Perfmon.exe – що це за процес вантажить диск і ЦПУ

318

Доброго дня. Якщо почали помічати, що комп’ютер в процесі роботи «пригальмовує», необхідно відразу ж відкрити диспетчер завдань і переглядати список запущених завдань. Там ви можете виявити perfmon.exe – що це за процес, навіщо потрібен і чи можна його відключити – дізнаєтеся з цієї публікації.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Огляд елемента
 • Оптимізація процесу
 • Видалення вірусу

Огляд елемента

Він входить в групу системних процесів ОС Віндовс і відповідає за роботу програми «Монітор ресурсів». Ця стандартна утиліта дозволяє відображати завантаженість ПК за допомогою графіків. Побачити це на практиці можна наступним чином – натисніть на клавіатурі комбінацію кнопок Win + R і введіть у рядок назва файлу:

resmon.exe

Perfmon.exe – що це за процес вантажить диск і ЦПУ

Після натискання на «ОК» команда спрацює і відкриється вікно з переліком програм, графічним представленням навантаження на мережу, диски, процесор і пам’ять.

Perfmon.exe – що це за процес вантажить диск і ЦПУ

У своєму звичайному стані даний об’єкт ніяк не загрожує Windows. Крім того, під час скачування офіційних оновлень Microsoft perfmon.exe проходить додаткову перевірку на предмет достовірності.

Але не завжди ситуація розвивається гладко і красиво. Часом можна помітити в диспетчері пристроїв, що цей файл сильно грузить диск або процесор. Далі розглянемо, з чим це пов’язано і як усунути проблему.

Оптимізація процесу

 • Хто досі використовує Віндовс Vista, той часто стикається з подібними дефектами. Виникають вони з-за збою, що викликає відключення Контролю облікових записів». У підсумку, вхід в ОС здійснюється від імені адміністратора, а exe так сильно «їсть» ресурси, що ноутбук може зависнути. Єдиним способом є перехід на більш нову версію Windows («сімку» або вище).
 • Другою причиною найчастіше є піратська збірка ОС. Тобто, якщо Ви завантажили і встановили систему з неофіційного образу, то можуть виникати неприємності такого роду. Рішення два: або придбати ліцензію, або завантажити іншу збірку. Варто зазначити, що проблеми можуть дати про себе знати не відразу після установки «зламаної вінди».
 • Сама рідкісна ситуація – це зараження вірусами. Як вже було сказано вище, файл має високий рівень безпеки. Але це не заважає зловмисникам зрідка наносити удари з його допомогою.

Якщо з першими двома причинами все зрозуміло, то з останньої варто розібратися трохи докладніше.

Рекомендуємо:

 • Прибираємо другий Windows зі списку завантаження
 • Видаляємо обліковий запис користувача в Windows 10
 • «Pythonw.exe» що за процес і як з ним боротися?
 • Kaspersky Secure Connection: що це за програма і як видалити?
 • Як позбутися від Punto Switcher в Windows 10, щоб не залишилося слідів

Видалення вірусу

Не хочете морочитися – просто віднесіть ноутбук в сервіс, заплатите 500-1000 рублів за установку антивіруса. Але навіщо витрачати гроші, якщо можна самостійно завантажити безкоштовну утиліту DrWeb CureIt, запустити її, дочекатися завершення перевірки (1-2 години) і отримати аналогічний результат?

Perfmon.exe – що це за процес вантажить диск і ЦПУ

Оскільки зараза може засісти в реєстрі, потрібно очистити сліди звідусіль. Так Ви гарантуєте максимальну якість «прибирання» і захищеності. З цією метою раджу завантажити будь-оптимізатор з цього списку. Але найпростішим варіантом є безкоштовний CCleaner.

Я не буду вдаватися в опис роботи програми, оскільки детальна інструкція присутня за посиланням вище. Скажу лише одне: варто обов’язково видалити тимчасові файли і виправити помилки в реєстрі.

Perfmon.exe – що це за процес вантажить диск і ЦПУ

Ні в якому разі не намагайтеся видаляти вручну perform.exe (що це за процес ми вже розібралися). Також. Не пробуйте зупинити його в «Диспетчері завдань». В результаті, на екрані можуть часто з’являтися вікна з помилками.

Варто відзначити, що навіть коли файл споживає близько 25% ресурсів (диск або ЦПУ) не варто відразу панікувати. Це може бути тимчасове явище, пов’язане зі збором статистики.

З повагою, Віктор!