Огляд crossout mobile

12

Останнім часом дуже багато популярних франшиз переноситься на мобільні пристрої. Деякі з’являються без змін і навіть підтримують крос-плей, а інші є самостійними версіями з власним контентом, але схожим геймплеєм. Crossout mobile відноситься саме до другого типу. В даному огляді я розповім, що з себе представляє гра і розберу як позитивні моменти, так і негативні.

Перше, на що зверне увагу гравець crossout — це автоматична стрільба. Стартове зброю вашої бойової машини саме почне стріляти у ворога як тільки ви наведете на нього приціл (і перестане, якщо відведете). По початку ця казуальна особливість геймплея може здатися зайвою, але в такій динамічній грі, як crossout, по-іншому на сенсорному екрані було б не дуже зручно. Вам потрібно постійно рухатися, вертіти камерою і стріляти, в той же час стежачи за ландшафтом, щоб ненароком не перевернутися, тому автострільба тут цілком доречна. До слова, деякими видами зброї, що вимагають точного одиночного попадання, все ж потрібно вистрілювати вручну.

В іншому геймплей відчувається точно таким же, як і в «старшій версії». Ті ж режими, ті ж цілі, той же формат 6 на 6. Якщо ви грали на пк або консолях, то повинні будете почувати себе в своїй тарілці. Про всяк випадок розповім про основні режими для тих, хто раптом не грав в оригінальний crossout.

У грі є два pvp-режими, які вибираються випадковим чином в залежності від карти. У першому необхідно захопити ворожу базу або знищити всіх супротивників. У другому мета обох команд полягає в захопленні єдиної точки, що знаходиться в центрі карти… Або ж можна, знову ж таки, просто перебити всіх ворогів. Є і pve-рейди, в яких команда з чотирьох чоловік рухається від точки до точки, попутно знищуючи ворогів, в тому числі босів. Хоча pvp тут набагато цікавіше, брати участь в pve все одно доведеться заради ресурсів і щоденних завдань.

Крім основних режимів, існують і додаткові, доступні лише в певний час, які теж будуть знайомі гравцям комп’ютерної версії: «кланові бої» — ті ж правила, що і в pvp, але б’ються клани; «кожен сам за себе» — мініатюрна версія «королівської битви», в якій грають 12 осіб до останнього вижив; «битва левіафанів» — командам необхідно знищити ворожого левіафана, а гравці можуть відроджуватися після смерті.

Взагалі, екран вибору режиму в мобільній версії мені навіть сподобався більше, ніж на пк. Він набагато зручніше і зрозуміліше, особливо для новачка. В оригінальній crossout значки режимів нібито розкидані випадковим чином, тоді як тут вони чітко розділені за категоріями: pvp, pve, тимчасові. Можливо, розробникам варто було б зробити щось подібне і на пк.

Головна особливість crossout, можливість створити свій бронемобіль з доступних деталей, збереглася. Ви можете зробити власного “франкенштейна”, довіритися автоматичній системі настройки (яка, до слова, працює не дуже добре) або ж використовувати готовий креслення. Є навіть спеціальний розділ» виставка”, де гравці діляться своїми творіннями і отримують за це лайки.

Під час матчу необхідно стріляти по певних деталях, щоб їх зруйнувати. Наприклад, знищивши зброю, противник не зможе атакувати, а позбувшись коліс, йому доведеться стояти на місці, залишаючись легкою мішенню. Хоч стрілянина і автоматична, це ще не означає, що вам не доведеться точно цілитися.

Що стосується прокачування, в crossout mobile вона теж практично не відрізняється. У вас все так же є “шлях слави”, що дає різні нагороди за підвищення рівня аккаунта. Ви все так само можете прокачувати фракції, відкриваючи доступ до нових деталей. На даний момент їх всього чотири, що менше ніж на пк, але напевно в оновленнях будуть додавати нові. Різниться, хіба що, ринок. Тепер гравці не можуть там нічого продавати, а ціни на товари встановлюються самими розробниками.

Особисто мені така прокачування, як в crossout, world of tanks і war thunder, не дуже подобається. У сесійних іграх я віддаю перевагу, коли всі гравці знаходяться в максимально рівних умовах. І хоча матчмейкінг намагається підбирати гравців, рівних за силою, певний розкид все-таки присутній. Якщо ви такої ж думки, то ризикуєте закинути проект, так і не діставшись до високих рівнів. Однак з огляду на велику популярність перерахованих вище ігор, це, скоріше, справа смаку.

Мікротранзакції в crossout mobile повністю зав’язані на швидкості прогресії. Якщо вам не хочеться довго гойдатися, то за реальні гроші можете швидше отримати потрібну деталь або ресурс. Також можна придбати один з наборів з уже готовим бронемобілем. Загалом, стандартна система pay-to-progress.

Підводячи підсумок, можу сказати, що crossout mobile є добротною мобільною адаптацією мультиплеєрного екшену crossout. Гра зберегла основні особливості оригіналу, вдало адаптувавши управління під сенсорні екрани. Якщо ви вже граєте на пк або консолях і вас все влаштовує, то особливого сенсу повністю переходити на мобільну версію немає. Але любителям мобільних ігор, а їх останнім часом все більше і більше, можливо, варто хоча б спробувати.