Платформа amd am5 не зможе запропонувати підтримку pcie 5.0

71

У розпорядженні порталу techpowerup виявилася схема платформи amd am5, що описує особливості материнських плат для майбутніх процесорів amd ryzen сімейства raphael. Імовірно її джерелом є витік компанії gigabyte, сервера якої нещодавно піддалися хакерській атаці.

Компанія intel вчора підтвердила, що чіпи alder lake стануть першими процесорами з підтримкою шини pcie 5.0. У свою чергу процесори ryzen нового покоління, які очікуються в 2022 році, підтримку нового стандарту pcie не отримають. Вони як і раніше будуть використовувати шину pcie 4.0. В цілому платформа amd am5 надасть 28 ліній pcie. З них 16 ліній від cpu буде виділено для підключення gpu, чотири на слот m. 2 і ще 4 на usb. Ще чотирма лініями до cpu буде підключений чіпсет amd 600-ї серії.

Нова платформа amd буде працювати з двоканальною пам’яттю стандарту ddr5, однак схема не вказує максимальну підтримувану швидкість озп.

Схема підтверджує, що платформа amd am5 отримає підтримку стандарту displayport 2.0. Його реалізація буде здійснюватися через додаткові лінії pcie і силами нового контролера usb4.

Очікується, що процесори amd ryzen 7000 з кодовим ім’ям raphael будуть засновані на новій мікроархітектурі zen 4. Конфігурація і особливості процесорів як і раніше невідомі, але судячи за схемою, нові чіпи можуть отримати вбудовану графіку на архітектурі rdna 2.