на реактивному теж).

Другим за зручністю транспортом хочу назвати лижі/сноуборд. В рамках того клієнта гри, що доступний на збт, поведінка оних іноді було надзвичайно дивним, але версія гри ще далеко не фінальна (за заявами представників ubisoft), а тому сильно чіплятися не буду. Їздити теж досить весело, а невдале виконання трюків з приземленням на обличчя та інші частини тіла часом дуже доставляє.

А ось реактивний ранець і гонки на оном особисто мені веселощів не доставили і швидше навпаки дратували. І ні, він нормально управляється і проблема не в грі, а в мені. От не подобається і все тут. Якось мало динаміки в тому, що відбувається, немає відчуття великої швидкості, але управління літальним апаратом не надто чуйне, що навіть в подібних умовах доставляє значні проблеми при спробах потрапити в необхідне кільце.

Останнім тз, яке доступно в грі в рамках збт, був снігохід, який є за фактом всюдиходом, але розвиває найбільшу швидкість саме на снігу. У гонках на ньому брати участь не можна, а тому використовується тільки для швидкого переміщення по карті.

Самі гонки проходять або проти “привидів” гравців, які вже проїжджали в даному заїзді, або проти реальних гравців. Гонщику необхідно проходити через контрольні точки і дістатися до фінішу, але також є заїзди, в яких треба набирати найбільшу кількість балів за допомогою трюків. Якщо в гонці на час ви проскочили повз контрольної точки, які зазвичай являють собою відносно невеликі ворота, то в грі передбачена функція зворотного перемотування, що дозволяє відмотати час для персонажа назад до того моменту, де ви ще не проскочили повз воріт. Якщо перемотування вас не влаштовує, то можна почекати три секунди і гра автоматично перемістить вашого персонажа до точки перед воротами.

Перед переходом до масових заїздів для 50+ гравців (для пк і консолей поточного покоління, у минулого покоління гравців менше) хочеться трохи розповісти про графік. Виглядає гра досить середньо, що, швидше за все, є наслідком величезної карти і тих самих гонок з великим числом гравців, але оптимізована гідно. У 1080p-дозволі на ультра-налаштуваннях gtx 1060 видає близько 40 кадрів середнього фреймрейта з осіданнями до 29-30. Для максимального комфорту рекомендую переходити на високі настройки, де нижче 50 фреймрейт вже не опускався.

Масові гонки складаються з трьох заїздів, кожен з яких задіє два транспортні засоби. Перші 9 секунд від кожного заїзду гравці не сприйнятливі до поштовхів інших гравців, але потім настає цілковитий хаос. В цілому режим веселий, але в ньому є польоти, а я їх не переношу.

Другим pvp-режимом є змагання трюкачів, в якому дві команди намагаються набрати якомога більше очок, виконуючи трюки на лижах/сноубордах. Гравці можуть захоплювати трампліни, що дає команді додатковий бонус до балів за трюки, виконані на оних, а ще бонус можна отримати за знаходження союзника поблизу. Індикатором цієї близькості є лінія, що зв’язує гравців. Цей режим веселий, але перемогти в ньому за десяток спроб мої команди так і не змогли.

Ще одне питання, яке напевно турбує багатьох: “що там по мікротранзакціях?” відповідати. Нічого крім косметики купити не можна, та й на ону можна назбирати коштів внутрішньоігровим шляхом.

У загальному і цілому, від гри у мене склалося досить двояке враження. Частина транспортних засобів реалізована дуже приємно і кататися на них весело, але є польоти, які особисто мені дуже не сподобалися. Є два pvp-режиму, які добре реалізовані і збалансовані, але в масовій гонці є ненависні мені польоти і позбутися від них не можна. Виглядає гра начебто і непогано, але залежність між вимогами до заліза і картинкою мені здається нечесною. Цілком ймовірно, що до релізу (нагадую, що перед нами “далеко не фінальна версія гри”) все виправлять, але поки маємо, що маємо.